Targi Edukacyjne szkół średnich

Na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku uczniowie gimnazjalnych klas III-cich wraz z p. pedagog Anicetą Banaszak udali się do Wyrzyska 30. III. 2019r., by uczestniczyć w Targach Edukacyjnych szkół średnich. Przed nimi ważna decyzja: wybór szkoły ponadgimnazjalnej i, pośrednio, drogi zawodowej. Ważne, aby wybory te były przemyślane i trafne, stąd pomysł osobistego zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół. Wyjazd odbył się w ramach realizacji zadań Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Na Targach Edukacyjnych zaprezentowały się szkoły z Powiatu Pilskiego i Nakielskiego. Przedstawiciele każdej ze szkół mieli kilkanaście minut na to, by zainteresować absolwentów ostatniej klasy gimnazjum lub klasy ósmej nauką w danej szkole i skłonić do jej wyboru. Prezentacje przybierały czasami formę ciekawie zmontowanych, zabawnych, krótkich filmików ukazujących pozalekcyjne życie szkoły. Po ogólnych prezentacjach był czas na indywidualne zapoznanie się z ofertami przy stoiskach szkół. Uczniowie mogli osobiście porozmawiać z nauczycielami lub ze starszymi kolegami o tym, jak wygląda nauka w tej szkole oraz zaopatrzyć się w ulotki i gadżety np. ołówki, długopisy czy słodycze. Pobyt umilały poczęstunki przygotowane przez uczniów kierunków związanych z technologią żywienia.

Aniceta Banaszak

Kwiecień 2019