745,553 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Sprawozdania finansowe
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM ( DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH )

Uczniowie naszej szkoły systematycznie biorą udział w Turnieju reprezentując gminę Wyrzysk w eliminacjach powiatowych jak i wojewódzkich. W tym roku rywalizacja przebiegła w dwóch grupach wiekowych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – pozostali uczniowie. 5 kwietnia 2019 w eliminacjach gminnych organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich zajęliśmy pierwsze miejsca w obu kategoriach. W związku z tym 29 kwietnia 2019 roku w Pile reprezentowaliśmy nasza gminę w etapie powiatowym Turnieju. Zadania uczestników polegały na: a) rozwiązaniu testu teoretycznie b) wykonaniu zadania praktycznie: jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda rowerem po torze sprawnościowym, c) udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej uczestnikowi ruchu.

Nasi uczniowie najlepiej rozwiązali testy teoretyczne, niestety w jeździe po miasteczku ruchu musieli uznać wyższość gospodarzy imprezy czyli uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile. W obu kategoriach zajęliśmy drugie miejsca.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Iwonie Narewskiej za przygotowanie nas do udzielania pomocy przedmedycznej.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Popularyzuje się tez przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Propaguje treści nauczania zawarte w podstawie programowej przedmiotów edukacyjnych. Kształci partnerstwo zachowań wobec innych uczestników ruchu

Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy, Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego

Reprezentacja naszej szkoły występowała w składzie :

GRUPA I Czteroosobowa (2 dziewczynki i 2 chłopców): Maja Kaczmarek, Zofia Garczyńska z V b oraz Miłosz Wiśniewski i Błażej Znamirowski z V a.

GRUPA II (Trzyosobowa) Martyna Janowiak, Martyna Tecław oraz Marcel Betański z 7b.Cezary Białczak

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Sierpień 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Imieniny
Dzisiaj jest
poniedziałek 19 Sierpnia 2019.

Imieniny obchodzą:
Konstancja, Emilia, Julian