Podsumowanie działalności Szkolnego Koła Wolontariatu

Za nami ostatnie spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu podsumowujące całoroczną działalność. Wiele z celów, które założyliśmy, zostało zrealizowanych. Wolontariusze spotykali się z niepełnosprawnymi dziećmi, osobami starszymi i potrzebującymi.

Informacja dotycząca ubezpieczenia

Zaproszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią zaprasza rodziców dzieci, które od 1 września 2019 r. rozpoczynają naukę w przedszkolu i w klasie pierwszej.

Konkurs Pięknego Pisania w klasach I - III

Dnia 5 czerwca 2019 r. w klasach I – III odbył się Konkurs Pięknego Pisania. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania. Przez cały rok uczniowie przygotowują się do tego konkursu pisząc starannie, kształtnie i estetycznie w swoich zeszytach przedmiotowych.

Konkurs "Bezpieczne wakacje"

W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów z klas I – III, nauczycielki przed wakacjami utrwalają zasady ruchu drogowego oraz przypominają bezpieczne zachowania w różnych miejscach letniego wypoczynku. Uczniowie z poszczególnych klas, którzy mieli największą wiedzę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, zostali wytypowani do szkolnego konkursu „Bezpieczne wakacje”.

Lista kandydatów przyjętych w postępowaniu uzupełniającym do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią na rok szkolny 2019/2020

NAUKA BEZ GRANIC czyli warsztaty języka angielskiego

Dnia 31.05.2019 roku grupa uczniów z projektu English Teaching Activities wyjechała do Poznania na warsztaty języka angielskiego „Learning Without Borders”.

ZIELONO MI... CZYLI WARSZTATY KULTURY IRLANDZKIEJ NA ZAJĘCIACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W ostatni czwartek maja (29.05.2019), gościliśmy w naszej szkole Panią Justynę Mazurek – Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej z Poznania. Pani Schramm, we współpracy z Ambasadą Irlandii, od wielu lat popularyzuje kulturę Zielonej Wyspy angażując się w szereg akcji i przedsięwzięć w całej Polsce.

Konkurs "Mistrz Ortografii" w klasach II i III

Dnia 3 czerwca 2019 r. odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III. Konkurs sprawdza poziom wiedzy oraz umiejętności uczniów w zakresie poprawności ortograficznej. Uczestnikami tegorocznego konkursu byli najlepsi uczniowie, którzy przez całoroczną pracę pokazali, że ortografia nie jest taka straszna i można jej się nauczyć.

SAMOLOTEM DO EDYNBURGA

Czy marzenia się spełniają? - Tak, oczywiście. Szczególnie jeśli tego bardzo chcesz. Grupa uczniów z klasy VIIa coś tym wie, gdyż kilka dni temu (24 – 27.05.2019) wrócili z wymarzonej wycieczki do stolicy Szkocji, Edynburga. Ukoronowaniem całości był lot samolotem. To były niesamowite przeżycia!

Oddziały przedszkolne świętują Dzień Mamy

Dzień Mamy wychowankowie oddziałów przedszkolnych obchodzili bardzo uroczyście. Dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały przygotowywane od miesiąca programy artystyczne. Oddział młodszy 23.05.2019r. natomiast grupa starszaków 30.05.2019r.

Dzień Dziecka w skansenie

31.05. dzieci z obu oddziałów przedszkolnych wybrały się do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, na organizowany tam Dzień Dziecka.

KOMUNIKAT

Z dniem 3 czerwca 2019 r. wchodzi w życie Zarządzenie Dyrektora szkoły im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią w sprawie bezpiecznego przebywania uczniów w szkole. Szczegóły w zakładce „Zarządzenia Dyrektora”.

Małgorzata Lewandowska

IKAROWE LOTY, WĘDRÓWKI PO ELIZEJSKICH POLACH I ASFODELOWYCH ŁĄKACH ŚLADAMI STAROŻYTNYCH GREKÓW…Tak właśnie – myślą, marzeniem i intelektem przemierzali cudowny świat mitologii uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej w Osieku n. Not., przystępując 28.05.2019r. do konkursu pod hasłem „KTO NAJLEPIEJ ZNA MITOLOGIĘ?”

Z wizytą u strażaków

29 maja uczniowie klasy I a i I c wraz z wychowawczyniami wybrali się do Remizy Strażackiej. Tego dnia mieli możliwość wysłuchać, jak trudna i niebezpieczna jest praca strażaka. Przypomnieli sobie również numery telefonów alarmowych. Uczniowie mogli pooglądać wozy strażackie znajdujące się w posiadaniu strażaków oraz zobaczyć ich wyposażenie i sprzęt pożarniczy.

Czerwiec 2019

środa 26 Czerwca 2019.