Konkurs "Bezpieczne wakacje"

Dnia 13 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią w klasach I – III odbył się konkurs „Bezpieczne wakacje”. Konkurs organizowany jest co roku przed wakacjami, aby uczulić dzieci na niebezpieczeństwa, które mogą ich spotkać podczas wakacyjnego wypoczynku, pełnego swobody i zabawy. Konkurs składał się z trzech kategorii .

Żywy skansen

Warto czasami pomagać ;).
Uczniowie klasy Va i b jakiś czas temu posprzątali teren naszego skansenu i czekała ich za to niespodzianka. Mogli skorzystać z darmowego wejścia na jedną z imrez organizowanych na terenie skansenu.

Wycieczka do Trójmiasta? Dlaczego nie.

Centrum Eksperyment, Skwer Kościuszki i ORP Błyskawica w Gdyni. Katedra Oliwska, Pomnik Trzech Krzyży, Stare Miasto w Gdańsku i Westerplatte, to niektóre z miejsc w których byliśmy.

Dzień Dziecka na pikniku rodzinnym

1 czerwca Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią we współpracy z nauczycielami szkoły zorganizowała Piknik rodzinny.

Dzień Dziecka w naszej szkole

W poniedziałek 2 czerwca uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w obchodach Dnia Dziecka.
Tradycyjnie w tym dniu lekcji nie było. W naszej szkole dzień ten miał charakter rekreacyjno – sportowy, w związku z tym wszyscy uczniowie przyszli w tym dniu radośni, ubrani w stroje sportowe, wyposażeni w gadżety do kibicowania.

Wokół Patrona

Miesiąc maj w Szkole Podstawowej w Osieku poświęcony był Patronowi szkoły Stanisławowi Staszicowi. Wychowawcy na godzinach wychowawczych rozmawiali na temat życia i działalności tego wielkiego syna pilskiej ziemi.

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

29 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Osieku gościła pani sędzia Anna Maria Wesołowska. Przebywała na terenie naszej gminy na zaproszenie pani Burmistrz Marii Bratkowskiej oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

VII Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

W środę 28 maja br. w hali sportowej w Osieku nad Notecią odbył się VII Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Celem turnieju była popularyzacja gry w piłkę siatkową wśród dziewcząt i chłopców szkół podstawowych oraz aktywizowanie uczniów do podejmowania trudu opanowania niełatwych umiejętności piłki siatkowej.

"Zawisza Bydgoszcz" - "Lechia Gdańsk"

W niedzielę 25 maja po raz kolejny grupa uczniów z naszej szkoły wyjechała na mecz ligowy "Zawiszy" Bydgoszcz. Tym razem na przeciw bydgoskiej drużynie stanął zespół "Lechii" Gdańsk.

Gminny Konkurs o Pióro Burmistrza roztrzygniety

Maj w naszej szkole od dawna kojarzy się z Gminnym Konkursem Ortograficznym o Pióro Burmistrza. Piękna pogoda, która towarzyszy nam od kilku dni nie zachęca do wysiłku intelektualnego, raczej sprawia, że każdy marzy o odpoczynku w cieniu rozłożystych drzew i szklance zimnego napoju.

"Zawisza" Bydgoszcz - "Lech" Poznań oczami osieckich uczniów

W poniedziałek 5 maja 2014 roku grupa uczniów z naszej szkoły była na meczu T-Mobile Ekstraklasa pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Lechem Poznań.

Konstytucja 3 Maja

Dnia 30 kwietnia 2014r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 223-ej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowaną przez panie Joannę Lewandowską i Izoldę Perlińską. Uczniowie klasy VB i VI A aktywnie wzięli udział w uroczystości zarysowując tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej.

" W krainie mitów"

Chętnych do wzięcia udziału w konkursie ze znajomości mitów i mitologii było wielu, ale tylko nieliczni piątoklasiści mogli zmierzyć się z zadaniami konkursowymi.

Uroczystości kanonizacyjne

Gmina Wyrzysk postanowiła uczcić pamięć Wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II poprzez organizację wielu imprez w związku z Jego kanonizacją. Celem spotkań była również integracja dzieci i młodzieży naszej gminy. Troska o najmłodsze pokolenia zawsze była bliska sercu Papieża.

Czerwiec 2019

środa 26 Czerwca 2019.