" W krainie mitów"

Chętnych do wzięcia udziału w konkursie ze znajomości mitów i mitologii było wielu, ale tylko nieliczni piątoklasiści mogli zmierzyć się z zadaniami konkursowymi.

Uroczystości kanonizacyjne

Gmina Wyrzysk postanowiła uczcić pamięć Wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II poprzez organizację wielu imprez w związku z Jego kanonizacją. Celem spotkań była również integracja dzieci i młodzieży naszej gminy. Troska o najmłodsze pokolenia zawsze była bliska sercu Papieża.

Wielkanocny poranek

W środę 16 kwietnia w szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej
Poniżej przedstawiamy państwu listę dzieci przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią na rok szkolny 2014/15.
Dzień Samorządności 4 kwietnia 2014 roku

Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielami i uczniami naszej szkoły przygotował konkursy z okazji Dnia Samorządności. Każdy znalazł coś dla siebie, można było sprawdzić swoje talenty, albo je odkryć.

Papieska Gra Terenowa

W ramach obchodów kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, szkoły w gminie Wyrzysk organizują szereg różnych imprez, upamiętniających postać Błogosławionego Papieża.
Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią dla uczczenia pamięci Jana Pawła II przygotowała Papieską Grę Terenową, do której zgłosiły się 4 szkoły.

Dziękczynna pielgrzymka

12 kwietnia z Glesna i Kosztowa wyruszyły piesze pielgrzymki do Górki Klasztornej. Wzięło w niej udział ponad 200 osób, w tym dzieci ze szkół podstawowych z Glesna, Kosztowa, Osieka nad Notecią i Wyrzyska.

Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego
Poniżej przedstawiamy państwu liste dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią na rok szkolny 2014/15.
Bieg Papieski w Wyrzysku

W piątek 11 kwietnia br. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Gminnym Biegu Papieskim, zorganizowanym w ramach obchodów kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II przez Gimnazjum w Wyrzysku.

Uroczystości związane z kanonizacją Błogosławionego Jana Pawła II

W piątek 25.04.2014 r. w Wyrzysku odbędą się uroczystości, do udziału w których zapraszamy uczniów naszej szkoły.

Program:
19.15 – nabożeństwo w kościele,
20.15 – koncert chórów
21.00 – Apel Jasnogórski
21.27 – zapalenie „iskierki miłosierdzia” nad stawem.

Chętni uczniowie pod opieką nauczycieli mogą za zgodą rodziców wziąć udział w tych uroczystościach.

Zapraszam.

Jacek Wiśniewski

Trudne potyczki z ortografią

29 marca przedstawiciele klas III-VI –czyli Wiktoria Rózga, Martyna Miętkiewicz, Paulina Kulawiak i Sebastian Nowak – uczestniczyli w XXII Powiatowym Konkursie Ortograficznym Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego „ O złote pióro Prezydenta Piły”. Uczniowie najpierw pisali dyktando w poszczególnych kategoriach wiekowych, z których został wybrany Mistrz Ortografii.

"Dziś przedszkolak, jutro pierwszak"

21 marca w godzinach popołudniowych nasza szkoła miała zaszczyt gościć licznie przybyłych pięcio-, sześcio- i siedmiolatków wraz z rodzicami, rodzeństwem oraz dziadkami. Dzień Otwarty pod hasłem: "Dziś przedszkolak, jutro pierwszak" został zorganizowany przede wszystkim z myślą o dzieciach, które we wrześniu bieżącego roku rozpoczną naukę w szkole oraz oddziale przedszkolnym.

Walentynki 2014

W tym roku, ze względu na ferie zimowe, konkursy walentynkowe odbyły się 25 lutego. Nie przeszkadzało to jednak uczniom naszej szkoły, by dobrze się bawić.

Dyskoteka karnawałowa

27 lutego 2014 roku odbyła się dyskoteka karnawałowa w naszej szkole. Mamy już stałych bywalców, co nas bardzo cieszy. Na dyskotece, nie zabrakło rodziców, ale w roli opiekunów, no i nauczycieli.

"Drzwi Otwarte" w naszej szkole

Sierpień 2019

poniedziałek 19 Sierpnia 2019.

Konstancja, Emilia, Julian