Piłka nożna "Młode Wilki"

Po raz kolejny w Wyrzysku dnia 27.04.2018 r. spotkaliśmy się na turnieju piłki nożnej klas czwartych. Na zawody, które rozegrały się na orliku przybyły drużyny z Kosztowa, Falmierowa, Wyrzyska i Osieka nad Notecią.

Konkurs czytelniczy.

26 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy dotyczący znajomości książki autorstwa Jean- Jacques Sempe i Rene Gościnnego pod tytułem „ Mikołajek”. Jest to pierwsza część większego cyklu w którym opisane są przygody Mikołajka i jego kolegów. Książki z serii o Mikołajku niezmiennie bawią i cieszą wszystkich czytelników, niezależnie od wieku.

Indywidualne biegi przełajowe

Dnia 23 kwietnia 2018 r. o godzinie 10.00 w miejscowości Piła odbyły się powiatowe biegi przełajowe.

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

23 kwietnia br. drużyna naszej szkoły w składzie Martyna Janowiak, Martyna Tecław, Marcel Betański oraz Hieronim Hamerski, reprezentowała Gminę Wyrzysk, podczas Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Pile.

Wiosenna akcja profilaktyczna - Trzymaj Formę!

18-19 kwietnia w naszej szkole propagowaliśmy zdrowy styl życia. Tegoroczne hasła naszej akcji to „Biegam, skaczę – będę sprawny całe życie” oraz „Zdrowo jem, więcej wiem”. Zamiast zajęć dydaktycznych uczniowie i nauczyciele, w ramach różnych aktywności, mieli okazję przypomnieć sobie, zwrócić większą uwagę na znaczenie zasad zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Wizyta przedszkolaków w bibliotece.

We wtorek 24 kwietnia przedszkolaki z młodszego oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią odwiedziły sąsiadującą ze szkołą Bibliotekę Publiczną. Przewodnikiem po krainie książek była p. Patrycja Kubińska, która zapewniła przedszkolakom moc atrakcji.

Matematyczna Liga Zadaniowa - podsumowanie

W sobotę 7 kwietnia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4 w Nakle nad Notecią odbyło się trzecie spotkanie etapu rejonowego konkursu matematycznego Liga Zadaniowa dla klas VI i VII szkół podstawowych oraz II oddziałów gimnazjalnych. Do rywalizacji w nakielskim rejonie przystąpiło 38 uczniów.

EGZAMINU NIEŁATWY CZAS...

W dniach od 18 – 20 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią trzy trzecie klasy gimnazjalne przystąpiły do egzaminów końcowych. Wśród 50 – ciu piszących osób, 6 z nich mogło skorzystać z tzw. „dostosowań”, np. wydłużonego czasu trwania poszczególnych części egzaminu.

XXVI Konkurs Ortograficzny Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego

Dnia 21 kwietnia 2018 r. w Sali Miejskiej w Pile odbyła się 2-ga część XXVI Konkursu Ortograficznego Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego – uroczystość wręczenia nagród laureatom. Wśród nich znalazła się reprezentująca naszą szkołę uczennica klasy IV a Anna Belka, która zajęła III miejsce w kategorii klas IV.

Wycieczka do Rezerwatu Przyrody "Zielona Góra"

22 kwietnia, w 192 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem tej akcji jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie, wzbudzenie ekologicznej refleksji nad losem planety, na której żyją miliardy ludzi. Organizatorzy tego przedsięwzięcia chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Coroczne obchody Dnia Ziemi mają uchronić młode pokolenie od popełniania kolejnych błędów, degradujących nasze środowisko.

Informacja dla rodziców kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej
w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią

Do 30 kwietnia 2018 r. należy złożyć potwierdzenie woli przyjęcia kandydata w postaci pisemnego oświadczenia. Druki można pobrać ze strony szkoły ( www.sp-osiek.pl ) lub osobiście
w sekretariacie szkoły.

Jacek Wiśniewski

Informacja dot. zakończonego postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych.
XXVI KONKURS ORTOGRAFICZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU PILSKIEGO

Dnia 14 kwietnia 2018 r. odbył się XXVI Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego w Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile. Nasi przedstawiciele: Filip Turbiak z kl. IIIa , Anna Belka z kl. IVa, Marcelina Czechowicz z kl. Vb, Bartosz Zbieralski z kl.VIc oraz Karolina Buda z kl.VIIb zmierzyli się z trudnymi tekstami na temat niepodległości, które były naszpikowane trudnościami nie tylko ortograficznymi, ale także i interpunkcyjnymi.

Mali ogrodnicy

W piątek 13 kwietnia przedszkolaki z młodszego oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią udały się z wizytą do Centrum Ogrodniczo-Rolnego w Osieku. Przewodnikiem po centrum była p. Justyna Zajączkowska, która po serdecznym powitaniu zaprosiła dzieci do wspólnego sadzenia kwiatków doniczkowych.

Organizacja dowozów 18-20 kwiecień.

Maj 2018

czwartek 24 Maja 2018.