Koncert mikołajkowy

Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia odbył się w naszej szkole Koncert Mikołajkowy. Podczas występu podsumowano zmagania ortograficzne najlepszych uczniów z Gminy Wyrzysk. Oprócz uczniów szkoły podstawowej na scenie pojawili się również zaproszeni artyści.

Mikołajkowa akcja charytatywna.

Tradycyjnie już w grudniu, uczniowie naszej szkoły zaangażowani byli w mikołajkową akcję charytatywną. Organizatorzy: Beata Wachowiak, Lucyna Wydeheft i Dariusz Bąk, przygotowali kilka atrakcji, w których licznie wzięła udział cała szkolna społeczność.

GWIAZDKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

04 XII 2018r w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Głównej odbył się Gwiazdkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią.

Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej szkole

W roku 2018 Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przypada piątego grudnia. Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Światowy Dzień Wolontariatu.

Mikołajkowe gry i zabawy

W tym roku świąteczny nastrój wprowadziliśmy nieco wcześniej bo już 4 grudnia. Tego dnia uczniowie klas młodszych wraz z koleżankami i kolegami z oddziału „0” oraz zaproszonymi przedszkolakami z tutejszego przedszkola brali udział w „Mikołajkowych grach i zabawach”.

"Spotkanie z bohaterami mitów greckich"

Dzięki zaproszeniu Teatru Wrocławskiego „In - Art” na spektakl teatralny pt. „Mity greckie”, uczniowie klasy IV a, V d oraz VI a i VI b, mogli obejrzeć innowacyjny spektakl oparty na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków.

Gminny Turniej Piłki Nożnej

Dnia 26 listopada 2018 roku w Hali Sportowej w Osieku nad Notecią odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej klas VII i VIII. Mecz rozegrały 4 drużyny: SP Osiek, SP Wyrzysk, SP Falmierowo, SP Kosztowo. Zawodnicy grali systemem ‘’każdy z każdym”. Jak się szybko okazało bezapelacyjnie wygrała Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią.

Z wizytą w Komisariacie Policji

Dnia 28 listopada uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego zorganizowanych w Akademii Pyrka przy Komisariacie Policji w Wyrzysku.

Ślubuję godnie reprezentować społeczność naszej szkoły

21 i 22 listopada br. Zarząd Samorządu Uczniowskiego oraz członkowie Pocztu Sztandarowego złożyli ślubowanie i podpisali akt ślubowania.

Konkurs "Najładniejsza ozdoba choinkowa"

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wyrzysku ogłosił konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową. Nasza szkoła, po raz kolejny, wzięła w nim udział. Praca miała być przygotowana w dowolnej technice plastycznej.

Klasa I a i II a w "świecie" Andersena

Dnia 3 grudnia 2018 r. dzieci z klasy I ,,a” i II ,,a” obejrzały spektakl „Świat Andersena” w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru IN-ART. Spektakl składał się z trzech odrębnych bajek Andersena, a każda historia przedstawiona była w innej technice aktorskiej i innym planie.

Dzień misia

W tym roku Dzień Pluszowego Misia był obchodzony w naszej szkole dość skromnie. Umówiłyśmy się z łącznikami z biblioteką, że każda klasa obchodzi ten dzień według własnego uznania. Dzieci z oddziałów 0 najbardziej kochają misie, ponieważ każdy przedszkolak przyniósł ulubioną maskotkę tego dnia ze sobą do szkoły. Drzwi niektórych klas ozdabiały podobizny misia.

Sztab WOŚP w Osieku już gra.

Już w końcu października Małgorzata Pawlaczyk wystąpiła ponownie o zgodę na rejestrację sztabu przy Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią na organizacje 27. Finału w naszej miejscowości. 31 .10 otrzymaliśmy takową zgodę. W 27.Finale , którego kulminacja nastąpi 13. stycznia 2019 roku będziemy zbierali środki pieniężne „na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.”

Andrzejki w starszym oddziale przedszkolnym

W czwartek 29 listopada w starszym oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa andrzejkowa, która jest już naszą tradycją. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy.

Magiczny świat wróżb - Młodszy Oddział Przedszkolny

Dnia 29 listopada 2018r. w Młodszym Oddziale Przedszkolnym zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Był to dzień radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją przyszłość.

Luty 2019

środa 20 Lutego 2019.