745,492 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Sprawozdania finansowe
GOŚCIE Z ZAGRANICY NA LEKCJACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W piątek 26 kwietnia do naszej miejscowości przyjechała grupa wolontariuszy anglojęzycznych z Fundacji "Wiatrak" w Bydgoszczy. Przybyli do Polski z Hiszpanii, Portugalii, Rumunii i Włoch.

Wolontariusze prowadzili zajęcia dla uczniów klas gimnazjalnych w ramach realizowanego obecnie przez naszą szkołę projektu English Teaching Activities.

Opowiadali o kulturze państw , z których pochodzą, zwyczajach, przedstawiali przygotowane prezentacje, prowadzili interaktywne quizy . Mówili o tym, jak sami znaleźli się w Polsce i jak wygląda ich pobyt tutaj, a także nakreślali stojące przed gimnazjalistami możliwości wyjazdu za granicę w ramach wymiany lub wolontariatu.
Zapoznali się też ze szkołą, oglądali halę sportową i niektóre pomieszczenia klasowe.

Po posiłku wolontariusze zwiedzili miejscowy Skansen. Towarzyszyli im Pani Teresa Domalewska-Belka, która prowadzi projekt ETAs w naszej szkole, oraz przedstawiciele wspomnianego projektu – dwoje uczniów Izabela Niemczewska i Sebastian Nastały. Była to doskonała możliwość do konwersacji po angielsku, gdyż część informacji o obiektach opowiadali uczniowie. Goście zwiedzali domki i wiatrak w bardzo dobrych humorach, a późnym popołudniem udali się w drogę powrotną. Byli bardzo zadowoleni z przyjazdu do naszej szkoły, a i my mamy nadzieję na kontynuację tego typu wizyt.

Więcej bieżących informacji o ETAs .

Izabela Niemczewska

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Sierpień 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Imieniny
Dzisiaj jest
poniedziałek 19 Sierpnia 2019.

Imieniny obchodzą:
Konstancja, Emilia, Julian