Dobre praktyki
Informacja dla rodziców.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyrzysku informuje,
że wnioski o dożywianie dzieci w szkole
w okresie
od 2 stycznia 2014 r. do 25 czerwca 2014 r.
należy składać w siedzibie Ośrodka
do dnia 20 grudnia 2013 r.
Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności.

Od kwietnia 2013 roku uczniowie klasy VA, jak i inni chętni z klas IV-VI naszej szkoły, realizują w ramach zajęć pozalekcyjnych, projekt dotyczący przedsiębiorczości.

Komunikat w sprawie obchodów Dnia Pluszowego Misia w szkole.

Od kilku lat Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest w naszej szkole. W tym roku świętowaliśmy go w dniach 26 i 27 listopada. Biblioteka szkolna przygotowała dla miłośników tych sympatycznych maskotek szereg atrakcji jak: projekcje bajek, konkursy, gry, zabawy. Można było też wystąpić w konkursie na wiersz i piosenkę o misiach.

Realizacja projektu edukacyjnego "Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej" w naszej szkole

21 listopada odwiedziła naszą szkołę przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pani Irena Korcz. Przyjechała zobaczyć, jak nasza szkoła realizuje projekt „Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej”.

Wycieczka do Gniezna

16 listopada uczniowie klas IV-VI z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Gniezna. Naszym celem była fabryka ozdób choinkowych ,,Bolglass”. Oprócz wizyty w fabryce zwiedziliśmy także katedrę.

Ratujemy i uczymy ratować.

Już siódmy rok w Naszej szkole, dzieci z klas I-III szkolone są w zakresie udzielania I pomocy poszkodowanym. A wszystko zaczęło się w I semestrze roku szkolnego 2007/2008, zaraz po uzyskaniu przez nas certyfikatu uprawniającego nas do prowadzenie takich zajęć.

Komunikat w sprawie bieżącej pracy szkoły.

Zmieniam godziny przerw lekcyjnych obiadowych:

- przerwa po 4 lekcji trwa od 11.40 do 11.55
- przerwa po 5 lekcji trwa od 12.40 do 12.55

Tym samym zmienia się organizacja dyżurów nauczycielskich, zgodnie z przyjętymi powyżej ustaleniami.

Jacek Wiśniewski

"Oni znają baśnie!"

Ósmego listopada - po raz pierwszy w naszej szkole - odbył się międzyklasowy konkurs, na poziomie klas czwartych ze znajomości baśni H. Ch. Andersena, zorganizowany przez polonistki Joannę Lewandowską i Małgorzatę Stramel.

Dziś ojczyzny uczyć się trzeba...

Dziś ojczyzny uczyć się trzeba... - Tak brzmiała myśl przewodnia uroczystości związanych z obchodami 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę organizowanych w Szkole Podstawowej w Osieku.

Dyskoteka.

24 października 2013 odbyła się w Naszej szkole pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym. Wszyscy uczniowie, którzy lubią się bawić na dyskotece, czekali na nią z niecierpliwością.

Identyfikatory dla wygranych władz SU.

W czwartek 31 X 2013, Dyrektor Szkoły Pan Jacek Wiśniewski, wręczył „nowym” władzom Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły identyfikatory.

Wycieczka do Skrzatusza i Piły.

20 października 2013 r. wraz z chętnymi uczniami z klas IV-VI byliśmy na wycieczce w Skrzatuszu i w Pile.

Obchody Dnia Bibliotek Szkolnych.

22 października biblioteka szkolna obchodziła swoje Święto. Już od blisko miesiąca trwały przygotowania do niego. Na spotkaniach łączników klas z biblioteką ustaliliśmy program imprez. Postanowiliśmy, że w tym roku szkolnym nasze najważniejsze święta będą adresowane oddzielnie.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego

W piątek 18 października 2013 w Naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego. Nad poprawnym przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza, składająca się z gospodarzy klasy IVa, Va i VIa.

Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.

Dzień 14 października wszystkim kojarzy się z Dniem Nauczyciela, ale od 31 lat jest świętem wszystkich pracowników oświaty. W naszej szkole przy okazji tego święta odbywa się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści, w obecności dyrekcji szkoły – pana Jacka Wiśniewskiego i pani Henryki Trojanowskiej-Białczak, wychowawców, rodziców oraz starszych kolegów, zostali pełnoprawnymi uczniami szkoły.

Obiekt monitorowany

Monitoring prowadzony jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku oraz ochrony osób oraz mienia.
Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych jest:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica, 89-333 Osiek nad Notecią, ul. Szkolna 2
e-mail: sposieknn@interia.pl

Koronawirus