Konkurs Matematyczny "Kangur" w naszej szkole

15 marca uczniowie naszej szkoły z klas IV - VII oraz II i III gimnazjum brali udział w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2018”. 29 naszych zdolnych matematyków przez 75 minut głowiło się nad rozwiązaniem wielu trudnych zadań.

"Irlandia w szkole" czyli Dzień św. Patryka

Dzień św. Patryka, święto narodowe Irlandii, od wielu lat obchodzony jest na całym świecie. Cykl wszystkich wydarzeń w Polsce to niemal cały marzec. Nasza szkoła, która uczestniczy w programie „Irlandia w szkole”, otrzymała od Fundacji Kultury Irlandzkiej zaproszenie na obchody tego święta dla młodzieży szkolnej.

Pilskie Targi Edukacyjne

17 marca 2018 roku uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjalnych wraz z opiekunami: pp Anicetą Banaszak, Edytą Marzoch -Gryczka i Iwoną Schulz brali udział w Pilskich Targach Edukacyjnych. Targi odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.

"Savoir - vivre w szkolnej stołówce"

Dnia 2 marca odbył się - jak w każdy pierwszy piątek miesiąca, apel porządkowy dla klas I - VI. Tematem przewodnim spotkania było omówienie zasad zachowania się na szkolnej stołówce. Jako pierwszy głos zabrał Dyrektor szkoły - Pan Jacek Wiśniewski, który przekazał wszystkim uczniom informację na temat bieżącej organizacji pracy szkolnej stołówki.

Mistrz Matematyki klas I-III

9 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kosztowie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki klas I – III”. Główne cele konkursu to: promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych, wyzwalanie twórczej aktywności, rozwijanie logicznego myślenia, wdrażanie do samodzielnego myślenia i działania, wyłonienie uczniów mających zdolności matematyczne w celu dalszej, ukierunkowanej pracy z nimi.

"Tobie, Wielkopolsko, serc naszych bicie"

2 marca br. odbył się w Wyrzysku XVII Gminny Konkurs Recytatorski, którego celem była popularyzacja poezji patriotycznej związanej z powstaniem wielkopolskim. Uczniowie prezentując wiersze, włączyli się w ten sposób w obchody Roku Powstania Wielkopolskiego. Podczas spotkania zostały zaprezentowane utwory nie tylko znanych w całej Polsce i na świecie poetów, ale także naszych-rodzimych.

KOMUNIKAT W SPRAWIE REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH
Wyniki konkursu literackiego "Tworzę, więc jestem"

Po długiej nieobecności, wracamy!!! Niestety ostatnie miesiące nie były bardzo owocne w prace, na które z niecierpliwością czekałam! Spośród nadesłanych, udało się jednak wyłonić te najlepsze.

Ach, co to był za bal, czyli bajeczne wspomnienia o balu karnawałowym

W środowe popołudnie, 31 stycznia br. odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów naszej szkoły bal karnawałowy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Na bal przybyło liczne grono wspaniale przebranych uczniów, którzy zmienili szkolny hol w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.

"Mój pupil i ja - rozstrzygnięcie konkursu"

Wraz ze zbiórką karmy dla zwierząt ze schroniska w Bydgoszczy, w naszej szkole trwał konkurs literacko – fotograficzny „Mój pupil i ja”. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie z klas od I – VII. Należało wysłać pod wskazany adres e-mailowy zdjęcie ze swoim pupilem oraz napisać kilka zdań o zwierzątku, które widnieje na fotografii.

"Nakarmiliśmy Burka i Kicię!"

Zgodnie z coroczną tradycją, dzień przed feriami zakończyliśmy akcję zbiórki karmy dla psów i kotów z bydgoskiego schroniska. W tym roku uczyniliśmy to wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej przy ul. Głównej, którzy pod opieką Pani Agaty Bełki – Świtkowskiej zorganizowali zbiórkę w budynku swojej szkoły.

Wspomnienia z ferii

W drugim tygodniu ferii zimowych 20 stycznia 2018 roku grupa uczniów z klas IV, VI , VII oraz II i III gimnazjum udała się z opiekunami na wycieczkę do Piły. Od godziny 900 rozpoczęły się zabawy na pilskim lodowisku. Łyżwiarstwo to coraz popularniejszy sport zimowy. Jazda na łyżwach, to również świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Nie jest ona trudna i nie wymaga specjalnych umiejętności.

W ferie nie musi być nudno

21. lutego br., uczniowie klasy IV c i V b wraz z wychowawcami: p. Beatą Wachowiak i p. Iwoną Schulz byli w kinie "Helios" w Pile na projekcji filmu "Jumanji".

ŁYŻWIARZE NA START!!!

Ferie zimowe to czas odpoczynku i zabawy. Tak też rozpoczęła ferie młodzież z klasy II G c, która 13.02.2018 roku udała się na wycieczkę do Piły. Wyjazd rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu w kinie Helios pt. Cudowny chłopak.

"Opowieśc wigilijna"

Długo wyczekiwana przez aktorów kółka teatralnego „Kratka” premiera przedstawienia pt. „Opowieść wigilijna”, w końcu odbyła się. Wydarzenie to miało miejsce 8 lutego, o godzinie 17. Wszyscy chętni miłośnicy teatru, mogli tego wieczoru przybyć, by obejrzeć początkujących, ale utalentowanych młodych aktorów, którzy wcielili się w bohaterów napisanej przez Charlesa Dickensa „Opowieści wigilijnej”.

Maj 2018

czwartek 24 Maja 2018.