669,722 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Sprawdzian uczniów klas VI.

Sprawdzian szóstoklasisty to jeden z pierwszych ważnych egzaminów w życiu każdego ucznia. Pisało go 4 kwietnia ponad 360 tys. uczniów klas szóstych w Polsce. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Zgodnie z procedurami uczniowie pisali test 60 minut. Dla uczniów z dysfunkcjami czas trwania sprawdzianu został wydłużony o 30 minut.

"Wiosna w poezji".

22 marca 2013 r. chętni uczniowie klas 4 - 6 recytowali wybrane przez siebie wiersze, które tematycznie związane były z wiosenną przyrodą. Konkurs nosił bowiem tytuł „Wiosna w poezji”.

Apel z okazji świąt wielkanocnych.

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a także radości, jaką niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne.

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.

W piatek 8 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Nasza szkołę reprezentował uczeń klasy VIa - Mirosław Deja.

Sprawdzian trzecioklasisty - pierwszy ważny egzamin w życiu każdego ucznia.

Sprawdzian w całej Polsce rozpoczął się o godz. 9. Najpierw uczniowie obejrzeli film, który miał im pomóc w odpowiednim przygotowaniu i skupieniu się przed tym ważnym wydarzeniem. Następnie przewodnicząca szkolnej komisji pani G. Nowicka przeczytała instrukcję, jak należy prawidłowo nanosić odpowiedzi.

8 marca w naszej szkole.

Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone w naszej szkole. Tego dnia chłopcy przygotowali dla wszystkich dziewcząt, tych małych i tych dużych, upominki w postaci kwiatka

Teatrzyk w szkole.

Z kolejną ciekawą propozycją przybyli do naszej szkoły aktorzy z krakowskiego Studia Małych Form Teatralnych. Tym razem dzieci obejrzały legendę o „Lechu, Czechu i Rusie”.

Obchody roku Tuwima w naszej bibliotece.

Uchwałą Sejmu VII kadencji z 7 grudnia 2012- rok 2013 został ogłoszony rokiem Juliana Tuwima. Bibliotekarki przygotowały dla uczniów szkoły kącik poświęcony twórczości Juliana Tuwima. Na wystawce można obejrzeć książki , które wyszły spod pióra tego świetnego pisarza. Można też obejrzeć okolicznościową gazetkę poświęconą poecie. Niektórzy uczniowie, na przerwach, czytają wybrane przez siebie wiersze.

Piżamy w zamian za pytanie!!!

To nie był żart! Uczniowie naszej szkoły przyszli w piątek 22 lutego 2013 do szkoły W PIŻAMACH! Oczywiście, kto chciał. W nagrodę za odwagę, uczniowie ci byli zwolnieni z pytania.

Ostatnia dyskoteka-7.02.2013.

Ostatnia dyskoteka już za nami, niestety. Musimy czekać aż do kwietnia. Trudno. Mimo wszystko bawiliśmy się wyśmienicie! Możecie to sprawdzić, oglądając zdjęcia z dyskoteki.

Walentynki - 14 luty 2013.

Tego dnia w naszej szkole było nadzwyczaj kolorowo. A to za sprawą przebierańców. Chłopcy stali się dziewczynkami i odwrotnie. Widok był nieziemski. Poza tym, klasy I-III przygotowały w ramach punktowanego konkursu „Najciekawszą kartkę walentynkową”, a klasy IV-VI „walentynkowe drzwi”.

Bal karnawałowy.

31 stycznia br. uczniowie klas I – III świetnie bawili się na corocznym balu przebierańców. Indianie, królewny, królowie, wróżki, muszkieterowie, piraci, Hawajki, motyle, biedronki, dynia, panna młoda itp. wesoło pląsali przy dźwiękach skocznej muzyki.

Dzień Babci i Dziadka w klasie Ic.

W minionym tygodniu w klasie I c odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym wyjątkowym dniu uczniowie, pod kierunkiem wych. Barbary Knioły, zaprezentowali program artystyczny, w którym wyrazili dziadkom miłość i wdzięczność za ich dobroć.

XXI Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych.

9 lutego 2013 roku miała miejsce XXI edycja Konkursu Ortograficznego Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego „O złote pióro Prezydenta Piły”. Jak co roku nasi uczniowie także rywalizowali o zaszczytne miano Mistrza Ortografii Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego oraz tytuł Małego Mistrza Ortografii, który jest przyznawany zwycięzcy wśród trzecioklasistów.

"Noc w bibliotece".

Po raz pierwszy w naszej szkole biblioteka zorganizowała dla uczniów zajęcia czytelnicze zatytułowane „Noc w bibliotece”. Na początku został opracowany regulamin oraz program zajęć. Wybrani zostali do tego projektu uczniowie klasy III b, których zapoznano z tymi dokumentami.

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Marzec 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Imieniny
Dzisiaj jest
wtorek 19 Marca 2019.

Imieniny obchodzą:
Józef, Bogdan, Marek