Lekcja historii w Pile

30 stycznia 2019 roku uczniowie kl Vc z wychowawcą i rodzicami udali się na wycieczkę do Piły.
W Muzeum Okręgowym zapoznali się z historią Powstania Wielkopolskiego, zwiedzając wystawę „Powstanie Wielkopolskie 1918/19 w regionie nadnoteckim”.

Uczniowie oglądali fotografie i eksponaty związane z Piłą okresu I wojny światowej, pamiątki po Ignacym Janie Paderewskim oraz pamiątki po powstańcach, bohaterach naszego regionu. Szczególne zainteresowanie wzbudziła wystawa sześciu oryginalnych mundurów Wojsk Wielkopolskich z 1919 roku, różnych formacji oraz kolekcja orzełków i zbiór pamiątek po powstańczym lotnictwie.

Uczniowie podziwiali sztandary, proporce, mundury z okresu międzywojennego i po II wojnie światowej. Był tam również sztandar Towarzystwa Powstańców i Wojaków z Bąkowa – rodzinnej miejscowości niektórych uczniów.

Po ciekawej lekcji historii w muzeum, młodzież udała się do kina, gdzie obejrzała film „Ralph Demolka w internecie”. Następnie ponad godzinę uczniowie spędzili na lodowisku. Zabawa była przednia i z pewnością zachęciła do aktywnego spędzania czasu wolnego.
Wszyscy w dobrych humorach wrócili do domów.

Iwona Schulz

Luty 2019