Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

Grudzień 2019

poniedziałek 16 Grudnia 2019.

Albina, Zdzisław
Rozpoczęcie działalności Szkolnego Koła Wolontariatu

24 października odbyło się pierwsze spotkanie Koła Wolontariatu w roku szkolnym 2019/2020. We wrześniu trwała akcja rekrutacyjna, w wyniku której ponad dwudziestu uczniów z klas VII i VIII chce zostać członkami SKW. Jest to inicjatywa skierowana do ludzi młodych, którzy chcą czynnie reagować na potrzeby innych oraz wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne.

Przyrzekam godnie reprezentować społeczność naszej szkoły

W piątek, 4 października br. nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego, członkowie Pocztu Sztandarowego oraz gospodarze klas złożyli ślubowanie oraz podpisali akt ślubowania.

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się każdego roku w pierwszy piątekpaździernika. Akcja ma na celu zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Jest ona okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.

DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

Prawie każdy chłopak wie, a na pewno wszystkie dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. StanisławaStaszica w Osieku nad Notecią pamiętają, że 30 września obchodzone jest święto wszystkich chłopaków. Z tej okazji 3 października 2019r. w naszej szkole odbyła się, pierwsza w tym roku szkolnym, dyskotekazorganizowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz Pocztu Sztandarowego

27 września br. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz PocztuSztandarowego. Po przygotowaniu w obu budynkach miejsc do głosowania, uczniowie od klasyczwartej do ósmej oddawali głosy na wybranych przez siebie kandydatów.

XIX Olimpiada Ekologiczna Powiatu Pilskiego

17 października br. w Starostwie Powiatowym w Pile odbył się etap powiatowy XIX Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały trzy uczennice: Anna Belka z klasy VI a, Nikola Hein z klasy VII a i Martyna Janowiak z klasy VIII b.

Pieczemy babeczki w przedszkolu.

Dzieci z młodszego oddziału przedszkolnego 18.10.2019 r. miały okazję piec babeczki. Na początku zajęć omówiliśmy zasady higieny podczas przygotowywania ciasta. Następnie dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, omawiały przybory wykorzystywane w produkcji ciasta, aż w końcu zabrały się za robienie babeczek.

Inauguracja Roku Sportowego 2019/2020

We wrześniu reprezentacja naszej szkoły wybrała się na zawody w sztafetowych biegach przełajowych do Piły. Tradycyjnie odbywały się przy Stadionie Miejskim na ul. Żeromskiego.

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 14 października 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. Jest to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Bijemy rekord.

16 października obchodzimy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

Przysmaki z jajek w klasach pierwszych.

W środę 9 października uczniowie klas pierwszych przygotowali kolorowe Przysmaki z jaj. Zajęcia miały na celu zachęcenie do spożywania zdrowych posiłków. Na stolikach pojawiły się łódki, grzybki oraz pomysłowe kanapki, których głównym składnikiem były jajka.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
najdłuższe święto w szkole!
Jak będziemy świętować w październiku 2019r.?

Tegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: #biblioteka
Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999r. Najpierw był to jeden dzień, od 2008r. - cały październik. Przez cały miesiąc biblioteka będzie zaskakiwać swoich czytelników, odwiedź nas koniecznie.

XIX Olimpiada Ekologiczna w Powiecie Pilskim

19 września odbył się etap szkolny XIX Olimpiady Ekologicznej. Konkurs ten podzielony jest na dwa poziomy: klas IV – VI i VII – VIII. W naszej szkole przystąpiło do tego etapu 7 uczniów z klas szóstych i 9 uczniów z klas siódmych i ósmych. Po zmaganiach nad niełatwym testem z dziedziny ekologii, do etapu gminnego zakwalifikowali się: z klas szóstych: Anna Belka i Jakub Lewandowski, natomiast z poziomu klas siódmych i ósmych: Nikola Hein, Martyna Kalata, Krystyna Skwierawska, Martyna Janowiak i Natalia Kuberska.

Dzień Chłopaka

Wyjątkową datą w kalendarzu jest 30 września. Wszyscy chłopcy – starsi oraz młodsi na całym świecie mają wtedy swoje wielkie święto! Nie inaczej było też w naszych oddziałach przedszkolnych. Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę Dziewczynki wraz z p. wychowawczyniami odśpiewały uroczyste „Sto lat” i złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia.

Dzień Głośnego Czytania w klasach pierwszych.

Od 2001 roku w dniu 29 września 2019 r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię oraz pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.