Urodzony przed 6 listopada 1755 w Pile, zmarł 20 stycznia 1826 w Warszawie; polski działacz oświeceniowy, pisarz i publicysta, filozof i tłumacz, geograf i geolog; ksiądz katolicki. Urodzony w rodzinie mieszczańskiej (ojciec i dziadek byli burmistrzami Piły), po ukończeniu szkoły w Poznaniu, uzyskł święcenia i w 1778 został duchownym. Dalsze wykształcenie uzyskał w latach 1779-1781 we Francji i Niemczech. Staszic był jednym z czołowych reformatorów i uczonych polskiego oświecenia. Filozof, głoszący monistyczną koncepcję rozwoju świata. Zwolennik gruntownych reform systemowych w I Rzeczypospolitej, w okresie Sejmu Wielkiego wspierał piórem zmiany przeprowadzane przez parlament. Od 1808 prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk, po 1818 założył Towarzystwo Rolnicze w Hrubieszowie. 1807-1812 członek Izby Edukacyjnej, od 1815 Komisji Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, członek Rady Stanu Królestwa Polskiego. Współorganizator szkoły uniwersyteckiej w Warszawie (1816) oraz Szkoły Akademiczno-Górniczej w Kielcach.
Turniej Piłki Halowej Dziewcząt Szkół Podstawowych

Dnia 15 lutego 2019 roku w Wysokiej odbył się Gminny Turniej Piłki Halowej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Mecze rozegrały 4 drużyny: SP Osiek, SP Wyrzysk, SP Wysoka I, SP Wysoka II. Zawodniczki grały systemem ‘’każda z każdą”.

Targi edukacyjne w Pile

16 lutego 2019 roku młodzież klas ósmych i trzecich gimnazjalnych brała udział w Pilskich Targach Edukacyjnych. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile swoją ofertę edukacyjną przedstawiły wszystkie szkoły średnie prowadzone przez Powiat Pilski.

Dzień Babci i Dziadka

Od wielu już lat w kalendarz uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość ta jest przygotowywana przez uczniów klas I-III. Tak również było i w tym roku. Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości.

Młodzież zapobiega pożarom.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią wzięli udział w gminnym turnieju wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Konkurs chemiczny

Dnia 1 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią odbył się szkolny konkurs chemiczny zatytułowany Lab-CHEM. Do zmagań przystąpili chętni uczniowie z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klasy 3 oddziały gimnazjalne. Uczestnicy w czasie 45 minut zmagali się z dużą ilością zadań z zakresu chemii. Za udział w konkursie, każdy otrzymał drobny upominek.

WYNIKI ALFIKA 2018

12.12.2018r. odbyła się XXII edycja OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HUMANISTYCZNEGO ALFIK 2018. Wzięło w niej udział blisko 18 tyś. uczniów z 488 szkół. O wysokie lokaty, dyplomy i nagrody najwięcej uczestników walczyło w województwach mazowieckim – 137 szkół, 5801 uczniów, zachodniopomorskim – 52 szkoły, 1994 uczniów i dolnośląskim - 57 szkół, 1796 uczniów.

KONKURS LITERACKI "TWORZĘ, WIĘC JESTEM"
Pomożemy zimą nakarmić Burka i Kicię
Lekcja historii w Pile

30 stycznia 2019 roku uczniowie kl Vc z wychowawcą i rodzicami udali się na wycieczkę do Piły.
W Muzeum Okręgowym zapoznali się z historią Powstania Wielkopolskiego, zwiedzając wystawę „Powstanie Wielkopolskie 1918/19 w regionie nadnoteckim”.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Dzień Babci i Dziadka to dwa następujące po sobie święta, podczas których pamiętamy o naszych najukochańszych członkach rodziny. Z tej okazji dzieci z obu oddziałów przedszkolnych przygotowały ze swoimi wychowawcami programy artystyczne. Młodszy Oddział przedszkolny świętował wraz ze swoimi babciami i dziadkami 31.01.2019r natomiast Oddział Starszaków 01.02.2019r.

FERIE ZIMOWE NA WESOŁO

Dzieci z klasy Ia, IIa, IIb oraz kilka uczennic z IVb i IVc ferie rozpoczęły bardzo wesoło. 14 stycznia pojechały na wycieczkę do Bydgoszczy do Family Parku. Również odbywały się zajęcia sportowe z piłki siatkowej i nożnej, oraz w ostatnim dniu tegorocznych ferii zimowych uczniowie klasy VII A pojechali na lodowisko do Piły

KOMUNIKAT W SPRAWIE REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH

Zarządzenie Nr 0050.19.2019 Burmistrza Wyrzyska z dnia 30 stycznia 2019 r.

Zarządzenie Nr 0050.20.2019 Burmistrza Wyrzyska z dnia 30 stycznia 2019 r.

Zarządzenie Nr 0050.21.2019 Burmistrza Wyrzyska z dnia 30 stycznia 2019 r.

ROZGRYWKI W PIŁKĘ SIATKOWĄ SZS DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W ostatnim tygodniu przed feriami dziewczęta i chłopcy naszej szkoły rozegrali I rundę rozgrywek piłki siatkowej Szkolnego Związku Sportowego. W obu przypadkach organizatorami turniejów była nasza szkoła i w obu przypadkach do rywalizacji miały przystąpić po cztery szkoły. Niestety z przyczyn niezależnych, tego dnia nie doszło do rywalizacji w pełnych składach, w grupach.

Jasełka współcześnie i nie tylko...

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanej jasełkami.

Spotkanie z kolekcjonerem długopisów

Dnia 3 stycznia 2019 roku klasa I „a” gościła kolekcjonera długopisów, pana Krzysztofa Kopczyńskiego z Piły. Tworzenie swojej kolekcji rozpoczął trzy lata temu. Posegregował już posiadane i zaczął zwiększać ich ilość dzięki życzliwości rodziny i znajomych. Długopisy pochodzą z całego świata i ma ich już ponad dwa tysiące.

Luty 2019

środa 20 Lutego 2019.