705,265 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Sprawozdania finansowe
Wigilia w IVa.

W piątek 21 grudnia 2012, uczniowie klasy IV a spotkali się na wigilii klasowej. Wszyscy odświętnie ubrani zasiedli do stołu z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, takimi jak pierogi czy barszcz z pasztecikami.

"Nie tylko w Betlejem".

Piątek, 21 grudnia 2012 roku, był świętem w naszej szkole, o czym świadczyły mundurki uczniów. Ale tym razem, było trochę inaczej. Od rana odbywały się spotkania wigilijne w poszczególnych klasach. Tradycyjne i mniej tradycyjne wigilie klasowe wprowadziły w nastrój całą społeczność szkolną, nauczycieli i uczniów.

Turniej piłki siatkowej z okazji WOŚP.

Sztab WOŚP w Osieku nad Notecią w niedzielę 6 stycznia 2013 roku o godz. 9.00 w hali sportowej przy gimnazjum organizuje turniej piłki siatkowej.

Mikołajkowe gry i zabawy na wesoło.

Tradycją naszej szkoły stały się "Mikołajkowe gry i zabawy na wesoło" organizowane w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Opis misia - najlepsze prace.

W związku z obchodzonym przez bibliotekę szkolną Dniem Pluszowego Misia wszyscy uczniowie klas 4-6 opisywali wizerunki maskotek, jakie przygotowały dla nich polonistki. Opisy tworzone były we wszystkich klasach w środę 28 listopada podczas lekcji języka polskiego. Wypracowania uczniów, które zasługują na najwyższe uznanie publikujemy
poniżej. Przyjemnej lektury!

Wycieczka do Gniezna i Wągrowca.

1 grudnia chętni uczniowie z klas IV-VI, w ramach działalności kółka turystycznego, pojechali na wycieczkę do Gniezna i Wągrowca.

Mikołajki w naszej szkole.

7 grudnia był wyjątkowym dniem w szkolnym życiu Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią – obchodzono Mikołajki.

Dyskoteka andrzejkowa.

Tradycyjnie, jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową. W tym roku odbyła się ona dokładnie w wigilię imienin św.Andrzeja, czyli 29 listopada br.

Andrzejki klasie w IVa.

Uczniowie klasy IVa po zapoznaniu się z tradycją Andrzejek w Polsce, przygotowali samodzielnie kilka najciekawszych zabaw i wróżb andrzejkowych np. „Kto pierwszy wyjdzie za mąż”, „Jak będzie miał na imię przyszły mąż czy żona” czy „Jaki zawód będziemy wykonywać w przyszłości”.

Obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia.

27 listopada biblioteka szkolna obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Jest to międzynarodowe święto tych sympatycznych zabawek i jednocześnie wszystkich dzieciaków. W Polsce tradycja obchodzenia tego święta powstała w 2002 roku.

"Mój ulubiony wiersz".

28 listopada 2012 r. – uczniowie klas 4, 5 i 6 na siódmej godzinie lekcyjnej recytowali wybrane przez siebie wiersze. Konkurs nosił tytuł „Mój ulubiony wiersz”.

Marta najlepsza!

W piątek 23 listopada wybrani przez polonistki uczniowie wzięli udział w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. Szóstoklasiści zmierzyli się z testem, którego tematem przewodnim był „Rower”.

Wyjazd do Piły.

17 listopada chętni uczniowie z klas IV-VI , w ramach działalności kółka turystycznego, pojechali na wycieczkę do Aquaparku w Pile . Drugim naszym celem było obejrzenie meczu piłki siatkowej kobiet.

"Śniadanie daje moc".

Już po raz drugi uczniowie klasy trzeciej „b” uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Śniadanie daje moc". W jej ramach szkoły z całej Polski zorganizowały wspólny poranny posiłek po to, by pokazać jak jest ważny.

Pielęgnujmy w sobie patriotyzm!

Dnia 12 listopada w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią uroczystą akademią uczczono 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Maj 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny
Dzisiaj jest
niedziela 26 Maja 2019.

Imieniny obchodzą:
Filip, Paulina, Marianna