Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

Październik 2019

wtorek 15 Października 2019.

Jadwigi, Teresy, Brunona
Piknik Rodzinny

W niedzielę, 9 czerwca 2019 roku, przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią rozpoczął się kolejny już Piknik Rodzinny. Jest to wydarzenie organizowane przez Radę Rodziców przy wielkim wsparciu Uczniowskiego Klubu Sportowego, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Piknik został otwarty przez dyrektora szkoły – panią Małgorzatę Lewandowską oraz przewodniczącą rady rodziców – panią Karolinę Stranz. Powitali oni przybyłych gości, rodziców, dzieci i zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.

Klasa I a i II a na wycieczce w Toruniu

Dnia 18 czerwca 2019 r. klasy I a i II a wraz z wychowawczyniami, udały się na wycieczkę do Torunia, jednego z najstarszych miast Polski. Zwiedzanie grodu Kopernika zaczęliśmy od pobytu w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Jest to pierwsze centrum nauki, które otwarto w województwie kujawsko - pomorskim.

Lista osób przyjętych do przedszkola

Lista osób przyjętych do przedszkola.

Lista osób przyjętych do klasy pierwszej

Lista osób przyjętych do klasy pierwszej.

Wycieczka uczniów klasy Vc do Bydgoszczy

13. czerwca 2019 roku wszyscy uczniowie klasy Vc wraz z opiekunami udali się pociągiem do stolicy sąsiedniego województwa - Bydgoszczy. W programie wycieczki było m.in.: zwiedzanie miasta i zajęcia sportowe w Parku Trampolin.

XXI BIEG "OLKA"

Tradycyjnie, w drugą sobotę czerwca, w Wyrzysku odbył się XXI Ogólnopolski Uliczny Bieg im. Edmunda Wojciechowskiego „Olka”. Podobnie jak w poprzednich latach bieg główny poprzedził XXI Bieg Szkół im. Aleksandra Napierały.

Piknik przygotowany przez policjantów

W czwartek 6 czerwca br. Uczniowie klas VII wraz z nauczycielkami: p. Magdaleną Mrotek -Matuszewską, p. Joanną Lewandowską i p. Anicetą Banaszak udali się do Wyrzyska na piknik przygotowany przez policjantów z Komisariatu Policji w Wyrzysku.

STYPENDYŚCI POLSKO - AMERYKAŃSKIEJ FUNDACJI WOLNOŚCI

Wysokiej jakości edukacja to najlepsza inwestycja w młodego człowieka, dlatego warto pisać projekty i warto być ich uczestnikiem. W Osieku nad Notecią już po raz trzeci realizowany jest projekt grantowy zorientowany na naukę języka angielskiego, zwłaszcza na naukę języka i kultury kraju poprzez zabawę oraz inne zajęcia wykraczające poza ławkę szkolną. Grant przydzielany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, w ramach ścieżki English Teaching Activities, dla szkół, które złożyły najlepsze propozycje realizacji projektu edukacyjnego.

Wycieczka do Bydgoszczy

5 czerwca uczniowie klas VIa, VIIc i VIIb udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Na początku udaliśmy się do ”Muzeum mydła i historii brudu”, w którym dzieci wykonały piękne mydła wg swojego pomysłu oraz poznały jego historię. Następnie udaliśmy się do Parku 17 – Centrum zabaw i trampolin, w którym w doskonały sposób uaktywniliśmy się ruchowo.

Dzieci przedszkolne z wizytą w Bibliotece Publicznej

Z okazji trwającego od 1 do 9 czerwca XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w dniu 07.06.2019 dzieci z Młodszego Oddziału Przedszkolnego zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej w Osieku nad Notecią.

Podsumowanie działalności Szkolnego Koła Wolontariatu

Za nami ostatnie spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu podsumowujące całoroczną działalność. Wiele z celów, które założyliśmy, zostało zrealizowanych. Wolontariusze spotykali się z niepełnosprawnymi dziećmi, osobami starszymi i potrzebującymi.

Informacja dotycząca ubezpieczenia

Konkurs Pięknego Pisania w klasach I - III

Dnia 5 czerwca 2019 r. w klasach I – III odbył się Konkurs Pięknego Pisania. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania. Przez cały rok uczniowie przygotowują się do tego konkursu pisząc starannie, kształtnie i estetycznie w swoich zeszytach przedmiotowych.

Konkurs "Bezpieczne wakacje"

W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów z klas I – III, nauczycielki przed wakacjami utrwalają zasady ruchu drogowego oraz przypominają bezpieczne zachowania w różnych miejscach letniego wypoczynku. Uczniowie z poszczególnych klas, którzy mieli największą wiedzę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, zostali wytypowani do szkolnego konkursu „Bezpieczne wakacje”.

Lista kandydatów przyjętych w postępowaniu uzupełniającym do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią na rok szkolny 2019/2020