705,204 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Sprawozdania finansowe
Włącz myślenie

W styczniu przed feriami Samorząd Uczniowski rozpoczął akcję „Włącz myślenie”. To pomysł na kształtowanie norm społecznych i postaw wśród uczniów. Celem akcji jest wyposażanie młodego człowieka w umiejętność dostosowywania się do powszechnie akceptowanych norm społecznych, wykształcenie w nim określonych postaw, budowanie systemu dyscypliny w szkole oraz uświadomienie uczniom zachowań, których się od nich oczekuje przez włączenie uczniów do ich formułowania i podejmowania inicjatywy.

Społeczność uczniowska została zapoznana z celem akcji oraz jej zadaniami na apelu porządkowym w dniu 4 stycznia br.

Akcja rozpoczęła się rozwieszeniem plakatów zawierających znak graficzny. W dalszej kolejności w całej szkole zostały rozwieszone hasła sformułowane przez uczniów, dotyczące odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach.

Kolejnym zadaniem dla klas było wypełnienie rysunkami plakatów przedstawiających określone postawy. Zadanie to miało na celu uświadomienie uczniom, że łamanie, nieprzestrzeganie przyjętych zasad, reguł, postaw pociąga za sobą ściśle określone konsekwencje.

Z okazji Europejskiego Dnia Mózgu, który przypada w tym roku 18 marca, uczniowie przygotowują plakaty na temat „Europejski Dzień Mózgu – myślenie nie boli.”

W planach przewiduje się warsztaty dla uczniów i rodziców dotyczące radzenia sobie z emocjami oraz zapobieganiem agresji.
OPIEKUNOWIE SU

Anna Nowak i Dawid Cerajewski

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Maj 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny
Dzisiaj jest
niedziela 26 Maja 2019.

Imieniny obchodzą:
Filip, Paulina, Marianna