Urodzony przed 6 listopada 1755 w Pile, zmarł 20 stycznia 1826 w Warszawie; polski działacz oświeceniowy, pisarz i publicysta, filozof i tłumacz, geograf i geolog; ksiądz katolicki. Urodzony w rodzinie mieszczańskiej (ojciec i dziadek byli burmistrzami Piły), po ukończeniu szkoły w Poznaniu, uzyskł święcenia i w 1778 został duchownym. Dalsze wykształcenie uzyskał w latach 1779-1781 we Francji i Niemczech. Staszic był jednym z czołowych reformatorów i uczonych polskiego oświecenia. Filozof, głoszący monistyczną koncepcję rozwoju świata. Zwolennik gruntownych reform systemowych w I Rzeczypospolitej, w okresie Sejmu Wielkiego wspierał piórem zmiany przeprowadzane przez parlament. Od 1808 prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk, po 1818 założył Towarzystwo Rolnicze w Hrubieszowie. 1807-1812 członek Izby Edukacyjnej, od 1815 Komisji Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, członek Rady Stanu Królestwa Polskiego. Współorganizator szkoły uniwersyteckiej w Warszawie (1816) oraz Szkoły Akademiczno-Górniczej w Kielcach.
Zakończenie roku szkolnego 2017-2018.

Jak we wszystkich szkołach w Polsce, dzisiejszego dnia – 22.06.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Dla uczniów trzecich klas gimnazjum było to pożegnanie ze szkołą. Dziękowaliśmy za trud nauczania i wychowania naszym rodzicom, dyrekcji, pedagogom, księżom, pracownikom administracyjnym.

Terminy egzaminów poprawkowych.
"Chciałabym to usłyszeć"

Pola Klinowska została zwyciężczynią KONKURSU RADIOWEGO XXVI MRWD na najciekawsze słuchowisko radiowe pod hasłem „Chciałabym to usłyszeć”. Od wielu lat Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią współpracuje z młodzieżowym pismem ”POD WIATR”, którego naczelnym redaktorem jest zasłużony bydgoski dziennikarz, Mirosław Twaróg.

W grodzie Staszica

Uczniowie klasy IV c udali się 20. czerwca br., z wychowawcą i rodzicami, na wycieczkę do Piły. Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Stanisława Staszica. Oprócz dodatkowych informacji o patronie szkoły, mieli okazję pogłębić wiedzę z zakresu przyrody.

Wycieczka do Piły.

Środę 13 czerwca 2018 roku klasa II c oddziału gimnazjalnego postanowiła spędzić wyjątkowo aktywnie. W tym celu klasa wybrała się do Piły, gdzie pierwszym punktem całego przedsięwzięcia był Park Trampolin. Wszyscy świetnie się bawili skacząc na trampolinach i nurkując w piankowych basenach.

OBÓZ JĘZYKOWY EUROWEEK.

Ostatnie dni przed wakacjami obfitują w szereg wycieczek i wyjazdów. Jednym nich był wyjazd w dniach 6-10.06.2018 do malowniczej miejscowości Lądek Zdrój położonej w Sudetach. Młodzież naszej szkoły, już po raz kolejny, uczestniczyła tu w obozie językowym EUROWEEK, gdzie wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim.

Praca sekretariatu w czasie wakacji
Listy oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych.
Poniżej przedstawiamy Państwu listy oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2018-2019
Dzień turystyczny.

Okazuje się, że muzeum, a zwłaszcza etnograficzne w Osieku nad Notecią jest ciekawym i przyjemnym miejscem na spędzenie wolnego czasu. Uczniowie klas szóstych (a,b,c) wraz z wychowawcami: Małgorzatą Lewandowską, Izoldą Perlińską, Leszkiem Kuszem oraz Jolantą Łukowską spędzili w tym miejscu dzień turystyczny.

WIDOWISKO ARTYSTYCZNE "ONE, TWO, THREE..."

19 czerwca 2018 roku o godzinie 8.00 uczniowie klas IV-VII i gimnazjum wzięli udział w Widowisku Artystycznym „One, two, three …” Pomysł zrodził się pod wpływem chwili, podczas zajęć z j. angielskiego z panią Małgorzatą Lewandowską w ramach projektu „Klucz do kompetencji – wsparcie kształcenia ogólnego w Gminie Wyrzysk”, ale również podczas przygotowywania uczniów do konkursów w j. angielskim takich jak Konkurs Poezji Anglojęzycznej, Konkurs Piosenki anglojęzycznej, głośnego czytania w języku angielskim, czy konkurs przedmiotowy z j. angielskiego.

Z WIZYTĄ U PANI BURMISTRZ

11 czerwca grupa dzieci biorąca udział w projekcie edukacyjnym udała się z wizytą do Urzędu Miasta i Gminy Wyrzysk. Dzięki życzliwości firmy przewozowej p.Mirosława Poloczka szczęśliwie dojechaliśmy do Wyrzyska . Przed Budynkiem Urzędu czekał na nas Pan Leszek Matuszewski , wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, który towarzyszył nam w czasie całego pobytu w urzędzie.

list od Douglasa.

Przekazuję Wam list od Douglasa, Amerykanina, który 4 czerwca 2018 r. odwiedził naszą szkołę.

M. Lewandowska

Szanowny Panie Dyrektorze,

Szanowne Panie,

Pragnę serdecznie podziękować za gościnę, możliwość spotkania z Państwem oraz uczniami
Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Osieku nad Notecią. Wizyta w Państwa szkole była dla
mnie i mojej żony niezwykle miłym przeżyciem.

Wycieczka do Wrocławia.

W dniach od 11 do 13 czerwca klasa III c gimnazjum udała się na wycieczkę do Wrocławia. Nasza grupa liczyła 20 osób. Program wycieczki był bardzo bogaty, dlatego te 3 dni pobytu we Wrocławiu były naprawdę niezwykle fascynujące.

Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego

Krajobraz nadmorski ukształtowany został przez trzy czynniki: wiatr, fale morskie i przybrzeżne prądy morskie. Wiatr jest czynnikiem, który wpłynął na ukształtowanie się wydm, czyli wzniesień usypanych z piasku, ciągnących się wzdłuż plaż nadmorskich. Niektóre wydmy, zwane ruchomymi przesuwają się na znaczne odległości, rocznie nawet do 10 metrów.

Z wizytą w "małym zoo"

W piątek 15 czerwca 2018 r. przedszkolaki z młodszego oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią wybrały się w odwiedziny do państwa Marcina i Bożeny Smełsz , którzy prowadzą własne gospodarstwo rolne.

Lipiec 2018

poniedziałek 16 Lipca 2018.

Maria, Stefan, Eustachy