Najpiękniejsze lampy roratnie

Od piętnastu lat organizowany jest przez gminę Szydłowo Konkurs na Lampę Roratnią. Jubileuszową edycję wydarzenia podsumowano 9 grudnia br.

Koncert i akcja mikołajkowa.

5 i 6 grudnia były wyjątkowymi dniami w szkolnym życiu Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią – obchodzono Mikołajki.

Andrzejki w Va.

Andrzejki to okazja, by uczniowie mogli spędzić czas w szkole ze swoimi rówieśnikami inaczej niż zwykle. Uczniowie klasy Va przygotowali mnóstwo zabaw andrzejkowych dla swoich koleżanek i kolegów.

Dyskoteka andrzejkowa.

Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową 28 listopada 2013 dla uczniów naszej szkoły.

Spotkajmy się ze Świętym Mikołajem.

W związku z Kiermaszem świątecznym „Spotkajmy się ze Św. Mikołajem” organizowanym przez Urząd Miejski w Wyrzysku w dniu 15.12.2013 r. (niedziela) planowane są dowozy z poszczególnych miejscowości według podanego harmonogramu.
Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość pojechania rodzica wraz z dzieckiem.
W czasie zbiórki, przewozu i pobytu na kiermaszu opiekę nad dziećmi sprawują rodzice lub prawni opiekunowie.

Gry i zabawy mikołajkowe.

Dnia 10 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią tradycyjnie odbyły się „Gry i zabawy mikołajkowe”. Zaproszonymi gośćmi byli przedszkolacy z tutejszego przedszkola wraz ze swoimi paniami.

Mikołajki w zerówce.

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią z niecierpliwością oczekiwały przyjścia długo oczekiwanego gościa – Mikołaja.

Zaproszenie na kiermasz.
Informacja dla rodziców.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyrzysku informuje,
że wnioski o dożywianie dzieci w szkole
w okresie
od 2 stycznia 2014 r. do 25 czerwca 2014 r.
należy składać w siedzibie Ośrodka
do dnia 20 grudnia 2013 r.
Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności.

Od kwietnia 2013 roku uczniowie klasy VA, jak i inni chętni z klas IV-VI naszej szkoły, realizują w ramach zajęć pozalekcyjnych, projekt dotyczący przedsiębiorczości.

Komunikat w sprawie obchodów Dnia Pluszowego Misia w szkole.

Od kilku lat Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest w naszej szkole. W tym roku świętowaliśmy go w dniach 26 i 27 listopada. Biblioteka szkolna przygotowała dla miłośników tych sympatycznych maskotek szereg atrakcji jak: projekcje bajek, konkursy, gry, zabawy. Można było też wystąpić w konkursie na wiersz i piosenkę o misiach.

Realizacja projektu edukacyjnego "Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej" w naszej szkole

21 listopada odwiedziła naszą szkołę przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pani Irena Korcz. Przyjechała zobaczyć, jak nasza szkoła realizuje projekt „Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej”.

Wycieczka do Gniezna

16 listopada uczniowie klas IV-VI z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Gniezna. Naszym celem była fabryka ozdób choinkowych ,,Bolglass”. Oprócz wizyty w fabryce zwiedziliśmy także katedrę.

Ratujemy i uczymy ratować.

Już siódmy rok w Naszej szkole, dzieci z klas I-III szkolone są w zakresie udzielania I pomocy poszkodowanym. A wszystko zaczęło się w I semestrze roku szkolnego 2007/2008, zaraz po uzyskaniu przez nas certyfikatu uprawniającego nas do prowadzenie takich zajęć.

Komunikat w sprawie bieżącej pracy szkoły.

Zmieniam godziny przerw lekcyjnych obiadowych:

- przerwa po 4 lekcji trwa od 11.40 do 11.55
- przerwa po 5 lekcji trwa od 12.40 do 12.55

Tym samym zmienia się organizacja dyżurów nauczycielskich, zgodnie z przyjętymi powyżej ustaleniami.

Jacek Wiśniewski

Luty 2020