American Dream czyli uczniowie SP z wizytą w Amerykańskiej Szkole.

Dnia 5.04.2019 r. grupa uczniów należąca do projektu English Teaching Activities realizowanego w naszej szkole wyjechała na zaproszenie do Amerykańskiej Szkoły mieszczącej się w Konstancinie, na przedmieściach Warszawy.

Głównym celem przedsięwzięcia było uczestnictwo w spektaklu w języku angielskim przygotowanym przez uczniów American School of Warsaw (ASW), a także zapoznanie się ze strukturą działania i funkcjonowaniem szkoły wg amerykańskiego systemu nauczania.

Mieliśmy okazję zwiedzić niemal całą American School of Warsaw. Jest to szkoła, w której zajęcia odbywają się tylko w języku angielskim, a uczniowie uczęszczający do niej pochodzą z całego świata (ponad 50 narodowości). Niesamowitym przeżyciem było zobaczyć, jak bardzo różni się tamtejszy system nauczania i jak różnorodne zajęcia prowadzą nauczyciele. Wszyscy byli pod wrażeniem jak dobrze wyposażona jest szkoła. Dwa boiska, basen, teatr, sala orkiestrowa, 3 sale muzyczne, warsztat do zajęć z robotyki oraz dziesiątki innych pomieszczeń zrobiły na uczniach ogromne wrażenie. Gościnność oraz uprzejmość ludzi oprowadzających, nauczycieli i innych pracowników umiliła nam pobyt.

Opiekę nad uczniami sprawowali P. Teresa Domalewska - Belka oraz P. Dawid Cerajewski.
Więcej o działaniach w ramach English Teaching Activities można poczytać na stronie Projekt ETAs edycja 2018-2019 w zakładce Bieżące informacje .

Uczniowie SP w ASW .

Wiktoria Ciszewska