Podsumowanie działalności Szkolnego Koła Wolontariatu

Za nami ostatnie spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu podsumowujące całoroczną działalność. Wiele z celów, które założyliśmy, zostało zrealizowanych. Wolontariusze spotykali się z niepełnosprawnymi dziećmi, osobami starszymi i potrzebującymi. Uczestniczyli w wielu akcjach m.in.: obchodach Światowego Dnia Wolontariatu oraz Światowego Dnia Autyzmu. Aktywnie włączyli się w zbiórkę na rzecz leczenia Sary Popielarskiej, dziewczynki chorującej na guza mózgu. Odwiedzili również mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Dębnie. Uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu rozwijali swoją wrażliwość, empatię oraz bezinteresownie pomagali innym osobom.

Dziękujemy młodym wolontariuszom z klas VIII oraz III gimnazjalnych za zaangażowanie, pasję oraz otwartość na drugiego człowieka.

Opiekunowie SKW:

Magdalena Mrotek-Matuszewska