Obchody Dnia Bibliotek Szkolnych.

22 października biblioteka szkolna obchodziła swoje Święto. Już od blisko miesiąca trwały przygotowania do niego. Na spotkaniach łączników klas z biblioteką ustaliliśmy program imprez. Postanowiliśmy, że w tym roku szkolnym nasze najważniejsze święta będą adresowane oddzielnie.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego

W piątek 18 października 2013 w Naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego. Nad poprawnym przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza, składająca się z gospodarzy klasy IVa, Va i VIa.

Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.

Dzień 14 października wszystkim kojarzy się z Dniem Nauczyciela, ale od 31 lat jest świętem wszystkich pracowników oświaty. W naszej szkole przy okazji tego święta odbywa się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści, w obecności dyrekcji szkoły – pana Jacka Wiśniewskiego i pani Henryki Trojanowskiej-Białczak, wychowawców, rodziców oraz starszych kolegów, zostali pełnoprawnymi uczniami szkoły.

Klasy IV a i b na wycieczce w Pile.

8 października 2013 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Piły. Opiekowali się nami pani Beata Wachowiak i pan Cezary Białczak-nasi wychowawcy oraz mamy naszych kolegów.

Informacja dla rodziców.

Poniżej przedstawiamy państwu plan odwozów dzieci po zajęciach lekcyjnych do poszczególnych miejscowości.

Wyprawka szkolna!!!

Rodzice uczniów klas I- III i V szkoły podstawowej, którzy pragną skorzystać z pomocy finansowej w roku szkolnym 2013/2014 na zakup podręczników w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2013 r. – „Wyprawka szkolna” mogą pobrać stosowne wnioski w sekretariacie szkoły.

Termin składania wniosków: do 13.09.2013 r.

Dzień Matki i Ojca w klasach III.

Dnia 25 czerwca uczniowie klas trzecich przygotowali uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej, gdzie klasa IIIc, której wychowawczynią jest pani Katarzyna Centała, przedstawiła inscenizację książki „Calineczka”.

Konkurs piosenki "Bezpieczne wakacje".

Dnia 25 czerwca 2013 r. w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią w klasach I – III odbył się konkurs piosenki „Bezpieczne wakacje”. W tym dniu ogłoszono również wyniki dwóch innych konkursów związanych z tematem bezpieczeństwa.

Piątoklasiści ... "W kręgu mitów!"

Którz z dzieci, czy dorosłych nie słyszał o Posejdonie czy Afrodycie? Odpowiecie – każdy! Trzeba Wam jednak wiedzieć, że w naszej społeczności szkolnej są takie osoby, które mają znacznie szersze pojęcie o wspomnianych postaciach niż zwykli śmiertelnicy.

Dzień Matki w II a.

Dnia 7 czerwca 2013 roku uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią zaprosili swoje mamy na uroczystość z okazji ich święta. Zaśpiewaną piosenką, wyrecytowanym wierszem i małą różyczką wyrazili to, co czują w swoich sercach.

I Szkolny Konkurs Ortograficzny klas II i III.

Dnia 17 czerwca 2013 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny ,,Mistrz Ortografii” klas II i III. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków nad poprawnością ortograficzną.

Dla mamy i taty.

Z okazji dwóch świąt uczniowie z klasy II b wraz z wychowawczynią ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią zaprosili swoich rodziców 10 czerwca 2013 r. na wspólne świętowanie.

Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza - sukces Mirka Dei!

Dnia 6 czerwca 2013 roku nasza szkoła przywitała znamienitych gości, a mianowicie – Panią Burmistrz – Marię Bratkowską oraz dzieci – mistrzów ortografii w swoich szkołach, którzy do Osieka przybyli wraz z opiekunami. Tuż po godzinie 12.00 Pani Dyrektor – Henryka Trojanowska-Białczak – rozpoczęła uroczystość, po czym polonistka – Małgorzata Stramel – szkolny koordynator konkursu – przedstawiła zasady rywalizacji.

Dzień Dziecka.

W piątek 31 maja obchodzony był w naszej szkole Dzień Dziecka. Oczywiście w tym dniu lekcji nie było, ponieważ zaplanowany został ten dzień na rekreację ruchową i rywalizację sportową na wesoło. Tak więc obowiązywał w tym dniu strój sportowy i beztroski nastrój.

Dzień Matki w klasach I.

Dzień Matki to święto obchodzone corocznie 26 maja jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości, podziękowania za trud włożony w wychowanie. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych zaprosili do szkoły swoje mamy.

Wrzesień 2018

piątek 21 Września 2018.