Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych otrzymały zaproszenie z Biblioteki Publicznej w Osieku nad Notecią.

Dzieci z Młodszego Oddziału Przedszkolnego odwiedziły bibliotekę, 20 lutego 2019 roku. Została im zaprezentowana seria książek pod nazwą „Poczytajki Pomagajki”. Bajki te pomagają małym czytelnikom zrozumieć różne postawy ludzkie. Pani bibliotekarka przeczytała przedszkolakom fragment historyjki Katarzyny Pruchnickiej pod tytułem „Nowa w przedszkolu”. Zainteresowanie dzieci wzbudził wystój biblioteki nawiązujący do Afryki. Dzieci miały okazję zagrać na afrykańskim instrumencie djembe oraz poznały kilka słów w języku suahili. Charakterystyczna etniczna muzyka towarzyszyła dzieciom podczas wykonywania pracy plastycznej polegającej na ozdabianiu afrykańskich masek.

Dzieci ze Starszego Oddziału Przedszkolnego odwiedziły bibliotekę 27 marca 2019 roku. Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania dzieciom serii książeczek pod nazwą „Żubr Pompik. Wyprawy”, w której przedszkolaki wraz z sympatyczną żubrzą rodziną poznały polskie parki narodowe. Opowiadania te stały się dla dzieci inspiracją do wykonania prac plastycznych w oparciu o ich treść. Na zakończenie spotkania przedszkolaki miały okazję obejrzeć wystawę fotografii „Dębowa Góra. Cztery pory roku” autorstwa pana Andrzeja Pyszki.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki.

Dziękujemy gorąco za zaproszenie.

Ilona Gajewska

Paulina Pasiecznik