705,208 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Sprawozdania finansowe
Szkolne Koło Wolontariatu dla Sary Popielarskiej

Na terenie naszej gminy odbywa się akcja zbierania funduszy na leczenie Sary Popielarskiej, 6 - letniej dziewczynki z Nieżychowa, która choruje na guza mózgu.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” - to hasło, które przyświecało członkom Szkolnego Koła Wolontariatu, podczas włączenia się w inicjatywę zbierania datków na Sarę Popielarską. Naszą akcję rozpoczęliśmy od spotkania formacyjnego w ramach naszego Koła, które odbyliśmy 1 marca.

Dzięki wielkiej życzliwości i otwartości Księdza Proboszcza Parafii pw. św. Józefa w Osieku nad Notecią, Ks. Adama Przyborskiego, przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy po każdej Mszy Świętej niedzielnej w dniach 2 - 3 marca 2019 r. Był to dla nas czas, w którym mogliśmy poczuć piękny wymiar powołania wolontariusza. Wielkim wzruszeniem były słowa Parafian, które wypowiadali w naszym kierunku. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za hojne serce i wrażliwość na dobro drugiego człowieka, która jest w stanie zagwarantować małej Sarze powrót do normalnego życia.Każda pomoc jest wartościowa, a pomaganie zmienia świat na lepsze.

W naszej szkolnej społeczności odbędzie się jeszcze kilka wydarzeń, podczas których ludzie dobrej woli i otwartego serca będą mogli włączyć się w tę piękną akcję charytatywną. Już dzisiaj możemy Wam wszystkim zdradzić – członkowie SKW też się w nie włączą.

Opiekunowie SKW wraz z członkami:

Magdalena Mrotek – Matuszewska

Ks. Patryk Styba

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Maj 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny
Dzisiaj jest
niedziela 26 Maja 2019.

Imieniny obchodzą:
Filip, Paulina, Marianna