393,090 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Rozważanie tajemnicy Bożego Narodzenia w osieckim kościele.

W niedzielę, 7 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wzbogacili inscenizacją narodzin Jezusa w Betlejem, mszę św. o godz. 9.30, w kościele pw. św. Józefa w Osieku nad Notecią. Aktorzy, rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia w przebraniach aniołów, pasterzy, Trzech Króli oraz Maryi i Józefa, przenieśli się myślą i sercem do małego miasteczka, w którym narodził się Zbawiciel. Refleksje nad cudem Świętej Nocy wypełnione były śpiewem pięknych kolęd.

ZACZAROWANY ŚWIAT KOLĘD

Ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia to niezwykły czas. Przygotowujemy się wspólnie do świętowania i kolędowania. Podobnie było i w tym roku. Tradycyjnie w hali sportowej przy budynku naszej szkoły na ulicy Głównej w Osieku nad Notecią dla uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz klas VII przygotowany został dwuetapowy konkurs.

"Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy."

W podniosłej atmosferze, historycznej scenerii miasteczka Betlejem oraz niepowtarzalnym klimacie Świąt Bożego Narodzenia, w hali sportowej przy ulicy Głównej w Osieku nad Notecią, zebrała się cała społeczność szkolna osieckiej podstawówki.

Kiermasz ozdób choinkowych i dekoracji świątecznych

Odbywający się zwykle w ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia kiermasz ozdób choinkowych i dekoracji świątecznych, to w naszej szkole już tradycja. W tym roku również nie mogło zabraknąć panoszących się na stołach wystawienniczych aniołków, reniferów, różnego rodzajów choinek i tych z drewna, i z materiału.

Jasełka w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. Jasełka w wykonaniu dzieci z młodszego oddziału przedszkolnego wprowadziły nas w ciepły, świąteczny nastrój.

Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza

19 grudnia w bibliotece naszej szkoły przy ul. Szkolnej 2 miała miejsce 17. edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o Pióro Burmistrza. Grono mistrzów poszczególnych poziomów zostało poszerzone o uczniów klas VII, dlatego też w zmaganiach wzięło udział aż 16 reprezentantów ze szkół naszej gminy.

Wyjazd na lodowisko i do kina

8 grudnia 2017 r. grupa 65 uczniów z klas:: IV a, IV b, IV d, VI b oraz II b gimnazjum wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Piły. W programie wyjazdu znalazły się lodowisko, kino oraz restauracja McDonald. Wizyta na pilskim lodowisku, dokąd udaliśmy się na samym początku wyjazdu, okazała się solidną rozgrzewką i potężną porcją pozytywnych emocji.

"Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy."

Grudzień, czas przedświąteczny, to szczególny okres, kiedy pomaganie jest nam bliższe i jesteśmy wrażliwsi na potrzeby innych. Warto ulec tej świątecznej atmosferze i zrobić dla innych coś, co nie obciąży naszych możliwości, a dla kogoś może być bezcenne.

Koncert mikołajkowy

Tradycyjnie już, jak co roku 6 grudnia odbył się w naszej szkole koncert mikołajkowy. Szkolnemu chórkowi towarzyszył zespół w składzie:
Talita Stańczyk - flet poprzeczny, Maxymilian Rojewski i Albert Belka – gitary akustyczne, Julia Bujak – saksofon altowy oraz gościnnie Tymoteusz Łąpieś –instrumenty klawiszowe.

KONKURS W WARCABACH

Po raz czwarty organizatorem Mikołajkowego Gminnego Konkursu w Warcabach, była Szkoła podstawowa w Falmierowie. Celem konkursu była popularyzacja gry w warcaby wśród dzieci i młodzieży. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: klas I – III oraz IV – VII, a rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”.

Komunikat w sprawie zebrań z rodzicami
Komunikat w sprawie zebrań z rodzicami


1. Porządek spotkań w dniu 19. grudnia 2017 r. (budynek przy ul. Szkolnej 2)
- zebranie z wychowawcą oddz. przedszkolnego (5-6 latki) godz. 16.30
- zebrania z wychowawcą w poziomie klas I i IV godzina 17.00
- w poziomie klas II i V godzina 17.30
- w poziomie klas III i VI godzina 18.00

2. Porządek zebrań w dniu 20. Grudnia 2017 r. ( budynek przy ulicy Głównej 58)
- klasy 7 godzina 17.00
- klasy II G godzina 17.30
- klasy III G godzina 18.00

3. Rodzice mogą konsultować się z nauczycielami przed lub po zebraniach, ale w godzinach 17.00-19.00.


Dyrektor szkoły

Jacek Wiśniewski

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku.

6 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica odbyły się pierwsze w historii wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku. Przed reformą edukacji radnych wybierano spośród uczniów gminnych gimnazjów oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku.

Mikołajki w przedszkolu.

Dnia 6 grudnia dzieci z młodszego oddziału przedszkolnego świętowały "Mikołajki". Już od samego rana czekały na Mikołaja, który odwiedził nas zaraz po śniadaniu. Wszyscy pięknie ubrani na czerwono przywitali specjalnego gościa piosenką.

Mikołajki.

Mikołajkowy poranek, 6 grudnia, uczniowie klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjalnych przywitali w kolorze czerwonym. Oprócz czerwonych sukienek, spódniczek, spodni, koszul czy butów wszyscy nosili czerwone mikołajkowe czapki.

GWIAZDKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

04 XII 2017r w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Głównej po raz XV odbył się Gwiazdkowy Turniej Piłki Siatkowej. Obok reprezentacji dziewcząt z naszej szkoły (klasy III, II gimnazjum i 7), jak co roku swój udział w turnieju zaznaczyły siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej. Po raz pierwszy w tej kategorii udział wziął Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 z Nakła nad Notecią.

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Marzec 2018
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Imieniny
Dzisiaj jest
niedziela 18 Marca 2018.

Imieniny obchodzą:
Anzelm, Cyryl, Edward