Dobre praktyki
Zarządzenie
Informacja dla rodziców kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020-2021 w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią
Listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020-2021 w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią

Poniżej przedstawiamy Państwu listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020-2021 w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią

SZKOLNE OBCHODY SETNYCH URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

DO POBRANIA - SCENARIUSZ SZKOLNYCH OBCHODÓW SETNYCH URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II
KILKA SŁÓW O KAROLU WOJTYLE, PÓŹNIEJSZYM PAPIEŻU JANIE PAWLE II

Sto lat temu Wadowice były spokojnym, niewielkim miastem. Ludzie w ówczesnej Polsce cieszyli się z odzyskanej wolności, po stu dwudziestu trzech latach niewoli, narzuconej przez trzech zaborców. Nasi przodkowie zaczęli energicznie scalać różne regiony kraju w jeden, żywy organizm. 18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła, syn Karola i Emilii, młodszy brat Edmunda. Nikt, oczywiście, nie zdawał sobie sprawy, że urodził się wtedy jeden z największych, może największy z rodu Polaków, przyszły papież i duchowy przywódca świata przełomu drugiego i trzeciego tysiąclecia chrześcijaństwa.

Stulecie urodzin św. Jana Pawała II

W poniedziałek 18 maja 2020r. mija setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, który 16 października 1978 roku został wybrany na papieża przyjmując imię Jan Paweł II. Jego pontyfikat trwał 26 lat, w czasie których odbył liczne podróże apostolskie oraz opublikował wiele dokumentów, m.in. encykliki, adhortacje i listy apostolskie. Wprowadził Kościół w nowe tysiąclecie oraz przyczynił się do obalenia systemu komunistycznego w Europie Wschodniej.

POLSKA - MOJA OJCZYZNA

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu (…) Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jako taka, jest też wielkim obowiązkiem.”

Zdalne nauczanie - historia

Podczas zajęć z historii pamiętaliśmy o patronie naszej szkoły Stanisławie Staszicu. Poniżej dwie prace uczniów poświęcone temu wybitnemu Polakowi.

LEKCJA PATRIOTYZMU W MŁODSZYM ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
W ramach nauczania zdalnego dzieci z Młodszego Oddziału Przedszkolnego z pomocą swoich rodziców w dniach 27-30 kwietnia realizowały blok tematyczny „Polska to mój dom”. Przedszkolaki oglądały film przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie pt: ,,Polskie symbole narodowe’’. Dla maluchów był to ciekawy i przystępny sposób poznania symboli narodowych, dla starszaków zaś sprawdzian ich wiadomości. Dzieci miały okazję poznać historię powstania państwa polskiego zaprezentowaną na podstawie ,,Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”.
Efekty pracy zdalnej - klasy trzecie

Uczniowie klas trzecich efektywnie wykorzystują czas przeznaczony na naukę będąc w domu. Systematycznie i pilnie uczą się nowych wiadomości oraz umiejętności, powtarzają zdobytą wiedzę. Dzięki zaangażowaniu, pomysłowości powstało wiele ciekawych i starannie wykonanych prac plastyczno – technicznych. Dzieci śpiewają, grają na cymbałkach, tańczą, haftują itp.. W naukę tańca włączają domowników i wspólnie uczą się nowych kroków oraz układów tanecznych. Wielu z nich pokazało swoje uzdolnienia artystyczne.

Zarządzenie
Światowy Dzień Ziemi w klasach 0 - IV

Budzenie w dzieciach współodpowiedzialności za stan środowiska, poczucia troski o czystość otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody to główne cele obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które rozpoczęły się już od poniedziałku. Mimo, że mamy nauczanie zdalne chętni uczniowie z klas II, III i IV przystąpili do wykonywania zadań na kolejne dni. Troska o naszą planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości. Święto to jest wspaniałą okazją, by przypomnieć sobie, jakie znaczenie w naszym życiu ma woda, energia, otaczająca nas przyroda oraz co możemy zrobić, żeby wspólnie zadbać o swoje zdrowie i przyszłość naszego domu – naszej planety.

Zaproszenie na konkurs - Mistrz dydaktyki i ortografii
Drodzy Nauczyciele, Rodzice oraz Uczniowie!

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii". Jest on skierowany zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda.

Konkurs rozpoczął się 24 kwietnia, będzi trwał do 24 maja.

Oprócz mistrzowskich tytułów na zwycięzców czeka ponad 130 atrakcyjnych zestawów nagród. Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne. Przyłączcie się do zabawy i uczcie się ortografii z przyjemnością!

Obiekt monitorowany

Monitoring prowadzony jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku oraz ochrony osób oraz mienia.
Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych jest:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica, 89-333 Osiek nad Notecią, ul. Szkolna 2
e-mail: sposieknn@interia.pl

Koronawirus