705,235 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Sprawozdania finansowe
Wycieczka do muzeum Stanisława Staszica

Tradycją naszej szkoły jest to, że każda klasa czwarta, z uwagi na fakt, że uczęszcza do szkoły imienia Stanisława Staszica, uczestniczy w wycieczce do Piły, aby zwiedzić dom, w którym urodził się Stanisław Staszic – patron naszej szkoły.

W myśl tej tradycji, w środę 27 lutego br. klasy czwarte a i b udały się na wycieczkę do Piły,
aby zwiedzić muzeum biograficzne Stanisława Staszica, znajdujące się w domu rodzinnym naszego patrona. W muzeum tym zgromadzone są zbiory dokumentów i zdjęć związanych z życiem i działalnością Stanisława Staszica oraz niektóre oryginalne dzieła sławnego Pilanina.

Oprócz muzeum Stanisława Staszica uczniowie klas czwartych obejrzeli również ekspozycję Muzeum Okręgowego, w której zachwyciły zwiedzających meble i wnętrza mieszkań z okresu od połowy XVIII wieku do połowy XX wieku, przepiękne naczynia i przedmioty użyteczne z tamtych czasów. W ekspozycji archeologicznej uwagę zwiedzających przykuły naczynia i narzędzia odnalezione w dolinie Noteci w Żuławce Małej. W części historycznej zaciekawiły uczniów pamiątki z czasów „potopu szwedzkiego” oraz powstańczych walk okresu międzywojennego: czapki, hełmy, odznaki , orzełki oraz postać żołnierza w mundurze Pułku Piechoty.

Lekcje historii podczas wizyt muzealnych, to nie wszystko. Był również zaplanowany czas na relaks i rozrywkę w aquaparku pilskim. Uczniowie z dużą przyjemnością korzystali z dostępnych tam atrakcji wodnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie oraz rwąca rzeka.

Po godzinach pełnych atrakcji i wrażeń przyszedł czas na powrót do domu i codziennych obowiązków. W opinii uczniów wycieczka należy do ciekawych i bardzo udanych. Z niecierpliwością czekają już na wycieczkę pod koniec roku szkolnego.


Beata Wachowiak i Iwona Niemczyk

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Maj 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny
Dzisiaj jest
niedziela 26 Maja 2019.

Imieniny obchodzą:
Filip, Paulina, Marianna