"Czytanie łączy"

W środę 6 czerwca 2018 r. przedszkolaki z młodszego oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią zostały zaproszone przez panią bibliotekarkę Patrycję Kubińską do wzięcia udziału w XVII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom ,,Czytanie Łączy”, które odbyło się w sąsiadującej z naszą szkołą Bibliotece Publicznej.

Konkurs "Bezpieczne wakacje" w klasach I - III

W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów z klas I – III, nauczycielki przed wakacjami utrwalają zasady ruchu drogowego oraz przypominają bezpieczne zachowania w różnych miejscach letniego wypoczynku. W klasach odbył się konkurs pod hasłem „Bądźmy bezpieczni podczas wakacji”. Najlepsi zostali wytypowani do etapu szkolnego.

GRA TERENOWA.

29 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica odbyła się kolejna edycja "Niepodległościowej gry terenowej". Tegoroczna edycja poświęcona była setnym rocznicom odzyskania przez Polskę niepodległości oraz powstania wielkopolskiego.

Wycieczka do Malborka

5 czerwca 2018 roku klasa VIc udała się na wycieczkę do Malborka. Głównym punktem było zwiedzanie Zamku Krzyżackiego, rozpoczęło się ono od opowiadania pani przewodnik o jego losach na przestrzeni dziejów.

Dzień Matki w oddziale przedszkolnym.

Jak co roku, przedszkolaki ze starszego oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Mamy. 6 czerwca 2018r. wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły swoją wielką miłość za matczyną opiekę i troskę.

Ciekawa lekcja historii w Biskupinie

6. czerwca uczniowie klasy IVc wyruszyli na wycieczkę klasową. Pierwszym punktem programu był przejazd kolejką wąskotorową z Wenecji do Biskupina.

Dzień Dziecka w naszej szkole

1 czerwca, jak co roku w naszej szkole obchodzony jest Dzień Dziecka. Tradycyjnie lekcje w tym dniu się nie odbywają, a uczniowie w strojach sportowych na wesoło spędzają czas podczas gier i zabaw. Pierwsze zadanie, które postawione zostało przed młodzieżą, było przygotowanie plakatu o tematyce bardzo aktualnej i związanej z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej, które rozpocznie się 14 czerwca w Rosji.

Wycieczka do Warszawy

26 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 41 osób: 37 uczniów z klas II i III oraz cztery panie opiekunki.

Lista kandydatów przyjętych w postępowaniu uzupełniającym do przedszkola
XXV edycja "Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym"

28 maja 2018 r. reprezentanci klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica wzięli udział w etapie powiatowym XXV edycji „Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym”. Test na etapie rejonowym pisali: Paulina Kulawiak, Paulina Lewandowska, Bartosz Hamerski i Klaudiusz Śledź.

V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU NIEMIECKIM

„Poezja jest pieśnią duszy, która nie potrafi mówić” – hasło przewodnie otworzyło V edycję Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w Języku Niemieckim w dniu 30 maja 2018 roku. Wśród zaproszonych gości była Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku a gospodarzami Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią.

Dzień Dziecka przedszkolaków.

W środę 30 maja z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka przedszkolaki z młodszego oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Osieku wybrały się do Muzeum Kultury Ludowej. Po przyjściu na miejsce i krótkim odpoczynku na dzieci czekała dorożka konna, która dostarczyła naszym pociechom dużo radości.

Dzień Dziecka w skansenie.

30 maja dzieci ze starszego oddziału przedszkolnego wybrały się do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, na organizowany tam Dzień Dziecka. W muzeum znajduje się 28 dużych obiektów architektonicznych. Chałupy i zabudowania gospodarcze, kościół, kuźnia, tartak, kapliczki przydrożne jak również piece chlebowe.

Wycieczka do Poznania.

30 maja - to długo wyczekiwany przez nas dzień. Tego pięknego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania. Na początku odwiedziliśmy Palmiarnię, największą w Polsce i jedną z większych w Europie. Podziwialiśmy okazy roślin z różnych stref klimatycznych, z bogatą ekspozycją roślin wodnych. Mieliśmy także okazję zobaczyć, jak wygląda i rośnie liść laurowy, kawa, a także kakaowiec, z którego produkuje się czekoladę.

Zaproszenie na spotkanie.

wtorek 23 Października 2018.

Marleny, Edwarda, Seweryna