688,721 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Spotkanie z pisarzem

W środę 20 marca uczniowie klasy 2 b korzystając z zaproszenia Biblioteki Publicznej w Osieku nad Notecią uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem mieszkającym na stałe w Krakowie, autorem książek dla dzieci i dorosłych, panem Romanem Pankiewiczem.

Dzień św. Patryka (filmy)

Dzień św. Patryka (St. Patrick’s Day) to święto narodowe Irlandii, które od wielu lat obchodzone jest na całym świecie. W Polsce obchody trwają przez kilka tygodni mimo tego, że dzień św. Patryka przypada 17 marca. 11.03 grupa uczniów z naszej szkoły w ramach projektu English Teaching Activities oraz ,,Irlandia w szkole’’ udała się do Poznania na warsztaty związane z kulturą Irlandii.

Zwierzaki ze Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy nakarmione!

Hojność uczniów, nauczycieli, rodziców i mieszkańców Osieka w tym roku również nie zawiodła! Dzięki Waszemu dobremu sercu, empatii i sympatii dla zwierząt, szczególnie tych poszkodowanych przez los, udało nam się zebrać sporą ilość darów dla czworonożnych przyjaciół.

Wyniki konkursu literackiego "Tworzę, więc jestem"

Pragnę ogłosić, że w tym miesiącu, w kategorii klas młodszych, zwycięzcą konkursu literackiego „Tworzę, więc jestem”, został debiutant, uczeń klasy czwartej – Mirosław Gajewski, który w swoim opowiadaniu uraczył nas wspaniałą opowieścią o tajemniczym czarnym smoku i królu Henryku. Historią tą przeniósł nas w świat baśniowych wydarzeń. Jeśli jesteście ciekawi, jak potoczyły się losy głównych bohaterów, zapraszam do lektury! Mirku, gratuluję! Czekamy na ciąg dalszy Twoich literackich poczynań.

Udany wyjazd.

5 marca klasa 7c udała się na wycieczkę do Piły. Najpierw odwiedziliśmy Szkołę Muzyczną. W auli wysłuchaliśmy koncertu młodego wirtuoza trąbki. Towarzyszył mu akompaniator grający na fortepianie. Natomiast w sali kameralnej uczniowie mieli okazję poznać kolejne instrumenty muzyczne - flet i obój, na których zagrali znani już nam artyści - Talita i Janek Stańczykowie.

Dzień Kobiet w Oddziałach Przedszkolnych

W każdej grupie wiekowej obchodzony był 8 Marca, czyli Święto wszystkich Kobiet i ,, dużych” i tych ,,małych”. Wszyscy mali panowie od samego rana składali życzenia swoim Paniom oraz koleżankom z grupy.

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "WYPOŻYCZALNIA SKRZYDEŁ WANDY CHOTOMSKIEJ"

Dnia 20 lutego 2019 r. w klasach I – III odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiersze Wandy Chotomskiej”. W październiku tego roku przypada 90. rocznica urodzin autorki kilkuset wierszy, opowiadań i legend dla dzieci oraz młodzieży. Grzegorz Kasdepke powiedział: „Szwedzi mają Astrid Lindgren, Finowie Tove Jansson, a Polacy - Wandę Chotomską. Naprawdę nie wyszliśmy na tym źle!".

Szkolne Koło Wolontariatu dla Sary Popielarskiej

Na terenie naszej gminy odbywa się akcja zbierania funduszy na leczenie Sary Popielarskiej, 6 - letniej dziewczynki z Nieżychowa, która choruje na guza mózgu. „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” - to hasło, które przyświecało członkom Szkolnego Koła Wolontariatu, podczas włączenia się w inicjatywę zbierania datków na Sarę Popielarską. Naszą akcję rozpoczęliśmy od spotkania formacyjnego w ramach naszego Koła, które odbyliśmy 1 marca.

Wycieczka do muzeum Stanisława Staszica

Tradycją naszej szkoły jest to, że każda klasa czwarta, z uwagi na fakt, że uczęszcza do szkoły imienia Stanisława Staszica, uczestniczy w wycieczce do Piły, aby zwiedzić dom, w którym urodził się Stanisław Staszic – patron naszej szkoły.

Niech żyje bal...

W czwartkowe popołudnie, 21 lutego br. odbył się drugi bal karnawałowy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią. Na przybyłych przebierańców czekały liczne konkursy i zabawy: wybór najciekawszych strojów karnawałowych, wybór króla i królowej balu oraz konkursy zagadkowe.

Zbiórka na leczenie Sary Popielarskiej

Na terenie gminy Wyrzysk odbywa się akcja zbierania funduszy na leczenie Sary Popielarskiej, 6 - letniej dziewczynki z Nieżychowa, która choruje na guza mózgu. Organizatorem tych działań jest fundacja „Złotowianka”. Nasza szkoła również bierze udział w tej akcji. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu będą zbierać datki na leczenie Sary po mszach świętych w niedzielę trzeciego marca przed kościołem parafialnym w Osieku nad Notecią. Prosimy wszystkich o włączenie się do naszej akcji. Pamiętajmy, że każda pomoc jest wartościowa, a pomaganie zmienia świat na lepsze.

Mistrz Matematyki klas I - III

Organizatorem Gminnego Konkursu Matematycznego dla klas I-III była Szkoła Podstawowa w Kosztowie. Główne cele konkursu to: promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych, wyzwalanie twórczej aktywności, rozwijanie logicznego myślenia, wdrażanie do samodzielnego myślenia i działania, wyłonienie uczniów mających zdolności matematyczne w celu dalszej, ukierunkowanej pracy z nimi.

Włącz myślenie

W styczniu przed feriami Samorząd Uczniowski rozpoczął akcję „Włącz myślenie”. To pomysł na kształtowanie norm społecznych i postaw wśród uczniów. Celem akcji jest wyposażanie młodego człowieka w umiejętność dostosowywania się do powszechnie akceptowanych norm społecznych, wykształcenie w nim określonych postaw, budowanie systemu dyscypliny w szkole oraz uświadomienie uczniom zachowań, których się od nich oczekuje przez włączenie uczniów do ich formułowania i podejmowania inicjatywy.

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W KLASIE Vd

Czas poświęcony na lekcjach języka polskiego na omówienie noweli pt. „Katarynka”, stał się pretekstem do tego, by pomówić o sprawach ważnych, takich jak: niepełnosprawność, współczucie i bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. Każdy miał okazję przemyśleć to, czy w dzisiejszych czasach wartości te są szanowane przez człowieka XXI wieku i zastanowić się nad własnym postępowaniem.

BAL KARNAWAŁOWY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

We wtorek 12 lutego dzieci z obu oddziałów przedszkolnych uczestniczyły we wspólnym balu karnawałowym. Bal karnawałowy to dla przedszkolaków dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Kwiecień 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Imieniny
Dzisiaj jest
sobota 20 Kwietnia 2019.

Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Teodor, Czesław