Wycieczka do Torunia

Dnia 22 maja 2018 roku uczniowie klasy II a i III c wraz z wychowawczyniami, Jadwigą Strzyżewską i Krystyną Kowalską, udali się na wycieczkę do Torunia, jednego z najstarszych miast Polski. Zwiedzanie grodu Kopernika zaczęliśmy od pobytu w Piekarni Mistrza Bogumiła, w którym nie tylko mogliśmy zapoznać się z tajemnicą technologii wypieku toruńskich pierników, ale także braliśmy udział w produkcji korzennych wypieków według starych receptur i przy użyciu tradycyjnych narzędzi.

Niespodzianka dla Rodziców

24 maja, uczniowie klasy IV B postanowili uczcić dwa ważne święta: Dzień Matki
i Dzień Ojca. Wszystkie dzieci piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za rodzicielską dobroć i cierpliwość.

"Konkurs matematyczny w Krzywoustym"

Dnia 16 maja 2018 r. o godzinie 10.00 w Nakle nad Notecią odbył się międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

"Wiem, co czytam"

17 maja w Szkole Podstawowej w Falmierowie odbył się konkurs czytania ze zrozumieniem "Wiem, co czytam". Zadania konkursowe przeznaczone były dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych z gminy Wyrzysk.

Spotkanie ze strażakiem

16 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu ze strażakiem – Naczelnikiem Sławomirem Królakiem. Celem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz przypomnienie zasad zachowania się w przypadku wybuchu pożaru w szkole i w domu.

Tydzień Bibliotek 2018.

8 i 15 maja z okazji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczniowie klas: I a , I b , III a wraz ze swoimi wychowawczyniami: Katarzyną Centałą, Zofią Siemrzuch i Lucyną Wydeheft odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Osieku n. Not.. Uczniowie poznali zasoby biblioteki oraz zasady korzystania z książek. Mieli za zadanie wytłumaczyć hasło tegorocznego święta „(Do)wolność czytania”.

"Polski żywioł"

19 maja 2018r. uczniowie kl. IIa wraz z wychowawczynią, p. Anicetą Banaszak, wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem, p. Romanem Pankiewiczem, które odbyło się w Filii Bibliotecznej w Osieku. Spotkanie miało na celu promocję najnowszej książki pisarza p.t. "Polski żywioł", będącą ostatnią częścią tryptyku "Trzy żywioły".

Lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do przedszkola.
Odwiedziny w bibliotece.

W czwartek 17 maja dzieci z młodszego oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią odwiedziły szkolną bibliotekę. Na początku wizyty, małych gości powitała pani wicedyrektor Henryka Trojanowska-Białczak i pani Małgorzata Pawlaczyk.

Spotkanie z kapelmistrzem.

W środę 16 maja przedszkolaki z młodszego oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią gościły p. Tadeusza Rzanny, byłego kapelmistrza orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku.

"Baśnie, legendy, podania... "

W ostatni czwartek, uczniowie klasy IV d sprawdzili swoją wiedzę z zakresu treści kilku lektur, które w ramach konkursu baśniowego mieli zadanie przeczytać. Były to dobrze znane większości dzieci baśnie europejskie takie jak: „Kopciuszek” i „Bajka o rybaku i rybce”, czy mniej znane np. „Sinobrody” . Pojawiły się też w kanonie lektur konkursu legendy dotyczące między innymi powstania Gniezna oraz legenda „O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach”.

Próbna ewakuacja .

Dnia 11 maja 2018 r. w naszej szkole w budynku przy ulicy Szkolnej 2 odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru oraz powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Omnibus 2018.

Znamy już wyniki tegorocznego OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HUMANISTYCZNEGO OMNIBUS, z którego zadaniami zmierzyło się 11 kwietnia 2018 roku 6342 uczniów ze 183 szkół. Najwięcej uczestników o wysokie lokaty, nagrody i dyplomy walczyło w województwach – mazowieckim (41szkół, 1447 uczniów) i zachodniopomorskim (25szkół, 975uczniów).

SUKCES OLI

W ostatnim tygodniu kwietnia, 26.04.2018, odbył się szósty Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej organizowany przez Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

"W poszukiwaniu terra felix"

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole rozpoczęliśmy 30 kwietnia uroczystym apelem, w którym udział wzięli uczniowie klas: siódmych, czwartych i gimnazjaliści.

Sierpień 2018

niedziela 19 Sierpnia 2018.

Konstancja, Emilia, Julian