Strona główna · Dziennik lekcyjny · Biblioteka szkolna · Dyrekcja · Plan lekcji · Kontakt Czwartek, Wrzesień 19, 2019

Dzień Dziecka w skansenie

31.05. dzieci z obu oddziałów przedszkolnych wybrały się do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, na organizowany tam Dzień Dziecka.

Na miejscu zwiedziliśmy najciekawsze chaty oraz zapoznaliśmy się z codziennymi zajęciami wykonywanymi na dawnej wsi, m.in. praca garncarza, wyplatanie koszyków oraz sieci, tkanie na krosnach i deseczkach tkackich, praca gospodyni. Jedną z większych atrakcji było samodzielne wyrabianie masła. Każde dziecko brało czynny udział w tej mozolnej pracy. Dzieci uczestniczyły również w wytwarzaniu miseczek z gliny, które po własnoręcznym ozdobieniu mogły zabrać do domu. Nie zabrakło również słodyczy i zabawy na świeżym powietrzu. Wszyscy w świetnych nastrojach powrócili do szkoły.

Nieoceniona okazała się pomoc rodziców , którzy pomogli w sprawowaniu opieki nad dziećmi, za co serdecznie dziękujemy.

Paulina Pasiecznik

Ilona Gajewska

Wrzesień 2019

czwartek 19 Września 2019.

Konstancja, January