IKAROWE LOTY, WĘDRÓWKI PO ELIZEJSKICH POLACH I ASFODELOWYCH ŁĄKACH ŚLADAMI STAROŻYTNYCH GREKÓW…Tak właśnie – myślą, marzeniem i intelektem przemierzali cudowny świat mitologii uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej w Osieku n. Not., przystępując 28.05.2019r. do konkursu pod hasłem „KTO NAJLEPIEJ ZNA MITOLOGIĘ?”

Z wizytą u strażaków

29 maja uczniowie klasy I a i I c wraz z wychowawczyniami wybrali się do Remizy Strażackiej. Tego dnia mieli możliwość wysłuchać, jak trudna i niebezpieczna jest praca strażaka. Przypomnieli sobie również numery telefonów alarmowych. Uczniowie mogli pooglądać wozy strażackie znajdujące się w posiadaniu strażaków oraz zobaczyć ich wyposażenie i sprzęt pożarniczy.

"ZA PIĄTĄ GÓRĄ, ZA SIÓDMĄ RZEKĄ..."

27.05.2019r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią odbył się konkurs pod hasłem „Za piątą górą, za siódmą rzeką…”, który przeznaczony był dla uczniów klas czwartych i dotyczył znajomości wybranych baśni polskich i obcych.

Wycieczka do Torunia.

22 maja uczniowie klas Ic oraz IIb udali się wraz z wychowawczyniami i opiekunami na wycieczkę do Torunia. Pierwszym miejscem, które zwiedzali uczniowie było CENTRUM NOWOCZESNOŚCI MŁYN WIEDZY. Dzieci miały możliwość poszerzać swoją wiedzę poprzez zabawę, oraz samodzielnie wykonywać różne eksperymenty.

Wycieczka do Wrocławia

W dniach 16-18 maja odbyła się trzydniowa wycieczka do Wrocławia. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas VI, oraz dwie uczennice z klasy VII c- Julka i Natalia. Organizatorem wycieczki był pan Cezary Białczak, jednak realizatorem i kierownikiem wyprawy była p. Beata Wachowiak , a opiekunem p. Maciej Skibicki – tata Magdaleny.

Szkolne Koło Wolontariatu w Domu Pomocy Społecznej w Dębnie

24 maja 2019 roku członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami: p. Magdaleną Mrotek - Matuszewską i Ks. Patrykiem Stybą udali się do Domu Pomocy Społecznej w Dębnie.

WYCIECZKI ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

24 maja dzieci ze starszego oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę do Bydgoszczy. W pierwszej kolejności wybraliśmy się do Centrum Zabaw Family Park. Tam pod okiem animatorów i opiekunów spędziliśmy czas na wspólnej zabawie.

Kolejna fotorelacja z Edynburga

Fotorelacja z Edynburga

Lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do przedszkola

Lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią na rok szkolny 2019/2020

BRĄZ W PIŁCE PLAŻOWEJ

Na Płotkach koło Piły 15 maja 2019 roku odbyły finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Piłkę Siatkową Plażową w kategorii dziewcząt i chłopców. Mimo niesprzyjającej aury tego dnia, nie zabrakło w nich naszych reprezentantów.

Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego

W środę 15 maja br. uczniowie z klas IV a i IV b udali się na długo oczekiwaną wycieczkę klasową. Celem wycieczki był Słowiński Park Narodowy, jeden z 23 parków narodowych w Polsce i obok Wolińskiego Parku Narodowego drugi park nadmorski. Krajobraz tego obszaru ukształtowany został przez trzy czynniki: wiatr, fale i przybrzeżne prądy morskie.

Z Polski do Australii

W minioną środę, dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej w Osieku nad Notecią, wraz z uczniami klasy VIII b mogłam odbyć fascynującą dwugodzinną „podróż” z Polski do Australii.

Wycieczka do Bydgoszczy

16 maja uczniowie klasy Ib i IIIa ze swoimi paniami Krystyną Kowalską i Jadwigą Strzyżewską udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Najpierw odwiedzili „Muzeum mydła i historii brudu”, gdzie poznali eksponaty i akcesoria związane z utrzymywaniem higieny przez człowieka w odległych czasach, a także historię produkcji i używania mydła.

Przedszkolak w świecie poezji

Dnia 14.05.2019r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka odbył się V Przegląd Recytatorski „Przedszkolak w świecie poezji”, w którym wzięło również udział czworo przedszkolaków z naszej szkoły.

Sierpień 2019

poniedziałek 19 Sierpnia 2019.

Konstancja, Emilia, Julian