Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią
 

Nawigacja
 
Samorząd Uczniowski
 
Projekt ETAs - j. angielski
 
Linki
 
Sprawozdania finansowe
 
Znajdź nas na Facebook
 
Logowanie
 
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
 
Pogoda
 
Zegar
 
Kalendarz
 
Październik 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
27
28
29
30
31

Imieniny
 
Dzisiaj jest
wtorek 15 Października 2019.

Imieniny obchodzą:
Jadwigi, Teresy, Brunona
O projekcie ETAs
 

PROJEKTY SMALL GRANTS w ramach Programu English Teaching Activities (ETAs)

Program English Teaching został stworzony przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności (PAFW) w 2000 r. Od sierpnia 2002 r. krajowym operatorem Programu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Celem Programu jest wspieranie działań na rzecz promocji uczenia się języka angielskiego i jego lepszej znajomości wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. Priorytetem Programu jest też wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich.

„We wszystkich naszych działaniach na pierwszym miejscu stawiamy rozwój kompetencji językowych dzieci i młodzieży z terenów wiejskich i z małych miejscowości. To właśnie oni, biorąc udział w szeregu działań organizowanych przez nauczycieli i lokalnych liderów uczestniczących w rożnych ścieżkach Programu English Teaching, zwiększają znajomość języka angielskiego, nabierają pewności siebie i przełamują bariery.” http://www.englishteaching.org.pl/pl/

W obecnym roku szkolnym 2018-2019 projekt ETAs jest już trzecim projektem realizowanym na terenie Osieka nad Notecią. W poprzedniej edycji przypadającej na lata 2016-2018 realizowane były równolegle aż dwa projekty z ramienia PAFW.

Jeden z nich prowadzony był przez Szkołę Podstawową w Osieku nad Notecią, bezpośrednimi beneficjentami byli uczniowie Szkoły Podstawowej, a koordynatorem była Małgorzata Lewandowska.

Drugi prowadzony był przez lokalne Stowarzyszenie Menos na terenie Gimnazjum w Osieku nad Notecią, bezpośrednimi beneficjentami byli uczniowie Gimnazjum, a koordynatorem była Teresa Domalewska - Belka.

W bieżącej edycji przypadającej na lata 2018-2019 projekt prowadzony jest przez Szkołę Podstawową w Osieku nad Notecią, beneficjentami są uczniowie klas III-cich oddziałów gimnazjalnych tutejszej Szkoły Podstawowej, a koordynatorem jest Teresa Domalewska - Belka.