11 listopada w pamięci przedszkolaków.

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszego kraju. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli.

"Droga do Niepodległej"

W piątek, 9. listopada, w naszej szkole odbył się apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patriotyczne wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów wprowadziły wszystkich w uroczysty, świąteczny nastrój.

Hymn w wykonaniu Młodszego Oddziału Przedszkolnego

W naszym Młodszym Oddziale Przedszkolnym dzieci z ogromnym zapałem przygotowywały się do obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Celem działań było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych.

Pamięć o zmarłych.

Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. W dniu 30 października 2018 roku dzieci z Młodszego Oddziału Przedszkolnego wybrały się na pobliski cmentarz, w celu uczczenia pamięci zmarłych.

Finał Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski.

8 listopada 2018r. odbył się ostatni etap zmagań konkursowych z dziedziny ekologii – etap subregionalny. Obejmuje on swoim zasięgiem 5 powiatów: czarnkowsko-trzcianecki, złotowski, wągrowiecki, chodzieski i oczywiście – pilski. Do tego etapu doszli tylko najlepsi, a wśród nich - uczennice klasy III gimnazjum: Wiktoria Kędzia i Laura Chrobot, laureatki poprzednich etapów.

KOMUNIKAT

Poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć szkolnych.

(-) Jacek Wiśniewski

Ratujemy i uczymy ratowac

Witamy Was serdecznie i piszemy aby podziękować i podzielić się informacją o kolejnym, wspólnym sukcesie.

Z radością możemy poinformować, że dokonaliśmy podsumowania rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób organizowanym 16.10.2018 od godziny 12:00 do godziny 12:30 w całej Polsce.

KOMUNIKAT

Termin drzwi otwartych dla rodziców został zmieniony na 14 i 15 listopada 2018 r. w godzinach 17.00-19.00

14 listopad w szkole przy ulicy Szkolnej 2, natomiast 15 listopada w szkole przy ulicy Głównej 58

(-) Jacek Wiśniewski

Inauguracja działalności Szkolnego Koła Wolontariatu w naszej szkole

26.10.2018 roku odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu. Jest to inicjatywa skierowana do ludzi młodych, którzy chcą służyć najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby innych, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym oraz wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne.

BADMINTON

Już po raz kolejny Parafialny Klub Sportowy „Tęcza” z Kosztowa zorganizował Gminny Turniej Badmintona, w hali sportowej w Osieku nad Notecią. Zawody odbyły się w sobotę 20 października, a rywalizacja przebiegała w poszczególnych kategoriach.

Halowy Turniej Piłki Nożnej klas IV-VI

W piątek 19 października w ramach rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego, reprezentacja chłopców klas IV-VI naszej szkoły udała się do Łobżenicy. Wzięła tam udział w Turnieju I rundy Halowej Piłki Nożnej rywalizując ze szkołami z Wyrzyska i Łobżenicy.

POWIATOWA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Tradycyjnie jak co roku, cykl rywalizacji sportowych SZS rozpoczyna się jesienią w Pile. Tam 28 września odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019 w Powiecie Pilskim i XX Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego.

Gminny konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

W czwartek 25 października 2018 r. w Wyrzysku odbył się Gminny konkurs ,,Bezpieczna droga do szkoły”. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie klas młodszych. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Cieśla, Kinga Głuszanowska i Maja Palińska z klasy III.

Jesienne spacery.

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także bardzo obfitująca w ciekawe wydarzenia w naszym Oddziale Przedszkolnym. Nowa pora roku nie zawiodła i przyniosła ładną pogodę. Dzięki temu grupa Młodszych Przedszkolaków mogła często i z radością udawać się na spacery.

Bijemy razem rekord!

16 października 2018 r. obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

Grudzień 2018

sobota 15 Grudnia 2018.