Magiczny świat wróżb - Młodszy Oddział Przedszkolny

Dnia 29 listopada 2018r. w Młodszym Oddziale Przedszkolnym zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Był to dzień radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją przyszłość.

Lekcja 11 listopada 1918 roku pozostaje aktualna także dziś.

11 listopada 1918 roku. Jedna z najważniejszych dat na przestrzeni ostatnich stu lat historii naszej Ojczyzny. Polska wraca - po 123 latach niewoli - na mapę Europy. Wolny Naród rozpoczyna budować niepodległe i suwerenne państwo. Ziszcza się cud, na który czekało pięć pokoleń Polaków. Lekcja 11 listopada 1918 roku pozostaje aktualna także dziś.

Olimpiada Ekologiczna - wreszcie finał!

23 listopada b.r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile odbyło się podsumowanie XI Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. W olimpiadzie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z pięciu powiatów: pilskiego, chodzieskiego, wągrowieckiego, złotowskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego.

Im więcej empatii, tym mniej agresji.

Niezwykle ważnym zadaniem w pracy wychowawczej szkoły jest kształtowanie u uczniów empatii. Zdolność emocjonalnego wczuwania się w odczucia innych osób jest ważnym warunkiem dobrych relacji młodego człowieka z otoczeniem: lepszego przystosowania się do życia w grupie rówieśniczej i do prawidłowych kontaktów z dorosłymi.

Dzień Pluszowego Misia w Młodszym Oddziale Przedszkolnym

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w starszym oddziale przedszkolnym

26 listopada przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i ukochanymi pluszakami. Przybyły misie małe, średnie oraz duże, a każdy był piękny i wyjątkowy.

ANIELSKA FILMOWA NOC W SZKOLE

W piątek 16 listopada 2018 roku do szkoły przyszliśmy na zajęcia projektowe na nietypową godzinę, bo na… 18.00. Czekały nas długie warsztaty, bo do samego rana. Tak właśnie zaczynało się kolejne wydarzenie w ramach projektu English Teaching Activities realizowanego przez grupę młodzieży oddziałów gimnazjalnych w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych.

Dnia 8 listopada 2018 roku grupa uczniów klas VIII oraz III oddziału gimnazjalnego pod opieką nauczycieli: p. Magdaleny Matuszewskiej, p. Edyty Marzoch – Gryczka, p. Sławomiry Janowiak oraz p. Dawida Cerajewskiego brała udział w Drzwiach Otwartych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020.

Pieczenie rogali z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

9 listopada 2018 r. uczennice naszej szkoły: Julia Bugaj, Wiktoria Bugaj i Martyna Miętkiewicz spędziły swój wolny czas w świetlicy szkolnej i piekły rogale, tym samym włączając się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Każda z dziewcząt przygotowała po 100 rogali.

Śniadanie daje moc

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ponieważ to ono daje nam moc do działania. Bez śniadania czujemy się osłabieni i zmęczeni, a zjedzenie porannego posiłku poprawia nam nastrój i myślenie. Chcąc mieć udany i dobry dzień, należy zacząć go od pożywnego i pysznego śniadania. Każdy przyzna rację stwierdzeniu, że śniadanie zajmuje pierwsze miejsce spośród wszystkich posiłków w ciągu dnia.

Gra niepodległościowa w Wyrzysku

Dnia 10 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Grze Niepodległościowej w Wyrzysku. Gra składała się z 9 zadań, które uczniowie musieli wykonywać zespołowo.

Ostatni szkolny dzwonek dla dyrektora Jacka Wiśniewskiego.

Dzień 15 listopada przejdzie do szkolnej historii, jako dzień pożegnania naszego dyrektora, wyjątkowego człowieka - Pana Jacka Wiśniewskiego. W tym celu wszyscy uczniowie zgromadzili się na boisku szkolnym przy ulicy Szkolnej 2. Nasz Pan Dyrektor pracuje w placówkach oświatowych od 36 lat, a 27 lat piastował stanowisko dyrektora SP w Osieku nad Notecią .

Pierwsza akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

1 i 2 listopada - Wszystkich Świętych i Zaduszki - to dni, kiedy przychodzimy na cmentarze, by pochylić się nad grobami naszych bliskich, pomodlić się za ich dusze, wspominać. Przystrajamy groby kwiatami, zapalamy znicze, często nie zauważając, że tuż obok znajduje się mogiła, o którą nikt nie zadbał, bo nie mógł, zapomniał lub nie żyje nikt z bliskich osób.

VIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania

W czwartek 15 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Wyrzysku odbył się VIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas młodszych: Daria Stypka z klasy II b, oraz Amelia Cieśla i Kinga Głuszanowska z klasy III a.

Obchody Święta Niepodległości.

Biblioteka szkolna postanowiła włączyć się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polaków po 123 latach niewoli. Zaprosiłyśmy uczniów klas I do wykonania prac plastycznych na temat „SYMBOLE NARODOWE”. Dzieci z klas II i III wykonywały prace plastyczne na temat „ILUSTRACJA DO WIERSZA WŁADYSŁAWA BEŁZY „Katechizm polskiego dziecka”.

Grudzień 2018

sobota 15 Grudnia 2018.