"Śpiew niesiemy w darze"

10 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej pamięci św. Jana Pawła II „Śpiew niesiemy w darze” organizowanym w Szkole Podstawowej w Wyrzysku. Jego celem było kultywowanie pamięci św. Jana Pawła II oraz promowanie młodych osób uzdolnionych wokalnie i rozwijanie ich zdolności muzycznych.

W KRAINIE MITÓW

13 kwietnia 2018r. odbył się konkurs pt. „W krainie mitów”. Skierowany był do uczniów klas V, którzy właśnie w tym roku szkolnym poznali mitologiczne postacie, krainy i fantastyczne opowieści o różnych zjawiskach czy losach bohaterów. Formą eliminacji był test, który wyłonił przedstawicieli do dalszych zmagań. Wybrani uczniowie musieli indywidualnie zgłębiać są wiedzę nie tylko na temat mitów, ale także na temat starożytnych olimpiad.

"Matematyczne frazeologizmy"

Organizowany w naszej szkole od kilku lat Konkurs Słownikowo - Frazeologiczny, corocznie dotyczy frazeologizmów z różnych dziedzin życia, literatury, czy nauki. W tym roku uczestnicy – uczniowie klas VI, zmierzyli się z frazeologizmami związanymi z matematyką. Każdy z nich dwoił się i troił, by wysunąć się na pierwszy plan i nie zatrzymać w pół drogi, tylko dać z siebie 100 % !

Łobżenica zaprasza

Dnia 6 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy w ramach „drzwi otwartych” odbyły się dwa konkursy dla uczniów oddziałów gimnazjalnych: Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Obcojęzycznej o Puchar Burmistrza Łobżenicy oraz Drużynowy Konkurs z Matematyki o Puchar Dyrektora Szkoły.

Klasowy konkurs matematyczny - "Mistrz matematyki"

Dnia 9 kwietnia 2018 r. w klasie IV b odbył się konkurs matematyczny - "Mistrz matematyki". Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali 23 zadania, które były o różnym stopniu trudności. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia oraz wdrażanie do samodzielnego myślenia i działania.

MISTRZ ORTOGRAFII KLAS III.

Dnia 5 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III. Konkurs organizowany jest co roku i sprawdza poziom wiedzy oraz umiejętności uczniów w zakresie poprawności ortograficznej. Uczestnikami tegorocznego konkursu byli najlepsi uczniowie, którzy przez całoroczną pracę pokazali, że ortografia nie jest taka straszna i można jej się nauczyć.

Informacja dla rodziców kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych.
I miejsce w Gminnych Eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

06 marca 2018 w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odbyły się Gminne Eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych z Wyrzyska, Kosztowa oraz Osieka nad Notecią . Eliminacje składały się z dwóch części: teoretycznej (test wiedzy ogólnej o przepisach ruchu drogowego oraz pierwszeństwa na skrzyżowaniach) oraz praktycznej (jazda rowerem po torze przeszkód).

"Malowane święta"

Wielkanoc - wspaniałe, najradośniejsze święta chrześcijańskie, kojarzą się z obficie zastawionym stołem, malowaniem jajek oraz chlubą i osobliwością polskiej kuchni - babami i mazurkami. Wielkanoc, w pierwszych wiekach nazywana Paschą, jest największym, najstarszym i najuroczyściej obchodzonym świętem wszystkich chrześcijan odprawianym na pamiątkę męki i śmierci, a przede wszystkim chwalebnego zmartwychwstania Chrystusa.

Międzyszkolny Turniej Pierwszej Pomocy.

23 marca odbył się III Międzyszkolny Turniej Pierwszej Pomocy przygotowany przez Szkolne Koło PCK działające w CKZiU w Wyrzysku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VII w składzie: Paweł Bąk, Adrian Niedźwiecki i Mateusz Zamiatała. Celem rywalizacji było podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

Turniej Piłki Nożnej do Wysokiej

16 marca piłkarki osieckiej szkoły podstawowej wyjechały na Turniej Piłki Nożnej do Wysokiej. Na miejscu spotkały się z drużynami dziewcząt ze szkół w Wyrzysku, Białośliwiu i Wysokiej. Turniej odbył się systemem "każdy z każdym".

Targi Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyrzysku

W sobotę, 24 marca 2018 roku, zainteresowani uczniowie naszej szkoły, pod opieką pp. Anicety Banaszak i Iwony Schulz brali udział w Targach Szkół Ponadgimnazjalnych, zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Wyrzysku. Swoją ofertę przedstawiły szkoły z powiatów: pilskiego i nakielskiego.

"Drzwi otwarte" w wyrzyskim CKZiU

23 marca 2018 roku uczniowie klas trzecich gimnazjalnych pod opieką pp. Anicety Banaszak i Iwony Schulz udali się do szkoły ponadgimnazjalnej w Wyrzysku. W tym dniu, podczas tzw. „drzwi otwartych”, młodzież miała możliwość spotkania i rozmowy ze starszymi kolegami, którzy uczą się w tej placówce.

Wycieczka do oczyszczalni ścieków.

We wtorek 20 marca br. grupa uczniów z klas czwartych i piątych, uczęszczająca na zajęcia w ramach Projektu Przyrodniczego „Powietrze, Ziemia, Woda – trzy żywioły”, udała się na wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Liszkowie.

"Z wizytą w domu Staszica"

We wtorek 20 marca 2018 r. my -uczniowie klasy IV B wraz z naszym wychowawcą i opiekunami wybraliśmy się na kolejną w tym roku szkolnym wycieczkę. Ponieważ większość z nas jeszcze nigdy nie podróżowała pociągiem, zdecydowaliśmy się na taki środek lokomocji. Wyruszyliśmy o godz. 12.13 i bez żadnego opóźnienia dotarliśmy na miejsce - do Piły. W programie wyjazdu znalazły się muzeum, kino oraz restauracja McDonald's.

Maj 2018

czwartek 24 Maja 2018.