Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

Listopad 2019

piątek 22 Listopada 2019.

Cecylia, Jonatan, Stefan
STYPENDYŚCI POLSKO - AMERYKAŃSKIEJ FUNDACJI WOLNOŚCI

Wysokiej jakości edukacja to najlepsza inwestycja w młodego człowieka, dlatego warto pisać projekty i warto być ich uczestnikiem. W Osieku nad Notecią już po raz trzeci realizowany jest projekt grantowy zorientowany na naukę języka angielskiego, zwłaszcza na naukę języka i kultury kraju poprzez zabawę oraz inne zajęcia wykraczające poza ławkę szkolną. Grant przydzielany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, w ramach ścieżki English Teaching Activities, dla szkół, które złożyły najlepsze propozycje realizacji projektu edukacyjnego.

W bieżącej edycji przypadającej na lata 2018-2019 beneficjentami są uczniowie klas III-cich oddziałów gimnazjalnych tutejszej Szkoły Podstawowej, a koordynatorem jest Teresa Domalewska - Belka.

Dodatkowo dwoje uczniów Izabela Niemczewska oraz Sebastian Nastały otrzymali stypendium naukowe od Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności w postaci dwutygodniowego obozu językowego do Załęcza Wielkiego, gdzie od wielu lat organizowane są corocznie zajęcia wakacyjne o charakterze edukacyjnym. Możliwość wyjazdu mają uczniowie, którzy potrafią sprawnie rozmawiać w języku angielskim i są w wieku 13-18 lat. Koszt udziału w zajęciach, łącznie ponad 5000 zł, jest całkowicie pokrywany przez program English Teaching Activities.

Warsztaty prowadzone są przez lektorów z USA rekrutowanych we współpracy z Fundacją Kościuszkowską z USA. W ich programie przewidziano również miejsce na rekreację. Po południu odbywają się zajęcia warsztatowe aktywne skupiające młodzież o podobnych zainteresowaniach i uzdolnieniach. Soboty i niedziele to wycieczki i program integracyjno-sportowy. Oprócz nauki i pogłębienia znajomości języka angielskiego, obozy służą także popularyzacji kultury polskiej i amerykańskiej. Obozy językowe podlegają nadzorowi MEN, Polskiego Komitetu ds. UNESCO przy współpracy z Fundacją Kościuszkowską z USA.

Więcej o programie ETAs – w zakładce Bieżące informacje .

Teresa Domalewska - Belka

Projekt „Podróżujmy z językiem angielskim” realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.