393,104 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Urodzony przed 6 listopada 1755 w Pile, zmarł 20 stycznia 1826 w Warszawie; polski działacz oświeceniowy, pisarz i publicysta, filozof i tłumacz, geograf i geolog; ksiądz katolicki. Urodzony w rodzinie mieszczańskiej (ojciec i dziadek byli burmistrzami Piły), po ukończeniu szkoły w Poznaniu, uzyskł święcenia i w 1778 został duchownym. Dalsze wykształcenie uzyskał w latach 1779-1781 we Francji i Niemczech. Staszic był jednym z czołowych reformatorów i uczonych polskiego oświecenia. Filozof, głoszący monistyczną koncepcję rozwoju świata. Zwolennik gruntownych reform systemowych w I Rzeczypospolitej, w okresie Sejmu Wielkiego wspierał piórem zmiany przeprowadzane przez parlament. Od 1808 prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk, po 1818 założył Towarzystwo Rolnicze w Hrubieszowie. 1807-1812 członek Izby Edukacyjnej, od 1815 Komisji Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, członek Rady Stanu Królestwa Polskiego. Współorganizator szkoły uniwersyteckiej w Warszawie (1816) oraz Szkoły Akademiczno-Górniczej w Kielcach.
"Savoir - vivre w szkolnej stołówce"

Dnia 2 marca odbył się - jak w każdy pierwszy piątek miesiąca, apel porządkowy dla klas I - VI. Tematem przewodnim spotkania było omówienie zasad zachowania się na szkolnej stołówce. Jako pierwszy głos zabrał Dyrektor szkoły - Pan Jacek Wiśniewski, który przekazał wszystkim uczniom informację na temat bieżącej organizacji pracy szkolnej stołówki.

Mistrz Matematyki klas I-III

9 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kosztowie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki klas I – III”. Główne cele konkursu to: promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych, wyzwalanie twórczej aktywności, rozwijanie logicznego myślenia, wdrażanie do samodzielnego myślenia i działania, wyłonienie uczniów mających zdolności matematyczne w celu dalszej, ukierunkowanej pracy z nimi.

"Tobie, Wielkopolsko, serc naszych bicie"

2 marca br. odbył się w Wyrzysku XVII Gminny Konkurs Recytatorski, którego celem była popularyzacja poezji patriotycznej związanej z powstaniem wielkopolskim. Uczniowie prezentując wiersze, włączyli się w ten sposób w obchody Roku Powstania Wielkopolskiego. Podczas spotkania zostały zaprezentowane utwory nie tylko znanych w całej Polsce i na świecie poetów, ale także naszych-rodzimych.

KOMUNIKAT W SPRAWIE REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH
Wyniki konkursu literackiego "Tworzę, więc jestem"

Po długiej nieobecności, wracamy!!! Niestety ostatnie miesiące nie były bardzo owocne w prace, na które z niecierpliwością czekałam! Spośród nadesłanych, udało się jednak wyłonić te najlepsze.

Ach, co to był za bal, czyli bajeczne wspomnienia o balu karnawałowym

W środowe popołudnie, 31 stycznia br. odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów naszej szkoły bal karnawałowy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Na bal przybyło liczne grono wspaniale przebranych uczniów, którzy zmienili szkolny hol w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.

"Mój pupil i ja - rozstrzygnięcie konkursu"

Wraz ze zbiórką karmy dla zwierząt ze schroniska w Bydgoszczy, w naszej szkole trwał konkurs literacko – fotograficzny „Mój pupil i ja”. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie z klas od I – VII. Należało wysłać pod wskazany adres e-mailowy zdjęcie ze swoim pupilem oraz napisać kilka zdań o zwierzątku, które widnieje na fotografii.

"Nakarmiliśmy Burka i Kicię!"

Zgodnie z coroczną tradycją, dzień przed feriami zakończyliśmy akcję zbiórki karmy dla psów i kotów z bydgoskiego schroniska. W tym roku uczyniliśmy to wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej przy ul. Głównej, którzy pod opieką Pani Agaty Bełki – Świtkowskiej zorganizowali zbiórkę w budynku swojej szkoły.

Wspomnienia z ferii

W drugim tygodniu ferii zimowych 20 stycznia 2018 roku grupa uczniów z klas IV, VI , VII oraz II i III gimnazjum udała się z opiekunami na wycieczkę do Piły. Od godziny 900 rozpoczęły się zabawy na pilskim lodowisku. Łyżwiarstwo to coraz popularniejszy sport zimowy. Jazda na łyżwach, to również świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Nie jest ona trudna i nie wymaga specjalnych umiejętności.

W ferie nie musi być nudno

21. lutego br., uczniowie klasy IV c i V b wraz z wychowawcami: p. Beatą Wachowiak i p. Iwoną Schulz byli w kinie "Helios" w Pile na projekcji filmu "Jumanji".

ŁYŻWIARZE NA START!!!

Ferie zimowe to czas odpoczynku i zabawy. Tak też rozpoczęła ferie młodzież z klasy II G c, która 13.02.2018 roku udała się na wycieczkę do Piły. Wyjazd rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu w kinie Helios pt. Cudowny chłopak.

"Opowieśc wigilijna"

Długo wyczekiwana przez aktorów kółka teatralnego „Kratka” premiera przedstawienia pt. „Opowieść wigilijna”, w końcu odbyła się. Wydarzenie to miało miejsce 8 lutego, o godzinie 17. Wszyscy chętni miłośnicy teatru, mogli tego wieczoru przybyć, by obejrzeć początkujących, ale utalentowanych młodych aktorów, którzy wcielili się w bohaterów napisanej przez Charlesa Dickensa „Opowieści wigilijnej”.

Dzieci z klas: Ia, Ib, IIIb w Family Parku.

Dzieci z klas: Ia, Ib, IIIb 12 lutego rozpoczęły ferie od wyjazdu na wycieczkę do Bydgoszczy. W Family Parku bawiły się wyśmienicie. Mogły wyszaleć się i sprawdzić swoją sprawność fizyczną podczas odkrywania niezliczonych labiryntów Figloraju. Tam czekała na nich wielka przygoda – dżungla przeszkód w postaci kładek, trampolin, równoważni, zjazdów, tuneli, wałków.

Uczniowie z kółka teatralnego "Kratka" w Poznaniu.

Zgodnie z wcześniejszymi planami uczniowie z kółka teatralnego „Kratka”, szóstego lutego wybrali się na wycieczkę do Poznania, by tam, a dokładnie w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu móc obejrzeć sztukę teatralną.

BAL PRZEBIERAŃCÓW W KLASACH I - III

Na zakończenie karnawału – 8 lutego 2018 r. - w naszej szkole odbył się oczekiwany przez uczniów klas I – III bal przebierańców. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców i dzieci nie miała granic.

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Marzec 2018
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Imieniny
Dzisiaj jest
niedziela 18 Marca 2018.

Imieniny obchodzą:
Anzelm, Cyryl, Edward