Mistrz Matematyki klas I - III

Organizatorem Gminnego Konkursu Matematycznego dla klas I-III była Szkoła Podstawowa w Kosztowie. Główne cele konkursu to: promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych, wyzwalanie twórczej aktywności, rozwijanie logicznego myślenia, wdrażanie do samodzielnego myślenia i działania, wyłonienie uczniów mających zdolności matematyczne w celu dalszej, ukierunkowanej pracy z nimi. Z naszej szkoły do konkursu przystąpili uczniowie, których umiejętności matematyczne były najwyżej ocenione w eliminacjach szkolnych: z klasy I a – Aleksander Wika, z klasy II b –Daria Stypka, z klasy III a - Amelia Cieśla. Zadania konkursowe obejmowały zagadnienia z arytmetyki, geometrii i logiki. Pod czujnym okiem jury uczniowie przez 45 minut zmagali się z zadaniami matematycznymi w trzech grupach wiekowych. Wyniki ogłosiła przewodnicząca jury Pani Małgorzata Strzałkowska, a nagrody wręczył Pan Burmistrz Jacek Wiśniewski. Wśród nagrodzonych był uczeń naszej szkoły, który otrzymał tytuł „Mistrza Matematyki” w poziomie klas pierwszych.

Sławomira Chwaja-Połom

Marzec 2019