Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego

Krajobraz nadmorski ukształtowany został przez trzy czynniki: wiatr, fale morskie i przybrzeżne prądy morskie. Wiatr jest czynnikiem, który wpłynął na ukształtowanie się wydm, czyli wzniesień usypanych z piasku, ciągnących się wzdłuż plaż nadmorskich. Niektóre wydmy, zwane ruchomymi przesuwają się na znaczne odległości, rocznie nawet do 10 metrów.

Z wizytą w "małym zoo"

W piątek 15 czerwca 2018 r. przedszkolaki z młodszego oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią wybrały się w odwiedziny do państwa Marcina i Bożeny Smełsz , którzy prowadzą własne gospodarstwo rolne.

"Do przodu, Polsko! Do boju, Polsko!"

Po hasłem „Do przodu, Polsko! Do boju, Polsko!” w czwartek, 14 czerwca br. odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym dyskoteka Samorządu Uczniowskiego. Motywem przewodnim zabawy były rozpoczynające się tego dnia Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Wyprawa do Centrum Wspinaczkowego "SPIDER" w Bydgoszczy

To był dobry wybór! Tak twierdzą uczniowie klasy VIa i VIb, którzy w środę 13 czerwca 2018 roku spróbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej. Pod okiem trenerów poznawali oni tajniki tego sportu. Było i wesoło i ciekawie, a czasami nawet przemknął dreszczyk emocji.

Bieg Olka.

W sobotę, 9 czerwca 2018 roku, w Wyrzysku odbył się XX Ogólnopolski Uliczny Bieg im. Edmunda Wojciechowskiego „Olka”. Jubileuszowy bieg główny poprzedził XX Bieg Szkół im. Aleksandra Napierały. Dzieci i młodzież rywalizowały w kategoriach: klasy I – III, klasy IV – VI oraz klasy VII z oddziałami gimnazjalnymi.

Informacja dla rodziców dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych
Tydzień zdrowia i profilaktyki.

W dniach od 4 do 8 czerwca 2018 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Tygodnia Zdrowia i Profilaktyki dla uczniów starszych klas (klasy VII oraz II i III gimnazjalne).

Wizyta policjanta.

6 czerwca 2018 roku nasza szkolę odwiedził nasz dzielnicowy st. sierż. Mateusz Tomczyński. Miał w naszej szkole wiele spraw do przegadania.

"Jak nie czytam, jak czytam." - III edycja.

Po raz 3. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji: „Jak nie czytam, jak czytam.” Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz inicjowanie mody na czytanie.

Klasa I a i III b w Poznaniu.

7 czerwca uczniowie klasy I a i III b wraz z wychowawczyniami i opiekunkami wyruszyli na wycieczkę do Poznania. Program był bardzo bogaty i urozmaicony. Po przyjeździe do Poznania najpierw dzieci odwiedziły Palmiarnię. Tam podziwiały rośliny z różnych stref klimatycznych oraz akwaria pełne egzotycznych ryb.

Wycieczka do Rogowa

8 czerwca 2018 roku dzieci ze starszego oddziału przedszkolnego udały się do Rodzinnego Parku Rozrywki „Zaurolandia” w Rogowie. Po dotarciu na miejsce przedszkolaków przywitała pani przewodnik, która oprowadziła wszystkich po Parku Dinozaurów.

"Czytanie łączy"

W środę 6 czerwca 2018 r. przedszkolaki z młodszego oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią zostały zaproszone przez panią bibliotekarkę Patrycję Kubińską do wzięcia udziału w XVII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom ,,Czytanie Łączy”, które odbyło się w sąsiadującej z naszą szkołą Bibliotece Publicznej.

Konkurs "Bezpieczne wakacje" w klasach I - III

W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów z klas I – III, nauczycielki przed wakacjami utrwalają zasady ruchu drogowego oraz przypominają bezpieczne zachowania w różnych miejscach letniego wypoczynku. W klasach odbył się konkurs pod hasłem „Bądźmy bezpieczni podczas wakacji”. Najlepsi zostali wytypowani do etapu szkolnego.

GRA TERENOWA.

29 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica odbyła się kolejna edycja "Niepodległościowej gry terenowej". Tegoroczna edycja poświęcona była setnym rocznicom odzyskania przez Polskę niepodległości oraz powstania wielkopolskiego.

Wycieczka do Malborka

5 czerwca 2018 roku klasa VIc udała się na wycieczkę do Malborka. Głównym punktem było zwiedzanie Zamku Krzyżackiego, rozpoczęło się ono od opowiadania pani przewodnik o jego losach na przestrzeni dziejów.

Sierpień 2018

niedziela 19 Sierpnia 2018.

Konstancja, Emilia, Julian