ZIELONO MI... CZYLI WARSZTATY KULTURY IRLANDZKIEJ NA ZAJĘCIACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W ostatni czwartek maja (29.05.2019), gościliśmy w naszej szkole Panią Justynę Mazurek – Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej z Poznania. Pani Schramm, we współpracy z Ambasadą Irlandii, od wielu lat popularyzuje kulturę Zielonej Wyspy angażując się w szereg akcji i przedsięwzięć w całej Polsce. Specjalnie dla uczestników projektu English Teaching Avctivities oraz innych uczniów klas gimnazjalnych prowadziła warsztaty kulturowe nt. Irlandii. Zapoznaliśmy się z najważniejszymi faktami z zakresu historii, życia i kultury Republiki Irlandii.

Dzięki uprzejmości naszego gościa, najmłodsi uczniowie z klas I A oraz I C również mieli okazję na niecodzienną lekcję języka angielskiego. Dla nich przeprowadzone zostały warsztaty z motywami legend i baśni irlandzkich. Uczniowie z zapartym tchem słuchali niezwykłych opowieści, do których wykonywali później prace plastyczne.

Teresa Domalewska - Belka

Projekt „Podróżujmy z językiem angielskim” realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Czerwiec 2019

środa 26 Czerwca 2019.