Obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu

Drugiego kwietnia przypadał Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu.

Obchody te miały na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat tego zaburzenia. Osoby z autyzmem wyglądają jak każdy z nas, ale inaczej postrzegają świat. Mają problemy z rozumieniem relacji społecznych, nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami. Nie lubią zmian w otoczeniu, często są zamknięte w sobie, wycofane. Na co dzień osoby te ze względu na swoją odmienność spotykają się z brakiem akceptacji, odrzuceniem, negatywnymi komentarzami.

Fundacja SYNAPSIS, wraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z autyzmem w Polsce i na świecie, celebrowała to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem był kolor niebieski. Jako członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu braliśmy udział w tej akcji i pokazaliśmy nasze wsparcie dla osób autystycznych. W budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Głównej zorganizowaliśmy akcję plakatową oraz zachęcaliśmy wszystkich uczniów i nauczycieli, by drugiego kwietnia ubrać coś w kolorze niebieskim. Wolontariusze przedstawili we wszystkich klasach krótką informację na temat zaburzenia autyzmu.
„Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem”

Szkolne Koło Wolontariatu

Kwiecień 2019