Niech żyje bal...

W czwartkowe popołudnie, 21 lutego br. odbył się drugi bal karnawałowy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią.

Na przybyłych przebierańców czekały liczne konkursy i zabawy: wybór najciekawszych strojów karnawałowych, wybór króla i królowej balu oraz konkursy zagadkowe.

Zabawa rozpoczęła się od prezentacji strojów, które zostały uwiecznione fotograficznie a zdjęcia trafiły do szkolnej galerii. Każdy z uczestników przechodząc się po zielonym dywanie przy dźwiękach piosenki „Flames of love” poddał się ocenie jury, które przyznało 6 nagród głównych oraz mnóstwo wyróżnień. Każdy uczestnik balu został nagrodzony.

Tak, jak w ubiegłym roku, zabawą trzymającą cały czas w napięciu, był wybór króla i królowej balu. Wszyscy chętni, którzy chcieli wystartować w tym konkursie, jeszcze raz zaprezentowali się na zielonym dywanie, po czym uczestnicy balu oddawali swoje głosy.

Podczas, gdy jury liczyło głosy, uczestnicy balu razem z zespołem tanecznym wykonali taniec ze słodziakami.

Po tańcach ze słodziakami organizatorzy ogłosili, że królem i królową balu zostali Adam i Oliwia z 4b. Para królewska została ukoronowana oraz nagrodzona ciekawymi upominkami. Po koronacji w świetle fleszów na parę spadła lawina confetti.

W ostatniej części balu chętni przebierańcy przystąpili do konkursu zagadkowego. Każdy, kto wylosował jedną z czterdziestu zagadek, otrzymał upominek.

Między konkursami, przy dźwiękach muzyki oferowanej przez dj Patryka z 3 klasy gimnazjalnej, dzieci mogły pobawić się ze sobą. Na wyczerpanych i zgłodniałych uczestników karnawałowej imprezy czekały ciepłe zapiekanki, słodkie oponki oraz napoje serwowane w świetlicy.

Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie i chętnie uczestniczyły w zaproponowanych konkursach.
Tańce i wspólne zabawy może i wyczerpały siły uczestników, ale na pewno wszyscy wrócili zadowoleni do swoich domów, co jest uwidocznione na załączonych zdjęciach.

Dochód z balu (450 zł) przeznaczony został na leczenie 6 - letniej Sary Popielarskiej, u której zdiagnozowano guza pnia mózgu.

Samorząd Uczniowski dziękuje paniom: Sławomirze Janowiak, Edycie Marzoch – Gryczce, Jolancie Łukowskiej, Joannie Lewandowskiej, Żanecie Koniec, Marcie Wika, Justynie Liszka oraz panom: Adamowi Nowakowi, Damianowi Nierodzie, ks. Patrykowi Stybie, Łukaszowi Dłoniakowi, Leszkowi Kuszowi i wszystkim osobom, które pomogły w organizacji balu oraz podczas jego przebiegu.

OPIEKUNOWIE SU

Anna Nowak i Dawid Cerajewski