"Samorządy maja głos" - kampania wyborcza w naszej szkole.

19 września w naszej szkole ruszyła kampania wyborcza do Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz do Pocztu Sztandarowego. Wszyscy kandydaci przygotowali plakaty, na których przedstawili swoją postać oraz program wyborczy. Plakaty zostały rozwieszone w całej szkole.

Lektura na ekranie

Kto z nas nie lubi oglądać filmów. Gorzej niestety wypadamy z czytaniem książek. Cieszymy się, jeśli nasza lektura, którą należy przeczytać w wyznaczonym terminie została zrealizowana jako film. Możemy obejrzeć i czegoś się dowiedzieć lub porównać treść książki z filmem.

EKOLOGIA PO RAZ TRZECI!

To była trudna przeprawa: uczestnicy z wielu szkół powiatu pilskiego, wyłonieni w etapie gminnym, spotkali się na etapie powiatowym tego konkursu i zmagali się z trudnymi pytaniami z ekologii oraz dziedzin pokrewnych: ochrony środowiska, chemii, a nawet zdrowego odżywiania.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH.

Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 12 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia klas pierwszych.

Młodszy Oddział Przedszkolny świętuje Dzień Chłopaka.

W piątek, 28 września w naszym "Młodszym Oddziale Przedszkolnym" uczyliśmy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola, o urodzinach lub imieninach.

Jesień w polu i zagrodzie - wycieczka na skansen.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią. W tym roku w warsztatach edukacyjnych „Jesień w polu i zagrodzie” uczestniczyli uczniowie klasy II a i b oraz III a. Program zajęć był bardzo bogaty i związany z pracami jesiennymi na wsi. Zaprezentowane prace miały na celu pokazanie tradycyjnych zwyczajów i obrzędów związanych z pracami gospodarskimi oraz domowymi w okresie jesiennym.

Święto Pieczonego Ziemniaka w kl. I a i II a.

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały dzieci z klasy I ,,a” i II ,,a”. Główną atrakcją podczas "Święta Pieczonego Ziemniaka" było ognisko, w którym dzieci piekły ziemniaki i kiełbaski.

OLIMPIADA EKOLOGICZNA.

Tradycją naszej szkoły stał się udział w Olimpiadzie Ekologicznej Powiatu Pilskiego. Także i w tym roku uczniowie przystąpili do etapu szkolnego olimpiady, który odbył się 20 września b.r.

Sprzątaliśmy!

W dniach 21-22-23 września 2018r. odbyła się 25. edycja akcji „Sprzątanie Świata-Polska 2018” pod hasłem: „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”. Celem tegorocznej edycji jest popularyzacja selektywnej zbiórki odpadów.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W czwartek, 27 września, klasy IV a i IV b wraz z wychowawczyniami i grupką rodziców udały się na leśny parking w Polanowie, aby uczestniczyć w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Jest to warzywo bardzo popularne, prawie codziennie pojawiające się na naszych stołach pod różnymi postaciami.

"KOMENTATOR Z PIERWSZEJ STRONY"

Uczennica trzeciej klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią – Pola Klinowska 16.06.2018r. ukończyła XXVI Edycję Międzyszkolnych Warsztatów Dziennikarskich w Bydgoszczy.

Sprzątanie Świata

W piątek, 21 września w naszej szkole, jak co roku, odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”. Większość klas, wraz z nauczycielami udała się na ulice naszej miejscowości, aby oczyścić je z leżących śmieci i odpadów. Tegoroczna akcja była jubileuszowa, ponieważ odbywała się w Polsce 25 raz. Celem tegorocznej akcji było zwrócenie uwagi na selektywną zbiórkę odpadów. Hasło tej kampanii w nawiązaniu do tego celu brzmiało: „Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”

Wspomnienia z wrześniowej wycieczki do Warszawy uczniów klasy VIIa i VIIb.

Środa, to najciekawszy dzień dla Kingi i Zuzi. W swoich wspomnieniach piszą m.in. „Po raz pierwszy jechaliśmy metrem. Była to atrakcyjna przejażdżka do gmachu TVP, chociaż nie ukrywamy, że byliśmy trochę wystraszeni.” Oliwia i Nadia także uważają środę za najciekawszy dzień. Siedziba TVP zrobiła na nich ogromne wrażenie. Pobyt w studiu Pytania na śniadanie, przeszedł wszelkie oczekiwania.

"Być sprawnym jak żołnierz - powstaniec"

„Być sprawnym jak żołnierz - powstaniec” - pod takim hasłem dnia 21 września odbył się Gminny Konkurs Historyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku przy wsparciu finansowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu.

Komunikat w sprawie zebrań z rodzicami

1. Porządek spotkań w dniu 19. września 2018 r. (budynek przy ul. Szkolnej 2)
- zebranie z wychowawcami oddziałów przedszkolnych godzina 16.20
- zebrania z wychowawcą w poziomie klas I i IV godzina 17.00