Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

Październik 2019

wtorek 15 Października 2019.

Jadwigi, Teresy, Brunona
Lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do przedszkola

Lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią na rok szkolny 2019/2020

BRĄZ W PIŁCE PLAŻOWEJ

Na Płotkach koło Piły 15 maja 2019 roku odbyły finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Piłkę Siatkową Plażową w kategorii dziewcząt i chłopców. Mimo niesprzyjającej aury tego dnia, nie zabrakło w nich naszych reprezentantów.

Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego

W środę 15 maja br. uczniowie z klas IV a i IV b udali się na długo oczekiwaną wycieczkę klasową. Celem wycieczki był Słowiński Park Narodowy, jeden z 23 parków narodowych w Polsce i obok Wolińskiego Parku Narodowego drugi park nadmorski. Krajobraz tego obszaru ukształtowany został przez trzy czynniki: wiatr, fale i przybrzeżne prądy morskie.

Z Polski do Australii

W minioną środę, dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej w Osieku nad Notecią, wraz z uczniami klasy VIII b mogłam odbyć fascynującą dwugodzinną „podróż” z Polski do Australii.

Wycieczka do Bydgoszczy

16 maja uczniowie klasy Ib i IIIa ze swoimi paniami Krystyną Kowalską i Jadwigą Strzyżewską udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Najpierw odwiedzili „Muzeum mydła i historii brudu”, gdzie poznali eksponaty i akcesoria związane z utrzymywaniem higieny przez człowieka w odległych czasach, a także historię produkcji i używania mydła.

Przedszkolak w świecie poezji

Dnia 14.05.2019r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka odbył się V Przegląd Recytatorski „Przedszkolak w świecie poezji”, w którym wzięło również udział czworo przedszkolaków z naszej szkoły.

WYCIECZKA KLASY IVc DO BISKUPINA

Klasa IVc wraz z opiekunami i wychowawcą 17.05.2019r. wybrała się do Biskupina. Rodzice uczniów uznali, że warto zobaczyć jeden z najstarszych w Europie rezerwatów, który dla dziedzictwa kulturowego Polski jest Pomnikiem Historii. Obejmuje on obszar z licznymi śladami osadnictwa od epoki kamienia po wczesne średniowiecze, stąd jego wyjątkowa wartość.

GOŚCIE Z ZAGRANICY NA LEKCJACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W piątek 26 kwietnia do naszej miejscowości przyjechała grupa wolontariuszy anglojęzycznych z Fundacji "Wiatrak" w Bydgoszczy. Przybyli do Polski z Hiszpanii, Portugalii, Rumunii i Włoch. Wolontariusze prowadzili zajęcia dla uczniów klas gimnazjalnych w ramach realizowanego obecnie przez naszą szkołę projektu English Teaching Activities.

American Dream czyli uczniowie SP z wizytą w Amerykańskiej Szkole.

Dnia 5.04.2019 r. grupa uczniów należąca do projektu English Teaching Activities realizowanego w naszej szkole wyjechała na zaproszenie do Amerykańskiej Szkoły mieszczącej się w Konstancinie, na przedmieściach Warszawy. Głównym celem przedsięwzięcia było uczestnictwo w spektaklu w języku angielskim przygotowanym przez uczniów American School of Warsaw (ASW), a także zapoznanie się ze strukturą działania i funkcjonowaniem szkoły wg amerykańskiego systemu nauczania.

ANGLIŚCI W SZKOLE AMERYKAŃSKIEJ W KONSTANCINIE - PROGRAM RADY POLEK.

Zakończyła się kolejna edycja dwuetapowego programu dla nauczycieli języka angielskiego współpracujących z Polsko – Amerykańską Fundacją Rozwoju oraz Nidzicką Fundacją Rozwoju „NIDA”.

Łowiectwo w oczach dziecka

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV pilskim konkursie plastycznym o tematyce przyrodniczo - łowieckiej pt. "Łowiectwo w oczach dziecka".

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM ( DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH )

Uczniowie naszej szkoły systematycznie biorą udział w Turnieju reprezentując gminę Wyrzysk w eliminacjach powiatowych jak i wojewódzkich. W tym roku rywalizacja przebiegła w dwóch grupach wiekowych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – pozostali uczniowie.

Oddziały przedszkolne z wizytą w Centrum Ogrodniczym w Osieku.

W marcu oraz w kwietniu dzieci z obu oddziałów przedszkolnych zostały zaproszone na warsztaty ogrodnicze w Centrum Ogrodniczym „Agrorama” w Osieku nad Notecią.

Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej

Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią na rok szkolny 2019/2020

Lista kandydatów przyjętych do oddziału przedszkolnego

Lista kandydatów przyjętych do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią na rok szkolny 2019/2020