Konkurs "Mistrz Ortografii" w klasach II i III

Dnia 3 czerwca 2019 r. odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III. Konkurs sprawdza poziom wiedzy oraz umiejętności uczniów w zakresie poprawności ortograficznej. Uczestnikami tegorocznego konkursu byli najlepsi uczniowie, którzy przez całoroczną pracę pokazali, że ortografia nie jest taka straszna i można jej się nauczyć.

Oto finaliści wyłonieni na etapie klasowym: Klasa II a – Natalia Lechowicz, Maja Machnik, Klasa II b – Daria Bugaj, Nikodem Szmyt, klasa III – Amelia Cieśla, Kinga Głuszanowska. Wszyscy oni zmierzyli się z trudnościami ortograficznymi. Pretendenci do tytułu mistrza ortografii musieli napisać poprawnie dyktando o tematyce wakacyjnej.

W tym roku tytuł „Mistrza Ortografii” przypadł:

- w klasach drugich – Darii Bugaj z II b,

- w klasie trzeciej – Amelii Cieśli.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły : Sławomira Chwaja – Połom i Katarzyna Centała.

Sławomira Chwaja – Połom, Katarzyna Centała

Czerwiec 2019