Dzień Matki w oddziale przedszkolnym.

Jak co roku, przedszkolaki ze starszego oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Mamy. 6 czerwca 2018r. wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły swoją wielką miłość za matczyną opiekę i troskę.

Ciekawa lekcja historii w Biskupinie

6. czerwca uczniowie klasy IVc wyruszyli na wycieczkę klasową. Pierwszym punktem programu był przejazd kolejką wąskotorową z Wenecji do Biskupina.

Dzień Dziecka w naszej szkole

1 czerwca, jak co roku w naszej szkole obchodzony jest Dzień Dziecka. Tradycyjnie lekcje w tym dniu się nie odbywają, a uczniowie w strojach sportowych na wesoło spędzają czas podczas gier i zabaw. Pierwsze zadanie, które postawione zostało przed młodzieżą, było przygotowanie plakatu o tematyce bardzo aktualnej i związanej z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej, które rozpocznie się 14 czerwca w Rosji.

Wycieczka do Warszawy

26 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 41 osób: 37 uczniów z klas II i III oraz cztery panie opiekunki.

Lista kandydatów przyjętych w postępowaniu uzupełniającym do przedszkola
XXV edycja "Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym"

28 maja 2018 r. reprezentanci klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica wzięli udział w etapie powiatowym XXV edycji „Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym”. Test na etapie rejonowym pisali: Paulina Kulawiak, Paulina Lewandowska, Bartosz Hamerski i Klaudiusz Śledź.

V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU NIEMIECKIM

„Poezja jest pieśnią duszy, która nie potrafi mówić” – hasło przewodnie otworzyło V edycję Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w Języku Niemieckim w dniu 30 maja 2018 roku. Wśród zaproszonych gości była Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku a gospodarzami Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią.

Dzień Dziecka przedszkolaków.

W środę 30 maja z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka przedszkolaki z młodszego oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Osieku wybrały się do Muzeum Kultury Ludowej. Po przyjściu na miejsce i krótkim odpoczynku na dzieci czekała dorożka konna, która dostarczyła naszym pociechom dużo radości.

Dzień Dziecka w skansenie.

30 maja dzieci ze starszego oddziału przedszkolnego wybrały się do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, na organizowany tam Dzień Dziecka. W muzeum znajduje się 28 dużych obiektów architektonicznych. Chałupy i zabudowania gospodarcze, kościół, kuźnia, tartak, kapliczki przydrożne jak również piece chlebowe.

Wycieczka do Poznania.

30 maja - to długo wyczekiwany przez nas dzień. Tego pięknego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania. Na początku odwiedziliśmy Palmiarnię, największą w Polsce i jedną z większych w Europie. Podziwialiśmy okazy roślin z różnych stref klimatycznych, z bogatą ekspozycją roślin wodnych. Mieliśmy także okazję zobaczyć, jak wygląda i rośnie liść laurowy, kawa, a także kakaowiec, z którego produkuje się czekoladę.

Zaproszenie na spotkanie.
Dziewczyny na medal!!!

29 maja 2018 roku w Żerkowie koło Jarocina odbył się FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH IGRZYSK DZIECI, IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, LICEALIADY DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.

Wycieczka nad Łobżonkę

Zapewne, niewielu z nas wie, że przepływająca przez Osiek nad Notecią rzeka Łobżonka nazywała się dawniej Kaszubka. Jest to rzeka o długości 76 km przepływająca przez województwa kujawsko – pomorskie i wielkopolskie. Jej źródło znajduje się na Pojezierzu Krajeńskim, natomiast do Noteci uchodzi w pobliżu naszej miejscowości na Pojezierzu Wielkopolskim.

Let's sing in English!

Let’s sing in English! Takim hasłem rozpoczął się IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Wyrzysku. Konkurs odbył się 23 maja 2018 r. o godzinie 11.00 na Sali widowiskowej przy szkole. Do udziału przystąpiło 23 uczestników z różnych szkół (m.in. z Nakła nad Notecią, Sadek, Krajenki, Łobżenicy, Wysokiej, Białośliwia) w kategorii klasy VI – VII oraz klasy II i III gimnazjalne.

Oczekiwana zmiana miejsc - Dzień Samorządności

14 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności. To jedyny dzień w roku, kiedy uczniowie przejmują w niej rządy. W ten wyjątkowy dzień, klucz do budynku szkoły, Pan Dyrektor Jacek Wiśniewski przekazał przewodniczącemu SU – Jakubowi Zielińskiemu.

Sierpień 2018

niedziela 19 Sierpnia 2018.

Konstancja, Emilia, Julian