Walentynki - 14 luty 2013.

Tego dnia w naszej szkole było nadzwyczaj kolorowo. A to za sprawą przebierańców. Chłopcy stali się dziewczynkami i odwrotnie. Widok był nieziemski. Poza tym, klasy I-III przygotowały w ramach punktowanego konkursu „Najciekawszą kartkę walentynkową”, a klasy IV-VI „walentynkowe drzwi”.

Bal karnawałowy.

31 stycznia br. uczniowie klas I – III świetnie bawili się na corocznym balu przebierańców. Indianie, królewny, królowie, wróżki, muszkieterowie, piraci, Hawajki, motyle, biedronki, dynia, panna młoda itp. wesoło pląsali przy dźwiękach skocznej muzyki.

Dzień Babci i Dziadka w klasie Ic.

W minionym tygodniu w klasie I c odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym wyjątkowym dniu uczniowie, pod kierunkiem wych. Barbary Knioły, zaprezentowali program artystyczny, w którym wyrazili dziadkom miłość i wdzięczność za ich dobroć.

XXI Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych.

9 lutego 2013 roku miała miejsce XXI edycja Konkursu Ortograficznego Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego „O złote pióro Prezydenta Piły”. Jak co roku nasi uczniowie także rywalizowali o zaszczytne miano Mistrza Ortografii Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego oraz tytuł Małego Mistrza Ortografii, który jest przyznawany zwycięzcy wśród trzecioklasistów.

"Noc w bibliotece".

Po raz pierwszy w naszej szkole biblioteka zorganizowała dla uczniów zajęcia czytelnicze zatytułowane „Noc w bibliotece”. Na początku został opracowany regulamin oraz program zajęć. Wybrani zostali do tego projektu uczniowie klasy III b, których zapoznano z tymi dokumentami.

Góra grosza.

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”. Celem tegorocznej akcji była pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych i pogotowi rodzinnych.

Świąteczna zbiórka żywności.

W tegorocznej zbiórce żywności pod hasłem „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” zebraliśmy, podobnie jak w latach ubiegłych, pokaźne ilości żywności. Akcja cieszy się popularnością wśród osób, które lubią pomagać innym.

ROZLICZENIE XXI FINAŁU WOŚP SZTABU W OSIEKU NAD NOTECIĄ

XXI Finał WOŚ - Program Imprez.

List dyrektora Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią Jacka Wiśniewskiego do rodziców uczniów z klas IV-VI.

Uczniowie z klas IV –VI Szkoły Podstawowej im Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią zostali wybrani przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Urząd Marszałkowski w Poznaniu do realizacji pilotażowego projektu: „Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej”’.

XXI FINAŁ WOŚP.

Po raz 16 zawiązał się Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Szkole Podstawowej w Osieku. Głównym motorem naszych działań stała się osiecka młodzież, szczególnie gimnazjalna.

Turniej Piłki Siatkowej z okazji XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tradycyjnie, wśród wielu imprez organizowanych przez Sztab, działający przy Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią, z okazji XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w niedzielę 6 stycznia 2013 r. w hali sportowej w Osieku nad Notecią, rozegrany został Otwarty Turniej Piłki Siatkowej.

Regulamin turnieju piłki siatkowej z okazji WOŚP.
Wigilia w IVa.

W piątek 21 grudnia 2012, uczniowie klasy IV a spotkali się na wigilii klasowej. Wszyscy odświętnie ubrani zasiedli do stołu z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, takimi jak pierogi czy barszcz z pasztecikami.

"Nie tylko w Betlejem".

Piątek, 21 grudnia 2012 roku, był świętem w naszej szkole, o czym świadczyły mundurki uczniów. Ale tym razem, było trochę inaczej. Od rana odbywały się spotkania wigilijne w poszczególnych klasach. Tradycyjne i mniej tradycyjne wigilie klasowe wprowadziły w nastrój całą społeczność szkolną, nauczycieli i uczniów.

wtorek 23 Października 2018.

Marleny, Edwarda, Seweryna