Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią
 

Nawigacja
 
Samorząd Uczniowski
 
Projekt ETAs - j. angielski
 
Linki
 
Sprawozdania finansowe
 
Znajdź nas na Facebook
 
Logowanie
 
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
 
Pogoda
 
Zegar
 
Kalendarz
 
Grudzień 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Imieniny
 
Dzisiaj jest
piątek 13 Grudnia 2019.

Imieniny obchodzą:
Łucja, Otylia, Eugeniusz
Osiek na starej fotografii.

Biblioteka szkolna przeżyła w ostatnim czasie prawdziwe oblężenie. Jak do tego doszło? Było tak. Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie, pani Iwona Schulz zaprosiła na spotkanie kółka historycznego pana Stefana Wełniaka. Miał on opowiedzieć uczniom o historii Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” , które powstało w naszej miejscowości na początku lat 20 XX wieku. Spotkanie wzbudziło szczere zainteresowanie uczniów.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA W NASZEJ SZKOLE

Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji w czwartek, 21 listopada 2019 roku, w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami: p. Sławomirą Janowiak i Anną Nowak. Na parkiecie tłumnie bawili się nasi uczniowie, a muzykę zapewnili nam: Aleksander Lewandowski, Mateusz Liszka i Gracjan Zieliński, uczniowie z klasy V a. Energię straconą podczas tańców można było uzupełnić zapiekankami, słodyczami i napojami sprzedawanymi w mini sklepiku Samorządu Uczniowskiego.

"Mistrz matematyki w klasach I - III"

25 listopada 2019 roku uczniowie klas młodszych naszej gminy spotkali się w Szkole Podstawowej w Kosztowie na Gminnym Konkursie Matematycznym „Mistrz matematyki w klasach I – III”. Głównymi celami konkursu było: promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych, wyzwalanie twórczej aktywności, rozwijanie logicznego myślenia, wdrażanie do samodzielnego myślenia i działania, a także wyłonienie uczniów mających zdolności matematyczne w celu dalszej, ukierunkowanej pracy z nimi.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku

Dnia 18 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku IV kadencji. Uczniowie spośród pięciu kandydatek wybierali czwórkę radnych. O głosy wyborców ubiegały się: Wiktoria Bąk, Aleksandra Janik, Natalia Kwidzińska, Magdalena Skibicka i Agata Zbela.

Szkolenie z nauki kodowania

Cóż to było za spotkanie! Wtorkowe popołudnie było niezwykle intensywne i pełne energii. 19 listopada 2019 roku zorganizowałyśmy we własnym zakresie szkolenie z nauki kodowania w edukacji wczesnoszkolnej, w którym uczestniczyły nauczycielki z klas I-III.

Matematyczna Liga Zadaniowa

W sobotę 16 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle nad Notecią odbyło się pierwsze z trzech spotkań XXXIII edycji konkursu matematycznego Liga Zadaniowa organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W konkursie biorą udział uczniowie klas VI i VII szkoły podstawowej.

XIX Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza

To już dziewiętnasty raz - podczas Gminnego Konkursu Ortograficznego o Pióro Burmistrza - mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole omnibusów ortograficznych - uczniów z klas od IV do VIII, reprezentujących szkoły z Falmierowa, Kosztowa i Wyrzyska. Wśród nich nie zabrakło oczywiście uczniów naszej szkoły.

Święto Niepodległości w SP w Osieku nad Notecią

Dnia 12. listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. 101 lat temu, po 123 latach niewoli państwo polskie stało się niepodległe i wolne od zaborców. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Radni Rady Miejskiej w Wyrzysku – p. Stefan Wełniak i p. Leszek Matuszewski. Obecna była pani sołtys Ewa Pawlaczyk oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w Bąkowie z wychowawczynią, p. Natalią Kusz.

Zbiórka elektrośmieci
"Dziewczynka z zapałkami" - spektakl teatralny

W poniedziałek 18 listopada uczniowie z klas II, III i IV wybrali się na wycieczkę do Piły do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na przedstawienie teatralne. ,,Dziewczynka z zapałkami” Hansa Christiana Andersena to jedna z najbardziej poruszających baśni tego autora. Każdy na pewno zna tę piękną baśń, a zespół artystów przedstawił spektakl w niebywałej, zimowej oprawie nawiązując do wydarzeń z historii o małej dziewczynce próbującej sprzedać zapałki w mroźny, zimowy wieczór.

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

15 listopada 2019r. odbył się IV Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, znajdujących się na terenie naszej gminy. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci polskich pieśni i piosenek patriotycznych. Wydarzenie to było także okazją do pokazania talentów, uzdolnień artystycznych dzieci.

Spotkania edukacyjne o niepełnosprawności

Dzisiejszy świat coraz bardziej potrzebuje empatii i tolerancji. Zrozumienie i zauważenie potrzeb innych to dla każdego ważna lekcja życia społecznego. Uczniowie klasy III b dzięki rodzicom, którzy wzięli udział w licytacji zajęć o niepełnosprawności uczestniczyli w zajęciach, które przybliżyły im problem osób niewidomych.

ELIMINACJE DO GMINNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

12 listopada 2019 r. uczniowie z klas drugich i trzecich wzięli udział w eliminacjach do Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. Do rywalizacji przystąpiło 10 uczniów. Każdy uczestnik losował tekst, następnie miał czas na zapoznanie się z nim, po czym prezentował swoje umiejętności.

"Zapomniane groby"

,,Zapomniane groby" – to pierwsza akcja Szkolnego Koła Wolontariatu. Pierwszy i drugi dzień listopada to dni, w których wspominamy naszych bliskich zmarłych. Udajemy się na cmentarze oraz nawiedzamy groby naszych bliskich zmarłych, aby pomodlić się za ich dusze. Jesteśmy wtedy zajęci sprzątaniem i przystrajaniem grobów kwiatami. Zapalamy znicze, nie zważając na inne groby, o których nikt nie pamięta lub którymi nie ma się, kto zająć.

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

W piątek, 8 listopada br. w wielu szkołach odbyło się wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. W akcję "Szkoła do hymnu" włączyła się także nasz Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią. Wszyscy uczniowie ubrani w galowe stroje, zachowując powagę i spokój w postawie wyrażającej szacunek, punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewali 4-zwrotkowy hymn.