722,309 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Sprawozdania finansowe
Obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu

Drugiego kwietnia przypadał Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu.

Obchody te miały na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat tego zaburzenia. Osoby z autyzmem wyglądają jak każdy z nas, ale inaczej postrzegają świat. Mają problemy z rozumieniem relacji społecznych, nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami. Nie lubią zmian w otoczeniu, często są zamknięte w sobie, wycofane. Na co dzień osoby te ze względu na swoją odmienność spotykają się z brakiem akceptacji, odrzuceniem, negatywnymi komentarzami.

Fundacja SYNAPSIS, wraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z autyzmem w Polsce i na świecie, celebrowała to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem był kolor niebieski. Jako członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu braliśmy udział w tej akcji i pokazaliśmy nasze wsparcie dla osób autystycznych. W budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Głównej zorganizowaliśmy akcję plakatową oraz zachęcaliśmy wszystkich uczniów i nauczycieli, by drugiego kwietnia ubrać coś w kolorze niebieskim. Wolontariusze przedstawili we wszystkich klasach krótką informację na temat zaburzenia autyzmu.
„Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem”Szkolne Koło Wolontariatu

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Czerwiec 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Imieniny
Dzisiaj jest
środa 26 Czerwca 2019.

Imieniny obchodzą:
Paulina, Jan, Paweł