873,466 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Sprawozdania finansowe
Przeciwdziałajmy cyberprzemocy!

W ostatnim czasie, wraz z coraz większą dostępnością nowych mediów dla dzieci i coraz szerszą gamą możliwości jakie te media oferują, poważnym zagrożeniem dla najmłodszych stają się ich rówieśnicy. Problem określany terminem „cyberprzemoc”, zauważony kilka lat temu, bardzo szybko uznany został za poważną kwestię społeczną i przeciwdziałanie mu jest obecnie priorytetem większości programów edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu dzieci w Sieci. *

Koncert mikołajkowy

Tradycyjnie w naszej szkole odbył się Koncert Mikołajkowy. Tym razem wydarzenie to miało miejsce 9 grudnia. Gośćmi specjalnymi tegorocznego koncertu byli seniorzy z zespołu Osieczanki pod kierownictwem Pani Danuty Błażejczak oraz Panowie - Krzysztof Badura i Maciej Sury.

Tydzień Edukacji Globalnej

Żyjemy w bardzo złożonym i dynamicznie zmieniającym się świecie. Ludzie stają w obliczu wielu wyzwań, jakie niesie współczesne życie. Codziennie docierają do nas niepokojące informacje ze świata, na temat katastrof, anomalii pogodowych, zmian klimatycznych, głodu, chorób, migracji. Często zastanawiamy się, dlaczego tak się dzieje? Czy można temu zaradzić?

"Im więcej dajesz, tym większym się stajesz"

Trzy dni. Tyle potrzebowali rodzice klasy II a, aby odnowić salę lekcyjną, która wymagała odświeżenia. Ich zapał i determinacja przyczyniły się do ekspresowego zakończenia prac. Wszystko zaczęło się od inicjatywy kilku mam. Pomysł podchwycili pozostali rodzice drugoklasistów. Nie zastanawiali się długo i w szybkim tempie zebrali fundusze oraz rozpoczęli prace remontowe.

"Mikołaj, to taki święty, co dzieciom przynosi prezenty."

Mikołajki, to polska nazwa święta obchodzonego 6 grudnia ku czci świętego biskupa Mikołaja z Miry a jego tradycja sięga już czasów średniowiecza. Jest to dzień niezwykły, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci, zastanawiając się, co też dostaną w prezencie od pana z długą, siwą brodą w czerwonym stroju. Dlaczego akurat dzieci? Otóż w Europie przyjęło się, że święty Mikołaj jest patronem najmłodszych.

Konkursy: "Zapobiegajmy pożarom", "Świąteczna skarpeta" oraz Anioł Bożonarodzeniowy

W okresie ostatnich trzech tygodni chętni uczniowie z naszej szkoły brali udział w trzech konkursach. Pierwszy z nich to Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy pożarom” zorganizowany przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, który miał na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych.

Komunikat
KOMUNIKAT


Dnia 18 grudnia 2019 r. odbędą się zebrania z rodzicami w budynku przy ulicy Szkolnej 2:

- godz. 17.00 klasy I i IV

- godz. 17.30 klasy II i V

- godz. 18.00 klasy III i VI

Dnia 19 grudnia 2019 r. odbędą się zebrania z rodzicami w budynku przy ulicy Głównej 58:

- godz. 17.30 klasy VII

- godz. 18.00 klasy VIII

UWAGA:

Po spotkaniu z wychowawcą będzie możliwość konsultacji z wszystkimi nauczycielami.

Dyrektor Szkoły
Małgorzata Lewandowska

Mikołajki w przedszkolu

Dzień 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

Mikołajkowe gry i zabawy

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Ten świąteczny nastrój rozpoczęliśmy tradycyjnie 6 grudnia. Tego dnia uczniowie klas młodszych wraz z koleżankami i kolegami z oddziału „0” oraz zaproszonymi gośćmi z tutejszego przedszkola brali udział w „Mikołajkowych grach i zabawach”.

Szkolne Koło Wolontariatu na oddziale Onkologii Dziecięcej w Bydgoszczy

W poniedziałek 2 grudnia 2019 roku, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią, udali się z wizytą do podopiecznych oddziału Onkologii Dziecięcej szpitala im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Wolontariusze z klas VIII mieli okazję zapoznać się ze specyfiką choroby nowotworowej wśród dzieci i młodzieży.

Podsumowanie XII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski oraz XIX Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego

W czwartek 7 listopada w Starostwie Powiatowym w Pile odbył się finał XII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. W konkursie tym uczestniczyli laureaci z 5 powiatów: czarnkowsko – trzcianeckiego, chodzieskiego, wągrowieckiego, złotowskiego i pilskiego. Rywalizacja była bardzo duża. Poziom wiedzy ekologicznej, którym musieli wykazać się najlepsi z poszczególnych powiatów był bardzo wysoki.

Dzień Pluszowego Misia.

Poniżej przedstawiamy krótka fotorelację z obchodów Święta w szkole.

Organizacja Finału WOŚP

22 raz w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią rozpoczęły się prace nad organizacja Finału WOŚP w naszej miejscowości. Wzorem ubiegłych lat zaprosiliśmy do współpracy uczniów, absolwentów i wszystkich ludzi, którzy chcą wspomóc tegoroczną zbiórkę. Finał WOŚP zaplanowano na niedzielę 12 stycznia 2020 roku - odbywa się pod hasłem „Wiatr w żagle.” Szefową Sztabu jest Pani Małgorzata Pawlaczyk. Cel 28. Finału WOŚP - zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej!

Andrzejki - magiczny dzień wróżb.

W piątek 29 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy.

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Dnia 29 listopada 2019 roku dwoje uczniów naszej szkoły: Martyna Janowiak z klasy VIII b oraz Fabian Wolski z klasy VIII a, wzięło udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Etap ten odbył się w Szkole Podstawowej nr 34 im. Wojska Polskiego w Poznaniu. Do konkursu przystąpiło 61 uczniów z powiatów: pilskiego, chodzieskiego, czarnkowsko – trzcianeckiego, złotowskiego i poznańskiego.

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Styczeń 2020
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny
Dzisiaj jest
wtorek 21 Styczenia 2020.

Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Inez, Jarosław