Mikołajki w naszej szkole.

7 grudnia był wyjątkowym dniem w szkolnym życiu Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią – obchodzono Mikołajki.

Dyskoteka andrzejkowa.

Tradycyjnie, jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową. W tym roku odbyła się ona dokładnie w wigilię imienin św.Andrzeja, czyli 29 listopada br.

Andrzejki klasie w IVa.

Uczniowie klasy IVa po zapoznaniu się z tradycją Andrzejek w Polsce, przygotowali samodzielnie kilka najciekawszych zabaw i wróżb andrzejkowych np. „Kto pierwszy wyjdzie za mąż”, „Jak będzie miał na imię przyszły mąż czy żona” czy „Jaki zawód będziemy wykonywać w przyszłości”.

Obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia.

27 listopada biblioteka szkolna obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Jest to międzynarodowe święto tych sympatycznych zabawek i jednocześnie wszystkich dzieciaków. W Polsce tradycja obchodzenia tego święta powstała w 2002 roku.

"Mój ulubiony wiersz".

28 listopada 2012 r. – uczniowie klas 4, 5 i 6 na siódmej godzinie lekcyjnej recytowali wybrane przez siebie wiersze. Konkurs nosił tytuł „Mój ulubiony wiersz”.

Marta najlepsza!

W piątek 23 listopada wybrani przez polonistki uczniowie wzięli udział w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. Szóstoklasiści zmierzyli się z testem, którego tematem przewodnim był „Rower”.

Wyjazd do Piły.

17 listopada chętni uczniowie z klas IV-VI , w ramach działalności kółka turystycznego, pojechali na wycieczkę do Aquaparku w Pile . Drugim naszym celem było obejrzenie meczu piłki siatkowej kobiet.

"Śniadanie daje moc".

Już po raz drugi uczniowie klasy trzeciej „b” uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Śniadanie daje moc". W jej ramach szkoły z całej Polski zorganizowały wspólny poranny posiłek po to, by pokazać jak jest ważny.

Pielęgnujmy w sobie patriotyzm!

Dnia 12 listopada w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią uroczystą akademią uczczono 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Październik -miesiącem Bibliotek Szkolnych

Obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych ( który przypada na dzień 22.10) w naszej szkole rozpoczął się 15 października. Obchody to cykl różnych imprez bibliotecznych, spośród których każdy czytelnik mógł wybrać coś dla siebie. Pomysłodawcami konkursów byli sami uczniowie, a szczególnie łącznicy z biblioteką, którzy przedstawili swoje propozycje na spotkaniach aktywu bibliotecznego.

Ślubowanie klas pierwszych.

Dnia 12 października 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści, w obecności dyrekcji szkoły – pana Jacka Wiśniewskiego i pani Henryki Trojanowskiej-Białczak, wychowawców, rodziców oraz starszych kolegów, zostali pełnoprawnymi uczniami szkoły.

Samorząd Uczniowski już działa!

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a z nim działalność Samorządu Uczniowskiego.

Dyskoteka!!!

W czwartek, 4X 2012 roku Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszą dyskotekę w tym roku szkolnym.

Dębowa Góra zdobyta!

27 września 2012 po lekcjach w szkole, uczniowie klasy IVa wybrali się ze swoją wychowawczynią Małgorzatą Lewandowską do rezerwatu Zielona Góra.

Informacje dotyczące wyprawki szkolnej w związku ze zmianą kryteriów dochodowych od 1.10.2012 r.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14.06.2012 roku w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników oraz zgodnie z pismem Ministra Edukacji Narodowej z 31.07.2012r. znak: DWST-043-49/CZ/2012 dotyczącego realizacji Rządowego programu pomocy uczniom w 2012r. – „Wyprawka szkolna” a w szczególności możliwości przedłużenia terminu składania wniosków w związku z zmianą kryteriów dochodowych w trakcie trwania programu, informujemy, że:

Sierpień 2018

niedziela 19 Sierpnia 2018.

Konstancja, Emilia, Julian