"Zawisza Bydgoszcz" - "Lechia Gdańsk"

W niedzielę 25 maja po raz kolejny grupa uczniów z naszej szkoły wyjechała na mecz ligowy "Zawiszy" Bydgoszcz. Tym razem na przeciw bydgoskiej drużynie stanął zespół "Lechii" Gdańsk.

Gminny Konkurs o Pióro Burmistrza roztrzygniety

Maj w naszej szkole od dawna kojarzy się z Gminnym Konkursem Ortograficznym o Pióro Burmistrza. Piękna pogoda, która towarzyszy nam od kilku dni nie zachęca do wysiłku intelektualnego, raczej sprawia, że każdy marzy o odpoczynku w cieniu rozłożystych drzew i szklance zimnego napoju.

"Zawisza" Bydgoszcz - "Lech" Poznań oczami osieckich uczniów

W poniedziałek 5 maja 2014 roku grupa uczniów z naszej szkoły była na meczu T-Mobile Ekstraklasa pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Lechem Poznań.

Konstytucja 3 Maja

Dnia 30 kwietnia 2014r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 223-ej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowaną przez panie Joannę Lewandowską i Izoldę Perlińską. Uczniowie klasy VB i VI A aktywnie wzięli udział w uroczystości zarysowując tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej.

" W krainie mitów"

Chętnych do wzięcia udziału w konkursie ze znajomości mitów i mitologii było wielu, ale tylko nieliczni piątoklasiści mogli zmierzyć się z zadaniami konkursowymi.

Uroczystości kanonizacyjne

Gmina Wyrzysk postanowiła uczcić pamięć Wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II poprzez organizację wielu imprez w związku z Jego kanonizacją. Celem spotkań była również integracja dzieci i młodzieży naszej gminy. Troska o najmłodsze pokolenia zawsze była bliska sercu Papieża.

Wielkanocny poranek

W środę 16 kwietnia w szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej
Poniżej przedstawiamy państwu listę dzieci przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią na rok szkolny 2014/15.
Dzień Samorządności 4 kwietnia 2014 roku

Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielami i uczniami naszej szkoły przygotował konkursy z okazji Dnia Samorządności. Każdy znalazł coś dla siebie, można było sprawdzić swoje talenty, albo je odkryć.

Papieska Gra Terenowa

W ramach obchodów kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, szkoły w gminie Wyrzysk organizują szereg różnych imprez, upamiętniających postać Błogosławionego Papieża.
Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią dla uczczenia pamięci Jana Pawła II przygotowała Papieską Grę Terenową, do której zgłosiły się 4 szkoły.

Dziękczynna pielgrzymka

12 kwietnia z Glesna i Kosztowa wyruszyły piesze pielgrzymki do Górki Klasztornej. Wzięło w niej udział ponad 200 osób, w tym dzieci ze szkół podstawowych z Glesna, Kosztowa, Osieka nad Notecią i Wyrzyska.

Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego
Poniżej przedstawiamy państwu liste dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią na rok szkolny 2014/15.
Bieg Papieski w Wyrzysku

W piątek 11 kwietnia br. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Gminnym Biegu Papieskim, zorganizowanym w ramach obchodów kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II przez Gimnazjum w Wyrzysku.

Uroczystości związane z kanonizacją Błogosławionego Jana Pawła II

W piątek 25.04.2014 r. w Wyrzysku odbędą się uroczystości, do udziału w których zapraszamy uczniów naszej szkoły.

Program:
19.15 – nabożeństwo w kościele,
20.15 – koncert chórów
21.00 – Apel Jasnogórski
21.27 – zapalenie „iskierki miłosierdzia” nad stawem.

Chętni uczniowie pod opieką nauczycieli mogą za zgodą rodziców wziąć udział w tych uroczystościach.

Zapraszam.

Jacek Wiśniewski

Trudne potyczki z ortografią

29 marca przedstawiciele klas III-VI –czyli Wiktoria Rózga, Martyna Miętkiewicz, Paulina Kulawiak i Sebastian Nowak – uczestniczyli w XXII Powiatowym Konkursie Ortograficznym Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego „ O złote pióro Prezydenta Piły”. Uczniowie najpierw pisali dyktando w poszczególnych kategoriach wiekowych, z których został wybrany Mistrz Ortografii.

Grudzień 2018

sobota 15 Grudnia 2018.