Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

Grudzień 2019

poniedziałek 16 Grudnia 2019.

Albina, Zdzisław
ELIMINACJE DO GMINNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

12 listopada 2019 r. uczniowie z klas drugich i trzecich wzięli udział w eliminacjach do Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. Do rywalizacji przystąpiło 10 uczniów. Każdy uczestnik losował tekst, następnie miał czas na zapoznanie się z nim, po czym prezentował swoje umiejętności.

"Zapomniane groby"

,,Zapomniane groby" – to pierwsza akcja Szkolnego Koła Wolontariatu. Pierwszy i drugi dzień listopada to dni, w których wspominamy naszych bliskich zmarłych. Udajemy się na cmentarze oraz nawiedzamy groby naszych bliskich zmarłych, aby pomodlić się za ich dusze. Jesteśmy wtedy zajęci sprzątaniem i przystrajaniem grobów kwiatami. Zapalamy znicze, nie zważając na inne groby, o których nikt nie pamięta lub którymi nie ma się, kto zająć.

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

W piątek, 8 listopada br. w wielu szkołach odbyło się wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. W akcję "Szkoła do hymnu" włączyła się także nasz Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią. Wszyscy uczniowie ubrani w galowe stroje, zachowując powagę i spokój w postawie wyrażającej szacunek, punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewali 4-zwrotkowy hymn.

Szkoła do hymnu!

Przeszło 20 tysięcy szkół (w tym również Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osieku) przystąpiło do akcji "Szkoła do hymnu", zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży dla uczczenia 101 rocznicy zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Celem inicjatywy było zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

Zaproszenie na treningi tenisa stołowego.
Konkurs wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się pieszych w klasach pierwszych

Dnia 28 października odbył się I etap szkolnego konkursu wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się pieszych w ruchu drogowym, do którego przystąpili wszyscy uczniowie klas pierwszych. Jego celem było sprawdzenie i utrwalenie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz wyrabianie umiejętności przewidywania skutków niewłaściwego zachowania się na drodze.

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY - "DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI"

07 listopada odbył się w naszej szkole drugi konkurs poświęcony tematyce związanej z działaniami Polaków w celu odzyskania niepodległości . Konkurs adresowany był do uczniów klas siódmych i ósmych .

Poznajemy historie naszej miejscowości - wizyta pana Stefana Wełniaka

Dnia 7 listopada 2019 roku w bibliotece naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów zainteresowanych historią z Panem Stefanem Wełniakiem. Podczas tego spotkania uczniowie poznali historię Towarzystwa Sportowego "Sokół", którego sztandar znajduje się w naszej szkole.

Badmintonowe zmagania!

W sobotnie przedpołudnie, 26 października 2019 roku, reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią, wzięła udział w Gminnym Turnieju Badmintona, którego organizatorem był Parafialny Klub Sportowy „Tęcza” z Kosztowa.

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Każdego roku miesiąc październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Święto powstało z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Szkolnych w 1999 roku. Jest okazją do zainteresowania uczniów, nauczycieli, lokalne środowisko i władze działaniami bibliotek szkolnych. Kulminacja obchodów przypada na czwarty czwartek, kiedy to obchodzimy Dzień Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka chciałaby też przypomnieć się uczniom, że jesteśmy-zapraszamy i czekamy.

Informacja dla rodziców

Na prośbę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa- Wydział Rozwoju Rynków Rolnych Oddział Terenowy w Poznaniu, zamieszczamy ankietę elektroniczną oceniającą zrealizowane przez KOWR działania związane z promocją „Programu dla szkół” w roku szkolnym 2018/2019 http://www.kowr.gov.pl/ankieta/5 . Ankieta jest skierowana do rodziców dzieci szczególnie w wieku szkolnym objętych „Programem dla szkół”.

Ankieta jest anonimowa i będzie aktywna do 24 listopada br.

Z góry dziękujemy.

Małgorzata Lewandowska

GMINNY KONKURS BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Dnia 29 października w Szkole Podstawowej w Wyrzysku odbył się Gminny Konkurs klas I-III „Bezpieczna droga do szkoły”. Sprawdzał on znajomość zasad ruchu drogowego, znaków drogowych oraz udzielania pierwszej pomoc.

Drzwi Otwarte w CKZiU

Już za kilka miesięcy uczniowie klas ósmych staną przed dylematem: I co dalej? Jaką szkołę wybrać? Podjęcie decyzji może ułatwić zapoznanie się z ofertą szkół, dlatego w piątek 18 października 2019r. ósmoklasiści wraz z opiekunami: p. Anicetą Banaszak i ks. Patrykiem Stybą udali się do CKZiU w Wyrzysku, by wziąć udział w Drzwiach Otwartych.

Złota polska jesień

Złota polska jesień zachwyca nas swoimi barwami oraz rozpieszcza słoneczną pogodą. Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych wyruszyły liczną gromadą na jesienne spacery, z których przyniosły wiele skarbów.