Marcowe wyniki konkursu literackiego "Tworzę, więc jestem"

W tym miesiącu mamy dwóch zwycięzców! W kategorii klas młodszych ponownie wygrał Mirosław Gajewski z klasy IV b, w klasach starszych zwyciężyła Julia Golla z klasy III b. Zapraszam Was do przeczytania dwóch różnych, aczkolwiek bardzo ciekawych opowieści.

Mirek, bohaterem swojego opowiadania uczynił krasnoludka Jacka. Autor, historią tą przypomniał nam, że każdy z nas jest inny i każdy z nas potrzebuje akceptacji oraz zrozumienia. Życie płata nam też czasami figle a mały krasnoludek w końcu może okazać się wielkim człowiekiem!

Julia w swoim tekście próbuje odpowiedzieć na pytania, które nurtują wielu z nas, na pewno są to pytania wielu młodych ludzi stojących u progu dorosłego życia, w którym przyjdzie im podjąć nie jedną, a wiele decyzji. Autorka znajduje prostą odpowiedź. My też ją znamy, tylko często o niej nie pamiętamy zbyt zajęci swoim „mieć”.

Pozostałych Uczniów, którym nie udało się zwyciężyć w tym miesiącu, zapraszamy do kontynuowania twórczej przygody! Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej szkoły.

Joanna Lewandowska

Czerwiec 2019