Konkurs Pięknego Pisania w klasach I - III

Dnia 5 czerwca 2019 r. w klasach I – III odbył się Konkurs Pięknego Pisania. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania. Przez cały rok uczniowie przygotowują się do tego konkursu pisząc starannie, kształtnie i estetycznie w swoich zeszytach przedmiotowych.

W tym roku do konkursu przystąpili: Maja Deja, Aleksander Wika, Emilia Zbieralska (Ia), Lena Pawłowska, Nadia Wika (I b), Marcel Kuberski, Zofia Woźniak (I c), Natalia Lechowicz, Marta Rerek (II a), Lilianna Weber, Natalia Zajączkowska (II b), Antoni Konke, Maja Palińska, Olga Wachowiak (III a).
Są to najpiękniej piszące dzieci z poszczególnych klas. W ramach zadania konkursowego uczestnicy musieli kaligraficznie i bezbłędnie przepisać fragment wiersza.

W tym roku tytuł „Mistrza Kaligrafii” otrzymali:
- w klasach pierwszych – Zofia Woźniak z I c,
- w klasach drugich – Marta Rerek z II a,
- w klasach trzecich – Olga Wachowiak z III a.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły : Katarzyna Centała i Sławomira Chwaja – Połom.

Katarzyna Centała

Sławomira Chwaja – Połom