Spotkanie z pisarzem

W środę 20 marca uczniowie klasy 2 b korzystając z zaproszenia Biblioteki Publicznej w Osieku nad Notecią uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem mieszkającym na stałe w Krakowie, autorem książek dla dzieci i dorosłych, panem Romanem Pankiewiczem. Pisarz przedstawił najmłodszym serię „5 ważnych zawodów”, na które składają się: „Żołnierz”, „Policjant”, „Strażak”, „Ratownik medyczny” i „Listonosz”. Mężczyzna przebierając się w oryginalne stroje głównych bohaterów książeczek, czytał dzieciom zabawne, rymujące się historyjki z nimi związane. Pisarz wykorzystał tradycyjną japońską sztukę opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny. Dzieci żywiołowo reagując odpowiadały autorowi dokańczając zdania. Spotkanie zawierało treści edukacyjne i było pełne humoru. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały utworów, aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i obserwowały postaci, w które wcielał się pisarz.

Z.Siemrzuch

Czerwiec 2019