Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

Październik 2019

wtorek 15 Października 2019.

Jadwigi, Teresy, Brunona
NAUKA BEZ GRANIC czyli warsztaty języka angielskiego

Dnia 31.05.2019 roku grupa uczniów z projektu English Teaching Activities wyjechała do Poznania na warsztaty języka angielskiego „Learning Without Borders”.

ZIELONO MI... CZYLI WARSZTATY KULTURY IRLANDZKIEJ NA ZAJĘCIACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W ostatni czwartek maja (29.05.2019), gościliśmy w naszej szkole Panią Justynę Mazurek – Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej z Poznania. Pani Schramm, we współpracy z Ambasadą Irlandii, od wielu lat popularyzuje kulturę Zielonej Wyspy angażując się w szereg akcji i przedsięwzięć w całej Polsce.

Konkurs "Mistrz Ortografii" w klasach II i III

Dnia 3 czerwca 2019 r. odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III. Konkurs sprawdza poziom wiedzy oraz umiejętności uczniów w zakresie poprawności ortograficznej. Uczestnikami tegorocznego konkursu byli najlepsi uczniowie, którzy przez całoroczną pracę pokazali, że ortografia nie jest taka straszna i można jej się nauczyć.

SAMOLOTEM DO EDYNBURGA

Czy marzenia się spełniają? - Tak, oczywiście. Szczególnie jeśli tego bardzo chcesz. Grupa uczniów z klasy VIIa coś tym wie, gdyż kilka dni temu (24 – 27.05.2019) wrócili z wymarzonej wycieczki do stolicy Szkocji, Edynburga. Ukoronowaniem całości był lot samolotem. To były niesamowite przeżycia!

Oddziały przedszkolne świętują Dzień Mamy

Dzień Mamy wychowankowie oddziałów przedszkolnych obchodzili bardzo uroczyście. Dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały przygotowywane od miesiąca programy artystyczne. Oddział młodszy 23.05.2019r. natomiast grupa starszaków 30.05.2019r.

Dzień Dziecka w skansenie

31.05. dzieci z obu oddziałów przedszkolnych wybrały się do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, na organizowany tam Dzień Dziecka.

IKAROWE LOTY, WĘDRÓWKI PO ELIZEJSKICH POLACH I ASFODELOWYCH ŁĄKACH ŚLADAMI STAROŻYTNYCH GREKÓW…Tak właśnie – myślą, marzeniem i intelektem przemierzali cudowny świat mitologii uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej w Osieku n. Not., przystępując 28.05.2019r. do konkursu pod hasłem „KTO NAJLEPIEJ ZNA MITOLOGIĘ?”

Z wizytą u strażaków

29 maja uczniowie klasy I a i I c wraz z wychowawczyniami wybrali się do Remizy Strażackiej. Tego dnia mieli możliwość wysłuchać, jak trudna i niebezpieczna jest praca strażaka. Przypomnieli sobie również numery telefonów alarmowych. Uczniowie mogli pooglądać wozy strażackie znajdujące się w posiadaniu strażaków oraz zobaczyć ich wyposażenie i sprzęt pożarniczy.

"ZA PIĄTĄ GÓRĄ, ZA SIÓDMĄ RZEKĄ..."

27.05.2019r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią odbył się konkurs pod hasłem „Za piątą górą, za siódmą rzeką…”, który przeznaczony był dla uczniów klas czwartych i dotyczył znajomości wybranych baśni polskich i obcych.

Wycieczka do Torunia.

22 maja uczniowie klas Ic oraz IIb udali się wraz z wychowawczyniami i opiekunami na wycieczkę do Torunia. Pierwszym miejscem, które zwiedzali uczniowie było CENTRUM NOWOCZESNOŚCI MŁYN WIEDZY. Dzieci miały możliwość poszerzać swoją wiedzę poprzez zabawę, oraz samodzielnie wykonywać różne eksperymenty.

Wycieczka do Wrocławia

W dniach 16-18 maja odbyła się trzydniowa wycieczka do Wrocławia. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas VI, oraz dwie uczennice z klasy VII c- Julka i Natalia. Organizatorem wycieczki był pan Cezary Białczak, jednak realizatorem i kierownikiem wyprawy była p. Beata Wachowiak , a opiekunem p. Maciej Skibicki – tata Magdaleny.

Szkolne Koło Wolontariatu w Domu Pomocy Społecznej w Dębnie

24 maja 2019 roku członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami: p. Magdaleną Mrotek - Matuszewską i Ks. Patrykiem Stybą udali się do Domu Pomocy Społecznej w Dębnie.

WYCIECZKI ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

24 maja dzieci ze starszego oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę do Bydgoszczy. W pierwszej kolejności wybraliśmy się do Centrum Zabaw Family Park. Tam pod okiem animatorów i opiekunów spędziliśmy czas na wspólnej zabawie.

Kolejna fotorelacja z Edynburga

Fotorelacja z Edynburga